Třinácté kolo nejvyšší okresní soutěže nabídlo řadu zajímavých soubojů a Večerník se tentokrát přesunul z boje o nejvyšší příčky na opačný pól tabulky, kde se v „Metlích“ odehrál veledůležitý boj směrem k záchraně mezi místní rezervou a Němčicemi nad Hanou. Šlo o duel posledního celku tabulky s předposledním, kde si vítěz mohl zajistit posun mimo sestupové příčky. První poločas vyšel lépe domácím, kteří se dostali do dvoubrankového vedení. Ve druhé půli byli zase aktivnější hosté, ale stav už se jim nepovedlo srovnat.

Vstup do zápasu se vydařil lépe hráčům otaslavického „béčka“, kteří měli od začátku tlak a vytvořili si i sérii rohových kopů. Po jednom z nich přišla první obrovská šance, kdy ve 12. minutě Kaláb mířil do tyče a chvíli později Šatného hlavičku vytěsnil brankář skvělým zásahem. Němčičtí se naopak snažili čekat na brejkové situace, ale v prvním poločase toho příliš neměli. Naopak domácí pokračovali v tlaku a po necelé půl hodině se už podařilo domácím dostat do vedení. Odražený míč si ve vápně našel Kaláb a ve 28. minutě přesnou střelou, když brankář na jeho pokus nedosáhl, otevřel skóre – 1:0. Skvělé okamžiky „Metlařů“ pokračovaly i po zranění Kupky. Uběhly čtyři minuty od první trefy a druhou branku přidal po rychlé akci Pospíšil – 2:0. To už vypadalo, že domácí mají zápas pod kontrolou, naopak soupeř působil až příliš nervózním dojmem. Do konce první půle ještě byly k vidění pokusy na obou stranách, ale žádný z nich už se neujal.

Do druhé pětačtyřicetiminutovky bylo jasné, že musí Němčice něco změnit, aby mohli přemýšlet nad ziskem bodů. A nutno říct, že se jim to podařilo, protože od začátku byly aktivnější. První šance ještě ke zdramatizování duelu nevedly, ale v 52. minutě už se to povedlo, kdy se mezi beky uvolnil Hrabal a dokázal na přední tyč snížit – 2:1. To očividně vlilo další krev do žil, zatímco rezerva Otaslavic jakoby se začala strachovat o výsledky a hrála jen na brejky. Hosté ukázali, že se jim do šancí daří dostat, ale taky se potvrdilo, že nejvíce mužstvo trápí koncovka, protože většina šancí končila mimo tři tyče. Dva skvělé zákroky navíc zvládl předvést gólman domcích Sika, takže srovnávací branka nepřišla. Naopak několikrát mohlo být rozhodnuto. Domácí hrozili v rámci rychlých kontrů, ale ty nedovedli využít a skóre se tak už neměnilo ani na jedné straně. V samém závěru se ještě hosté dostali do velkého tlaku a posledních patnáct minut soupeře na svou polovinu nepouštěli. Jenže všechny závary zvládla obrana otaslavického „béčka“ zdárně vyřešit.

Pavel SKALICKÝ – Sokol Otaslavice „B“:

„Do zápasu jsme šli s tím, že ho potřebujeme zvládnout a po dalším debaklu venku předvést něco lepšího. První poločas se nám podařil. Soupeře jsme tlačili, byli aktivní a nechyběl nám ani pohyb. Po půlhodině jsme dokázali dát dvě branky a vypadalo to, že si za vítězstvím půjdeme. Tušili jsme, že do druhého poločasu soupeř něco změní. Mluvili jsme o tom, že nesmíme brzy dostat branku, což se ale bohužel stalo. V závěru už nám nepovolila síla, nebo spíše strach, hrát více dopředu a uhráli to na sílu. Za to musím hráčům poděkovat.“

Pavel VORÁČ – FK Němčice nad Hanou:

