Šlágr kola byl k vidění v sobotu na našem hřišti, kam zavítali hráči Sokola Ústí. Šlo o zápas prvního s druhým, stejně jako na podzim, jen s tím rozdílem, že tentokrát byla v pozici lídra naše družina. A stejně dopadl i výsledek, také průběh utkání byl skoro jako přes kopírák. Jednogólové manko i tentokrát doháněli hosté (na podzim jsme těmi hosty byli my), což se jim nakonec také podařilo, a tak se zrodila asi zasloužená remíza.

Po dvaceti vteřinách vystřihl nůžky Martin Hirsch po centru Tomáše Rozehnala, ty se ale mezi tři tyče nevměstnaly. Chvíli nato vyzkoušeli hosté provizorní střelou pozornost Kuby Poláka. V deváté minutě jsme se už radovali z vedení. Po ose Lakomý – Rozehnal – Hirsch si posledně jmenovaný převzal ve vápně míč a nedal Jašovi šanci – 1:0. Až do třicáté minuty se v podstatě hrálo mezi vápny, k přímému ohrožení ani jedné z branek nedošlo. Po půlhodině hry se slibně řítil do vápna znovu Martin Hirsch, obrana jej však dokázala obestoupit, a tak zvolil nahrávku na jmenovce Spálovského, kterého ránu odvracel hostující obránce téměř z brankové čáry. Chvíli nato v poslední chvíli odkopli hráči Ústí míč před již zakončujícím Hirschem. Bohužel poté došlo k nešťastnému zranění našeho kapitána, který to ještě pár minut zkusil, ale svalové zranění jej do dalších minut nepustilo. Na hřiště přišel Lukáš Chlud a mohl se uvést tím nejlepším způsobem. Jeho střelu z poza vápna ale vyrazil Jaš do břevna, na druhý pokus si už s míčem poradil. I nadále jsme se tlačili do útoku, Hirsch se prodíral do zakončení, neuspěl, Spálovský to zkoušel z přímého kopu, mířil nad, Všianského pokus pohodlně lapil hostující gólman. Chybělo jen efektivnější dotažení slibných šancí, vzadu jsme soupeři dovolili pouze jednu střelu, která mířila navíc nad bránu.

Druhá půle byla poznamenána absencí našeho kapitána a dalšími dvěma nevynucenými střídáními. První zákrok si Kuba připsal v pětapadesáté minutě, ale ten zatím patřil k těm snadnějším. Vzápětí jsme mohli jít do dvoubrankového vedení, Hirsch byl znovu dobře bráněn, a tak našel ve vápně volného Chluda, jehož hlavičce chyběla větší razance, i tak ale musel hostující brankář vytasit bravurní zákrok a s přispěním tyče zamezit Lukášovi ve skórování i z následné dorážky. Málem se to podařilo o pár vteřin později z rohového kopu Honzovi Všianskému. V obrovské šanci ale míč nedokázal zkrotit a poslat jej za Jašova záda. Hosté se hnali za vyrovnáním, stále více a více míčů nakopávali za naši obranu. Ta odolávala až do sedmdesáté minuty. Skvělý zákrok vytasil Kuba Polák a hájil naše těsné vedení. V pětasedmdesáté minutě však byl už i on krátký na nákop hostujícího stopera a zcela nepokrytý hráč Ústí se ocitl v malém vápně, odkud se do odkryté brány nemýlil – 1:1. Ústí vycítilo šanci na zvrat, naší družině očividně docházely síly a kupily se školácké chyby. Přeci jen jsme si mohli vzít vedení zpět. Honza Všianský našel volného Hirsche, ten však namísto střely levačkou zvolil zaseknutí, tím dal šanci druhému obránci na zblokování jeho průniku. Po následném autu měl na levačce vítězný gól Lukáš Chlud, svůj pokus ale nakonec poslal daleko od brány soupeře. Poté ještě dvakrát zahrozilo Ústí. Dalekonosná střela se mezi tři tyče nevešla, průnik střídajícího Kučery už musel skvělým vyběhnutím zneškodnit Kuba Polák a díky tomuto zákroku nám zajistil alespoň bod. Po průběhu by to byla velká rána, naštěstí se tak nestalo, a tak se zrodila asi zasloužená remíza, ačkoliv jsme si vypracovali více brankových příležitostí.

Znovu pěkná divácká kulisa nás hnala ve šlágru kola, divákům jsme se sice výhrou neodvděčili, přesto bod s nelehkým soupeřem nebereme úplně jako ztrátu. To se ukáže až na konci soutěže, jak moc sobotní výsledek ovlivnil naše finální umístění. Pevně věříme, že bude co nejlepší, což bychom rádi potvrdili i příští neděli v Troubkách, kde znovu očekáváme velkou podporu.

