V neděli 12. října přišla velmi smutná zpráva, která zasáhla fotbalovou komunitu v regionu. Svět navždy opustil bývalý vynikající fotbalista a později i trenér Lubomír Pupp, který patřil nejen mezi legendy OP Prostějov, ale především Lipové, s níž zažil doslova zlaté časy. Všechny fotbalové boje vždy zvládl, ale poslední boj proti nerovnému soupeři a těžké nemoci už byl nad jeho síly.
Lubomír Pupp byl všestranným sportovcem, bavila ho jakákoliv sportovní aktivita, ale fotbal se stal už v jeho útlém dětství jedničkou. Zkušenosti pak získal v mládežnických mužstvech OP Prostějov. V dorostu si zahrál i nejvyšší českou soutěž a během vojny nastupoval na Slovensku, odkud měl po skončení povinné služby zamířit do nejvyšší soutěže Československa do Tatranu Prešov. Zlomenina nohy a roční pauza tyto plány zhatily.
Po roce bez fotbalu se tak vrátil i přes různé nabídky do TJ OP Prostějov a s tímto klubem pravidelně hrával nejvyšší krajskou soutěž více než deset let, pár startů si připsal i za Železárny Prostějov ve vyšších soutěžích. Ve svých pětatřiceti letech po konci OP Prostějov zamířil na tři roky do Rakouska, kde strávil další tři sezóny. Poté se přesunul do Lipové, se kterou zažil skvělé časy. Společně se svými bývalými spoluhráči z OP Prostějov i novými členy dokázal z okresních soutěží postupovat až do divize, kde časem roli hráče vystřídal trenérský post. A jak často s oblibou říkal i šéf fotbalu v Lipové František Koudelka, tak právě Lubomír Pupp a Zdeněk Chlup byli jako jeho synové. Fotbalovou kariéru si pak protáhl až do svých pětapadesáti let v Otinovsi, kde naposled nastoupil v I.B třídě v roce 2010.
Za svou dlouholetou kariéru poznal celou řadu skvělých fotbalistů napříč regionem a každý z nich na něj bude už navždy vzpomínat jen v dobrém. Fotbalová rodina tam nahoře se tak rozrostla o dalšího výjimečného hráče.