„Věděli jsme, že jde o zápas o takzvaně šest bodů a chtěli jsme ho zvládnout. Hráče jsem na to připravoval a snažil se je namotivovat. Jenže první půle vypadala, že si jdeme jen tak zakopat. Soupeř nás přehrával a dostal se do vedení, které brzy zvýšil. Do druhé půle jsem trošku musel zvýšit hlas a překopali jsme sestavu. Myslím si, že to pomohlo, byli jsme jasně lepší, ale dali jsme jen jednu branku. A s tím, že jsme první poločas prospali, tak nemáme ani bod a jsme poslední. Já nabídnu rezignaci, protože v takovém zápase se nemůže stát, že v prvním poločase nejsme na hřišti…“

PŘEBOR OFS PROSTĚJOV-II. TŘÍDA – 13. kolo

Sokol Otaslavice „B“ – FK Němčice nad Hanou

2:1 (2:0)

Branky: 28. Kaláb, 32. Pospíšil – 52. Hrabal. Rozhodčí: Jurníček. Žluté karty: 28. Šatný, 90. Frehar. Diváků: 83.

Sestava Otaslavic: Sika – Sokele, Šatný, Koudela, Drábek – Urbánek, Vogl, Kupka, Hon – Pospíšil, Kaláb. Střídali: Žárský, Frehar, Rozsypal, Rieger, Skalický. Trenér: Pavel Skalický.

Sestava Němčic: Kopřiva – Frýda, Vejvoda, Řezáč, Korčák – Tomek, Jiříček, Držálek, Jordán – Hrabal, Mai. Střídali: Tomek, Zounar, Hutera. Trenér: Pavel Voráč.

Přebor OFS II. tř.

13. kolo: Kostelec n/H „B“ – Nezamyslice 3:2 (2:0). Branky: 20. a 28. Doležel, 61. Řehulka – 68. Oulehla, 71. Pleva. ŽK: 32. Grulich, 38. Piňos, 43. Doležel, 67. Kankovský, 72. Vymazal, 81. Pírek, 90. Lužný – 45. Havlíček. * Otaslavice „B“ – Němčice n/H 2:1 (2:0). Branky: 28. Kaláb, 32. Pospíšil – 52. Hrabal. ŽK: 28. Šatný, 90. Frehar. * Smržice - Vrahovice 2:2 (1:0) (PK 3:5). Branky: 20. Vitásek, 69. Dostál – 58. Kalandřík, 83. Koriťák. ŽK: 83. Verner – 25. Hatle, 79. Studený. * Kralice n/H „B“ – Brodek u Konice 3:3 (0:1) (PK 5:6). Branky: 49. a 89. O.Petržela, 90. Z.Petržela – 8., 60. a 80. Kolář. ŽK: 81. Mirga, 83. Schwarz – 77. Ščudla, 89. Kalabis. * Dobromilice – Určice „B“ 3:9 (0:4). Branky: 81. a 89. Šoc, 86. Nosek – 6. Halouzka, 18. a 51. Javořík, 21. Kiška, 35. Mariánek, 52., 55. a 83. Krajíček, 60. Nakládal. ŽK: 44. Fialka, 55. Drnovský – 68. Kiška. * Plumlov „B“ - Držovice 2:6 (1:4). Branky: 39. Křesala, 85. Kratochvíl – 2. Šťastný, 4. a 19. Valenta, 16. Grepl, 52. Zabloudil, 55. Plajner. ŽK: 40. Vyroubal.

1          FC Kostelec n/H "B"      12        12        0          0          51:12    36        0          0

2          Držovice           12        10        0          2          37:17    29        2          1

3          Sokol Konice "B"           11        8          0          3          38:13    25        0          1

4          Smržice            12        7          0          5          47:25    24        0          3

5          Nezamyslice     12        8          0          4          38:16    24        0          0

6          Určice "B"         12        8          0          4          46:34    23        1          0

7          Vrahovice         12        7          0          5          32:23    20        1          0

8          Brodek u Konice           12        5          0          7          28:44    14        2          1

9          Plumlov "B"       12        4          0          8          21:40    13        1          2

10        FC Kralice n/H "B"         12        3          0          9          34:46    11        0          2

11        Čechovice "B"   11        4          0          7          17:32    11        2          1

12        Otaslavice "B"   12        3          0          9          21:51    8          1          0

13        FC Dobromilice 12        2          0          10        15:53    6          0          0

14        Němčice n/H     12        2          0          10        16:35    5          1          0