Prostějov může slavit. Alespoň dočasně se dostal na druhé místo. Důvodem je další venkovní vítězství, kdy si dvoubrankový náskok aspoň z půlky eskáčko udrželo až do závěrečného hvizdu. I když Ústí nad Labem tlačilo a v nastavení mohl vyrovnat ústecký brankář Tvrdoň.

Utkání začalo poměrně opatrně, na druhou stranu už ve druhé minutě Prošek rozehrával nebezpečnou standardku po faulu Omaleho. Nic z ní ale nebylo. 14. minuta přinesla nedůraznou střelu Zlatohlávka, v minutě devatenácté ale Píchal vystihl rozehrávku soupeře. Rozehrál na Koudelku, který přiťukl Zlatohlávkovi, jenž se prosadil tváří tvář brankáři – 0:1. Prostějov byl nadále aktivnější. Přečíslení čtyř na jednoho nevyužil, následně Koudelka dvakrát mířil mimo. Ve 34. minutě už ale naši hráči navýšili skóre. Od Juráska převzal míč Kopřiva, který si potáhl a poté po zemi trefil přesně – 0:2. Domácí se snažili odpovědět, Prošek ale mířil nad.

Druhá půle byla ve znamení ústecké snahy o vyrovnání. Ve 48. minutě přestřelil zeď a trefil břevno. Dvě minuty nato už se ale prosadil Prošek: od Emmera dostal nahrávku napříč vápnem a Prošek z úhlu zakončil mimo dosah Muchy. 62. minuta přinesla pěknou akci Prostějova, který ve druhém poločase neměl tolik ze hry: Schuster poslal dobrou nahrávku Sečkářovi, který poslal Uličkou Koudelkovi – ten byl však zblokovaný. Kopřiva následně trefil jen brankáře. Závěr utkání poznamenala častá přerušení a mnoho střídání. Do hry se na straně Prostějova dostali Zapletal, Šmehyl či Matoušek. Taky se ale často žlutilo. Průchod emocím dal v 82. minutě Píchal, který sice skóroval, ale podle rozhodčích se tak stalo po ofsajdu. Krátce poté střílel Matoušek do brankáře, Kopřiva poslal dorážku do boční sítě. Nakonec ale málem slavili domácí. Brankář Tvrdoň totiž v nastaveném čase vyrazil kupředu a trefil hlavou roh Kušeje jen těsně vedle. Blízko brance byl rovněž Ikugar, ale míč trefil z voleje rovněž vedle tyče. Přes velkou snahu už Severočeši dorovnat nedokázali. A Prostějov tak zapsal další tři body, opět ze hřiště soupeře.

FOTO 18 Sob fotbal_eskacko_usti

Eskáčko mělo s Ústím zejména ve druhém poločase co dělat. Vedení však udrželo. Foto: Archiv Večerníku

Fotbalový klub Ústí nad Labem – 1. SK Prostějov 1:2 (0:2)

Branky: 50. Prošek – 19. Zlatohlávek, 34. Kopřiva. Rozhodčí: Ulrich – Poživil, Líkař. Žluté karty: 9. Bílek, 61. Miskovič – 32. Píchal, 45. Bala.

Sestava Městký fotbalový klub Ústí nad Labem: Tvrdoň – Strada, Glöckner, Brak, M. Bílek – Miskovič (72. Gollnack), Jiránek (46. Chodora) – Prošek (C) (80. Cantin), Čičovský (46. Kušej), Emmer – Koubek (72. Ikugar).

Trenér: Jaromír Jindráček.

Sestava 1. SK Prostějov: Mucha – Machynek (80. Šmehyl), Schuster (C), Bala, Sečkář (69. Zapletal) – Koudelka (90+1. Spáčil), Omale, Kopřiva, Jurásek – Píchal, Zlatohlávek (80. Matoušek).

Trenér: Pavel Šustr.