Ve svém novém azylu na hřišti ve Vrahovicích přivítali fotbalisté Hané Prostějov v rámci 9. kola skupiny „B“ I.B třídy Olomouckého KFS Olšany u Prostějova. Nováčka chtěli i přes nucený přesun z areálu SCM Za Místním nádražím porazit a odpíchnout se do vyšších pater tabulky. Už první poločas a tři branky hostující kanonýra Samka ale rozhodly o tom, že úspěšnější budou v zápase hosté, kteří si domů odvezli jednoznačnou výhru 4:1 a posunuli se v tabulce právě před svého soupeře, se kterým mají nyní stejný bodový zisk a bodový náskok na sestupové příčky. V příštím kole zajíždí Haná do Velkého Týnce a Olšany přivítají doma Sigmu Lutín.

Stav před výkopem

Hanáci nastoupili v hodně změněné sestavě hlavně v obraně, s třemi ukrajinskými hráči v důsledku absence a trestu. I tak měl ale nakonec kouč k dispozici hned čtyři hráče na vystřídání. Hosté z Olšan se naopak představili v tradičním složení a kouč Pospíšil nemusel řešit příliš absencí.

POZÁPASOVÉ HODNOCENÍ TRENÉRŮ

Daniel KOLÁŘ – Haná Prostějov:

„Chtěli jsme se soustředit na začátek zápasu, a přesto jsme hned v úvodní minutě dostali první gól. Další dva byly jako přes kopírák. Drželi jsme o něco více míč a vždy po naší ztrátě jsme je inkasovali z brejku. Druhý poločas jsme byli lepším týmem, ale víc než jeden gól se nám už bohužel vstřelit nepodařilo.“

Antonín POSPÍŠIL – Sokol Olšany:

„Podařil se nám vstup do zápasu. Postupně nám vycházela taktika, kterou jsme si vytvořili tříbrankové vedení. Co se týče první půlky – spokojenost. Druhá půlka se ve stejném stylu nedařila, obdrželi jsme branku. Chyběl nám druhou půli klid na míči. Pochvala pro celý mančaft a gólmana, který vychytal pár nebezpečných střel. V závěru se nám podařilo vstřelit čtvrtou branku a bylo o zápasu rozhodnuto. Pochvala trenéra patří Samkovi za hatrick – tři nájezdy a tři góly! Tak by to mělo vypadat!“

Žluté karty: 30. Hladký, 60. Novák

Střídání: 54. Kadlec za Pavelko, 54. Cibulec za Kaminskeje, 66. Jančiar za Ošlejška, 86. Sigmund za Khoma.

Lion sport 1.B.třída skupina B

9. kolo: Lužice – Hněvotín 5:0 (2:0). Branky: 18. a 34. Klabačka, 48. Rabenseifner, 65. a 78. Fencl. ŽK: 41. Dostalík, 75. Sova. * Haná Prostějov – Olšany u PV 1:4 (0:3). Branky: 58. Cibulec – 2., 21. a 32. Samek, 87. Nakládal. ŽK: 30. Hladký, 60. Novák – 74. Seidler, 74. Nakládal. * Ol.-Chomoutov - Pňovice 2:0 (1:0). Branky: 45. Vybíral, 92. Hrabálek. ŽK: 68. Hrabálek, 86. Kudlička – 70. Mihailescu. * Doloplazy - Vícov 3:1 (1:1). Branky: 30. a 91. Tomíček, 63. Dočkal – 38. Štěpánek. ŽK: 87. Tomíček – 85. Látal. * Velký Týnec - Černovír 3:1 (0:0). Branky: 56. a 68. Mazur, 81. Magna – 58. Vyroubal. ŽK: 14. Linek, 60. Mazur, 60. Hrudník, 80. Doležel, 92. Hložek – 59. Petrů, 70. Sedlář, 70. Géc. * Lutín - Haňovice 2:1 (2:1). Branky: 15. Koudelka, 19. Volf – 1. Spurný. ŽK: 30. Smička, 41. Šnejdar, 53. Vykydal, 67. Skopalík – 81. Cink, 86. Jarmar. * Kožušany – Moravský Beroun 5:3 (3:1). Branky: 21. Fiala, 30. a 35. Thomas, 58. Soušek, 80. Láhner – 13. Dunka, 63. a 92. Lacman. ŽK: 41. Palaščák, 65. Rončák – 30. Kašpar, 65. Malinovský.

1          TJ Kožušany     8          6          1          1          21:13    19

2          Sokol Velký Týnec         8          5          3          0          23:7     18

3          Slovan Černovír 8          5          1          2          15:10    16

4          TJ Sigma Lutín  8          5          1          2          12:13    16

5          TJ Sokol Pňovice          8          5          0          3          20:11    15

6          Sokol Doloplazy 8          4          1          3          26:10    13

7          Sokol Olomouc - Chomoutov     8          3          1          4          19:16    10

8          FC Hněvotín     8          3          1          4          13:23    10

9          Sokol Vícov      8          2          3          3          13:16    9

10        SK Haňovice    8          2          1          5          13:22    7

11        Sokol Olšany u Prostějova        8          1          4          3          11:20    7

12        Haná Prostějov 8          2          1          5          16:30    7

13        Moravský Beroun          8          2          0          6          16:24    6

14        FC Lužice         8          1          2          5          15:18    5