Napravit dojem z předešlých domácích mačů se snažili ve 20. kole FORTUNA:Národní ligy fotbalisté Prostějova. Eskáčko do zápasu vstoupilo sice opatrně, ke konci poločasu si ale začalo vytvářet šance a jednu proměnil po pěkné kombinaci David Píchal. Do druhého poločasu si Prostějov přenesl aktivnější hru. Šance však neproměnil a v závěru doplatil na nedůraz ve vlastním vápně. Výsledkem je remíza a jeden bodík do vyrovnané tabulky.

Začátek utkání přinesl na obou stranách několik pološancí. Zkraje zápasu hlavičkoval Fofana do brankáře, Machynkovu střelu srazil soupeř na roh a z následné šance Stříž nedosáhl na centr. Prostějov zprvu opět nehrál úplně nejlépe, trenér Šustr byl často rozezlený postavením svých hráčů. Postupně se ale dojem ze hry zlepšoval. Například ve 23. minutě si domácí vytvořili velký tlak. Nejprve střílel do rukou gólmana Zlatohlávek. Brankář míč jen vyrazil, Koudelka ho ale nestihl z osy hřiště dopravit do brány. Míče se nakonec ujal Píchal, střílel však nad. Ve 30. minutě tu byla další šance. Tentokrát na brankové čáře měl hodně smůly Sus, který mohl dorážet. Akci zakončil prudkou ránou mimo Zlatohlávek. Ve 41. minutě přišla další možnost Suse, mířil však nad. Mezitím se Chrudim dočkala několika standardek z nebezpečné vzdálenosti. Nic extrémně nebezpečného z nich však nebylo. A tak úřadoval Prostějov. Ve 42. minutě ještě akce Suse s Koudelkou branku neznamenala. Následně však Kopřiva našel naběhnutého Koudelku, který předal Píchalovi. Ten obalamutil soupeře, a nakonec pohlednou ranou na druhou tyč mířil přesně – 1:0. Poločas však skončil nevesele, v hlavičkovém souboji totiž dostal hodně naloženo Sokol a musel být odklizen za postranní čáru.

Úvod druhé půle byl vyrovnaný. Prostějov sice nejprve předvedl pěknou kombinaci, následně však pořádně prověřil Muchu Hašek – domácí gólman byl přinucen ke skvělému zákroku. V 56. minutě se Prostějov radoval, nicméně Juráskovi zkazil radost brankář: z gólu byl ofsajd. Eskáčko však zapnulo, předvedlo například pěknou nahrávku Píchala na osu Kopřivovi, ten mířil nad. Pravidelně Píchal nebo Koudelka dostával míče na dostřel brány, chyběla však přesnější střela. V 59. minutě musel Zíma vyrazit nebezpečnou ránu Koudelky, ten tři minuty nato neproměnil penaltu za faul na Píchala. A hned nato střílel nad. 66. minuta přinesla velkou šanci Zapletala, který nastřelil brankářovu nohu. Poté Mucha chyboval, naštěstí se ale dokázal vrátit a zabránit vyrovnání. 71. minuta pak přinesla kuriózní žlutou kartu – Koudelka totiž ve vzteku nastřelil míčem sanitku. Prostějov dál hrozil, ale jeho tlak už nebyl tak velký. A k šancím se dostávali hosté, například Fofana nebo Rybička. Prostějovu se ale až do 87. minuty podařilo držet soupeře od větších šancí. Pak ale udeřil Fofana, který využil centru Bredy a na bližší tyč se ve zmatku prosadil. Konec zápasu přinesl nemálo emocí: Spáčil mohl ze standardky rozhodnout, proti však byl Zíma. Následně dostal Omale žlutou za nafilmovaný pád. A žlutilo se i u Muchy. Ten naštěstí v nastaveném čase nemusel zasahovat. Eskáčko nakonec ukopalo bod. Nebylo však daleko od zisku bodů tří.

Video z utkání najdete ZDE!