Sokol Klenovice na Hané

Sokol Ústí

1:1 (1:0)

Branky: 9. Hirsch – 75. Jambor. Rozhodčí: Šteier – Běhal, Perutka. Žluté karty: 51. Cesar, 67. Rozehnal – 11. Kuča, 13. Škařupa, 76. Palacký. Diváků: 200.

Sestava Klenovic: Polák – Nehera, Cesar (73. Vacek), Procházka, Bridzik (58. Buček) – Zapletal, Lakomý, Rozehnal (35. Chlud), Spálovský – Hirsch, Všianský. Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka: „Pět minut nám trvalo, než jsme se dostali do hry. Soupeř na nás vletěl a trochu nás zatlačil, ale už po deseti minutách jsme zásluhou Martina Hirsche šli do vedení. Od té doby jsme měli první poločas pod kontrolou. Začali jsme kombinovat, měli jsme i nějaké šance, soupeře jsme do ničeho nepustili. Bohužel došlo na nevynucené střídání Rozehnala, což si myslím, že ovlivnilo další průběh utkání. Ve druhé půlce nás soupeř zatlačil nakopávanými míči, byla vidět absence kapitána. Pak následovalo další střídání kvůli zranění, což ještě více ovlivnilo náš výkon. Dostali jsme se trošku pod tlak a soupeř po centrovaném míči skóre srovnal. Měli jsme i nějaké šance, ale také nás podržel Kuba Polák. Myslím si, že to byl spíše remízový zápas.“

1.B.třída skupina A

22. kolo: Brodek u Prostějova – Mostkovice 3:0 (2:0). Branky: 12. Janura, 28. a 68. Dvořák. ŽK: 13. Milar, 37. Drábek. * Hustopeče nad Bečvou – Vrchoslavice 4:3 (2:0). Branky: 6. a 36. Blažek, 61. a 87. Kopecký – 54. a 62. Neckář, 79. Horák. ŽK: 34. Blažek, 56. Kopecký, 61. Maloušek, 90. Hajlman – 45. Horák. ČK: 45. Heryán – 9. Strašák. * Újezdec – Otaslavice 1:7 (1:2). Branky: 11. Perutka – 1., 46., 83. a 88. Drmola, 15. Gerneš, 69. a 76. Chvojka. ŽK: 79. Drmola. * Klenovice – Ústí 1:1 (1:0). Branky: 9. Hirsch – 75. Jambor. ŽK: 51. César, 67. Rozehnal – 11. Kuča, 13. Škařupa, 76. Palacký. * Horní Moštěnice – Dub nad Moravou 3:2 (0:2). Branky: 59. Karas, 61. Suchánek, 86. Slanina – 20. Pazdera, 33. Kudlička. ŽK: 6. Vašinka, 51. Karas, 51. Ducar, 57. Slanina, 71. Podhorný, 74. Kopeček, 90. Ďopan – 89. Pazdera. * Domaželice – Troubky 2:2 (0:0). Branky: 67. Navrátil, 69. Pelikán – 59. Hořín, 66. Pecha. ŽK: 29. Bakala, 44. Fuksa – 54. Petráš. * Radslavice – Tovačov 2:0 (2:0). Branky: 33. Strnad, 45. Suchánek. ŽK: 53. Hotěk, 59. Škrabák – 17. Rumplík, 59. Válek, 77. Unhurian.

1          SK Radslavice 22        13        6          3          59:23    45

2          Sokol Klenovice            22        13        6          3          53:27    45

3          Sokol Ústí         22        12        7          3          69:34    43

4          Sokol Horní Moštěnice   22        13        4          5          63:35    43

5          Sokol Dub nad Moravou            22        12        3          7          59:32    39

6          Sokol Brodek u Prostějova         22        11        3          8          56:43    36

7          Sokol Otaslavice           22        11        3          8          60:51    36

8          TJ Sokol Mostkovice     22        6          8          8          30:37    26

9          Hustopeče nad Bečvou 22        7          3          12        53:75    24

10        Sokol Domaželice         22        5          8          9          40:55    23

11        FK Troubky       22        6          4          12        47:55    22

12        Sokol Tovačov 22        5          6          11        41:61    21

13        Sokol Vrchoslavice 1946           22        4          4          14        35:69    16

14        Sokol Újezdec   22        2          3          17        24:92    9