V rámci 10. kola „A“ skupiny I.A třídy Olomouckého KFS čekal na fotbalisty Plumlova druhý regionální souboj v řadě, načež na půdě soupeře z Protivanova chtěli navázat na úspěch proti Pivínu. Ve velmi sychravém podzimním počasí, které sever regionu Prostějovska nabídl, padly obě branky už v úvodních dvaceti minutách zápasu, kdy to v prvním poločase byla ale spíše víceméně nuda. Ve druhém byli daleko aktivnější domácí hráči, jenže svoji herní převahu nedokázali v druhou branku přetavit a v závěru po jednom z brejků mohli být rádi, že nebyli ještě potrestáni. Dělba bodů tak znamená, že Plumlov je nadále v lepší polovině tabulky druhé nejvyšší krajské soutěže, Protivanov zůstává těsně za ní.

Protivanovský kouč měl k dispozici dobrou sestavu a nechyběl mu například i Ondřej Milar, který většinu zápasů v důsledku pracovních povinností nestíhá. Toho tak chtěl v nedělním zápase využít a mohl si postupně dovolit i obměnit čerstvé síly směrem dopředu. Hrající trenér Plumlova Karel Frantík se naopak opět vrátil na trávníky, kdy stihl poslední minuty. K tomu mu scházel i vykartovaný velezkušený Bárta, ale zase se mohl spolehnout na nové přírůstky oproti minulému týdnu.

David NOVOTNÝ – SK Protivanov:

„První poločas jsme se snažili hrát, ale to se nám dařilo jen na naší polovině, bylo to takové nemastné – neslané. Bez šancí a větších možností na obou stranách. Dostali jsme se do vedení hodně se štěstím. Pro nás ale byla smůla, že soupeř z ojedinělé šance v první půli srovnal. Do druhé půle jsme šli s tím, že to musíme více rozběhat vepředu, což se podařilo, ale chyběl nám větší klid a trochu sobeckosti vzít to na sebe. Hledali jsme tak další hráče místo zakončení a některé šance spálili. Remíza je pro nás dnes spíše ztrátou, ale na druhou stranu musím kluky pochválit, protože ve druhé půli jsme dokázali soupeře zatlačit.“

Karel FRANTÍK – Sokol Plumlov:

„Druhé derby, ve kterém jsme chtěli hrát to, co v minulém týdnu. Ale nebylo to úplně ono. Scházelo nám větší nasazení a obzvláště ve druhé půli to bylo vidět, kdy nás soupeř hodně zatlačil. V kabině jsme si přitom řekli, že musíme přidat, ale přišlo mi, že se to zcela minulo účinkem. Ve druhé půli byl soupeř až o třídu lepší jako my. V závěru už to bylo nahoru – dolů a mohli jsme rozhodnout i my, ale jinak můžeme být s bodem určitě spokojenější.“

Žluté karty: 23. Závodný, 41. Henek

Střídání: 58. Liška za Fiedlera, 58. Vybíhal za F. Pospíšila, 68. Z. Pospíšil za Henka

1.A třída sk.A

10. kolo: Náměšť na Hané – Šternberk „B“ 2:6 (1:3). Branky: 26. Řípa, 88. Dostál – 18. Komárek, 27. Gábor, 67. Koudela, 30. Dittrich, 86. Blecha, 83. Mikula. ŽK: 53. Dostál – 50. Teichmann. * Libina – Lesnice 1:1 (0:1). Branky: 90. Šenk – 16. Křenek. ŽK: 50. Balcárek, 50. Křenek, 89. Šebesta. * Bludov – Maletín 4:1 (2:1). Branky: 22. Španihel, 30. Hél, 79. a 81. Kašpar – 42. Jedelský. ŽK: 60. Adam, 68. Laštůvka – 72. Jedelský. * Troubelice – Bernartice 3:4 (0:2). Branky: 56. a 86. Vasiljev, 90. Kráčmar – 14. Kaleja, 40. Žiga, 69. Červeňák, 83. Kutal. ŽK: 38. Urbášek, 42. Janíček, 90. Koukal – 10. Červeňák, 82. D.Planý, 88. S.Planý.* Protivanov - Plumlov 1:1 (1:1). Branky: 9. Kotlán (vl.) – 18. Plajner. ŽK: 23. Závodný, 41. Henek – 91. Kolařík.* Paseka - Olešnice 1:1 (0:1). Branky: 80. Kučera – 45. Olejník. ŽK: 57. Vojtášek, 65. Mako, 87. Orság, 91. Mako – 65. Novotný, 70. Heinz.* Pivín - Loštice 3:1 (1:0). Branky: 15. Hýžďal, 52. a 68. Svozil – 78. Tomaščák. ŽK: 88. Pospíšil – 70. Odložil, 75. a 88. Kobza. ČK: 88. Kobza.

1          1.FC Olešnice   9          7          2          0          36:5     23

2          Sokol Bernartice           9          6          2          1          36:24    20

3          SK PASEKA     9          6          1          2          28:19    19

4          Sokol v Pivíně   9          5          3          1          28:13    18

5          SOKOL Plumlov            9          4          4          1          15:13    16

6          Sokol Troubelice           9          3          3          3          22:19    12

7          SK Loštice 1923            9          4          0          5          15:13    12

8          TJ Sokol Lesnice           9          2          4          3          14:17    10

9          SK Protivanov   9          2          3          4          17:25    9

10        TJ Maletín        9          3          0          6          18:32    9

11        FK ŠTERNBERK "B"     9          2          2          5          14:15    8

12        TJ Libina          9          1          4          4          19:20    7

13        SK Náměšť na Hané     9          2          0          7          17:47    6

14        SK Bludov        9          1          2          6          9:26     5