V neděli dopoledne čekal na oba ženské týmy první duel jarní části v Moravskoslezské divizi. Ani jedné z dvojic se nepodařilo na úvod jara bodovat. Daleko blíže k tomu byly hráčky Protivanova, které bojovaly ve Vlkoši až do posledních sekund. Těžší úkol čekal na hráčky Mostkovic. Proti prvnímu celku tabulky se překvapení nekonalo.

Vlkoš

Protivanov

2:1 (0:0)

Branky: 59. Čožíková, 63. Lungová – 88. Průchová. Rozhodčí: Štipčák – Kukula, Chromek. Diváků: 50.

Sestava Protivanova: Tempírová – Mikulová, E. Ptáčníková, Smyčková, Kostíková – N. Ptáčníková, Nimrichtrová, Šmídová, Brožovičová – Průchová, Trubáková. Trenér: Bronislav Ptáčník.

Pohledem kapitánky Protivanova Terezy Smyčkové: „V jedenáctém kole soutěže jsme jely do vzdáleného Vlkoše. Už od prvních minut bylo jasné, že zápas bude velmi ovlivněný povětrnostními podmínkami. V prvním poločase jsme hrály s větrem. Dostávaly jsme se do šancí, přesto proměnit už jsme je nedokázaly. Stejně tak soupeřkám chyběla přesnost v zakončení a poločas skončil nerozhodně 0:0. Během druhého poločasu foukalo snad ještě více. Tentokrát byl vítr proti nám. První gól zápasu padl do naší brány, kdy po autovém vhazování pláchla jedna z vlkošských hráček, a přestože ji naše brankářka vychytala, na dorážku už nedosáhla. O pár minut později vlivem větru vznikla opět šance protihráček, na kterou už obrana nestihla zareagovat. Vlkoš vedl 2:0. Snažily jsme se více útočit a napadat hru soupeřek a vlastně bojovat i s větrem. V 88. minutě po krásné průnikové nahrávce snižujeme na 2:1. Na dorovnání nám už ale nezbyl čas. V prvním zápase sezóny neodvážíme žádné bodíky do tabulky.“

Hodnocení trenéra Protivanova Bronislava Ptáčníka: „Za dnešní zápas holkám patří velká pochvala za výdrž, bojovnost a poctivě odběhaný zápas až do konce. Hrálo se v jedenácti, bez střídání oproti Vlkoši, a přesto holky fyzicky uběhaly soupeře, bohužel to na body nestačilo.“

Holešovské holky

Mostkovice

6:0 (3:0)

Branky: 31. Samsonová, 39. Šiblová, 43. a 86. Ševčíková, 57. Hradilová, 77. Rýdlová. Rozhodčí: Zapletal – Závojský, Chytil. Diváků: 46.

Sestava Mostkovic: Krčová – Barešová, Kraváková, Pišťáková, Karafiátová, Šišková, Vaverková, Nováčková, Horáková, Lisická, Burešová. Trenér: Ondřej Milar.

Hodnocení trenéra Mostkovic Ondřeje Milara: „Holešov je první ve skupině a naše děvčata jsou ve složité situaci, kdy jen těžko dávají sestavu dohromady. Jsme tak rádi, že se nám povedlo přes zimu ještě sehnat dvě posily, kdy se nám vrátila z Prostějova Aneta Barešová a z Uničova dorazila Monika Burešová. Dalším přitěžujícím faktorem byl silný vítr. Přes všechny překážky se s tím ale holky porvaly, jak to jen šlo, nic nevypustily. Soupeř měl kvalitu, kterou postupně přetavoval v branky. Výhru si jednoznačně zasloužil a našim holkám děkuju za obětavost a bojovnost.“