Jeden z nejstabilnějších regionálních zástupců v krajských soutěžích z Plumlova zažívá v poslední době turbulentní časy. Mužstvo se po covidové situaci podařilo okysličit a zdálo se, že se zase bude blýskat na lepší časy. Jenže nadšení postupně opět vystřídalo zklamání a poslední podzimní část by nejraději klub vymazal úplně.
Od počátku se totiž nedařilo získávat body a mužstvo dokázalo být po výsledkové stránce konkurenceschopné pouze doma, kde z toho alespoň nebyly extra velké příděly. Velmi obdobně na tom byla i rezerva, která tak po dlouhých letech nakonec zvolila nejradikálnější řešení a v průběhu podzimu odhlásila okresní přebor.
Jedním z faktorů, které podzimní výsledky ovlivnily, byl i přechod do druhé skupiny I.A třídy, kam se Plumlov vrátil po třech letech. Ve skupině „A“ ale prokazatelně dokázal být daleko více konkurenceschopný. Oproti minulému ročníku navíc mužstvu vypadl brankář Daniel Simandl, František Plajner a dost citelný byl i odchod Radka Vyroubala do Pivína. Nejhlavnější faktor pak představoval kapitán mužstva Adam Hladký, který se rozhodl pro přestup do Nezamyslic, kde to má z domova kousek. Útočník s čichem na góly tak nyní velmi schází. Jak je dobré ho mít v mužstvu, to ostatně nyní pociťuje právě nováček I.B třídy, protože bez nejlepšího střelce soutěže by rozhodně měl o pár bodů méně.
Když tak člověk jednoduchou matematikou spočítá ztráty, které se nepodařilo v průběhu léta nahradit, tak se není příliš čemu divit, že úpadek musel být znát. Náladě pak jistě nepřidal ani fakt, když mužstvo na první body čekalo více než dva měsíce a porážka za porážkou hodně zamávala s psychikou všech.
Nakonec se v závěru povedlo vyválčit alespoň čtyři body, které ještě dávají mužstvu naději na záchranu soutěže. Bude to však nesmírně náročný úkol a jen zkušenosti velkých hráčů v zeleném dresu nepostačí. Bez doplnění kádru a zkvalitnění jak útočné fáze, kde jsou hráči Plumlova nejméně produktivní, ale i směrem dozadu, kde inkasovali hned 55 branek, což je průměr více než čtyř branek na utkání, to nepůjde.