HLASY TRENÉRŮ

Pavel ŠUSTR - 1.SK Prostějov

„Cítím, nechci říkat zklamání, ale takový pocit, že jsme zápas ztratili. I když jsme ho měli ve své moci. I když jsme první poločas nehráli dobře. Přesto jsme šli do vedení. Ve druhé půlce jsme zlepšili hru, vytvořili si tlak a spoustu šancí. Byla tam i penalta, bohužel neproměněná. A fotbal je takový, že v něm platí ‚nedáš – dostaneš‘. Neubránili jsme jednu standardní situaci a kvůli tomu zápas skončil 1:1.“

Jaroslav VESELÝ - MFK Chrudim

„Jsme spokojení s tím, že se nám podařilo v posledních minutách vyrovnat, přesto si ale myslím, že z toho pro nás mohl plynout větší bodový zisk. První poločas jsme byli lepším mužstvem, dařilo se nám Prostějov přehrávat, ale dostali jsme hloupý gól po rychlém protiútoku po naší naivní ztrátě. Po přestávce to byla trochu hektika, my se tlačili dopředu a domácí chodili do protiútoků. Bylo to hodně otevřené, nahoru – dolů, přežili jsme penaltu, a to byl asi klíčový moment. V závěrečném tlaku jsme si za remízou šli. Musím poděkovat mužstvu, dokončili jsme hodně náročný týden, především z hlediska zdravotního stavu. O to víc si cením, že jsme se dokázali vyždímat a zápas zremizovat.“

1. SK Prostějov – MFK Chrudim 1:1 (1:0)

Branky: 43. Píchal – 87. Fofana. Rozhodčí: Marek – Paták, Horák. Žluté karty: 46. Sus, 52. Jurásek, 71. Koudelka, 90. Omale, 90+2. Mucha – 73. Mužík.

Sestava 1. SK Prostějov: Mucha – Machynek, Bala, Schuster, Stříž – Píchal (87 Šmehyl), Sus (57. Omale), Kopřiva, Jurásek (57. Zapletal) – Zlatohlávek (76. Spáčil), Koudelka.

Trenér: Pavel Šustr.

Sestava MFK Chrudim: Zíma – Hašek, Fofana, Drahoš, Vencl (61. Breda), Hlavsa (46. Juliš) – Verner, Kesner (76. Čáp), Sokol (46. Nikodem) – Kang-hjon (61. Mužík), Rybička.

Trenér: Jaroslav Veselý.

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

20. kolo: Líšeň – Žižkov 1:1 (0:0). Branky: 51. Pašek – 48. Súkenník z penalty. Žluté karty: 60. Otrísal – 17. Quintero, 45+1. Bazal, 63. Urbanec, 79. Muleme, 90+1. Hrubeš * Prostějov – Chrudim 1:1 (1:0) * Ústí nad Labem – Hradec Králové 0:3 (0:1). Branky: 38., 53. a 76. Dvořák. Žluté karty: 34. Hudec, 50. Písačka, 90. Bílek – 11. Prekop, 34. Vlkanova * Dukla Praha – Vlašim 1:1 (1:0). Branky: 24. Krunert – 66. Červenka. Žluté karty: 90+1. Chlumecký * Blansko – Jihlava 1:3 (1:1). Branky: 42. Sedlo – 16. Vedral, 86. z penalty Červ, 90. Křišťál. Žluté karty: 49. Kopičár, 52. Helebrand, 64. Sukup, 74. Bartolomeu – 44. Vlček, 60. Pojezný, 90+3. Chocholatý. Červená karta: 84. Sukup * Třinec – Vyšehrad 3:0 (1:0). Branky: 43. Javůrek, 63. Hýbl, 75. Foltyn. Žluté karty: 15. a 86. Bedecs – 32. Kulig, 76. Egert, 89. Alexandr. Červená karta: 86. Bedecs * Varnsdorf – Táborsko 0:0 (0:0). Branky: -. Žluté karty: 84. Kouřil – 84. Ndiaye.

14. Vyšehrad 20        1          2          17        9:47     5

21. kolo, pátek 30. dubna, 17.00 hodin: Vyšehrad – Líšeň (sobota 1. 5., 17.00), Chrudim – Dukla Praha (sobota 1. 5., 17.00), Žižkov – Varnsdorf (neděle 2. 5., 10.15), Ústí nad Labem – Prostějov (14.30), Táborsko – Třinec (16.00), Hradec Králové – Blansko, Jihlava – Vlašim.