Fotbal stranou. Ve čtvrtek 6. února navždy odešel bývalý vynikající fotbalista i trenér mládeže Ivo Rek. O této smutné zprávě nejprve informoval klub Haná Prostějov, kde strávil většinu své kariéry. Pan Ivo Rek zesnul v pouhých 46 letech.

Velmi smutný i rozpačitý z této události je také nynější trenér mužů Hané Prostějov Daniel Kolář, který si ihned vybavil jednu s nejkrásnějších vzpomínek na zesnulého. „S Ivošem jsme spolu hráli za Hanou Prostějov dlouhou dobu. Nejsilnější zážitek, jaký jsem s ním zažil, byla určitě dovolená v roce 2014, kdy jsme se vydali do Brazílie na mistrovství světa ve fotbale. Strávili jsme tam více než jen 14 dní krásné dovolené. Zahráli jsme si zápas na slavné pláži Copacabana, ve kterém Ivoš vstřelil proti mezinárodním soupeřům tři branky. Teď na to vzpomínám opravdu hodně. Je mi to hrozně líto, všichni v Hané na něj vzpomínáme jen v dobrém a chceme popřát rodině upřímnou soustrast,“ sdělil Večerníku trenér Hané Daniel Kolář.
Velice hezky na něj vzpomíná i trenér mládeže, velký kamarád a bývalý spoluhráč Robert Skládal. „Výborný kamarád, fotbalista, člověk do party, který nikdy nezkazil žádnou legraci a sám se na nich podílel. Dokázal utužovat kolektiv a byl prostě úžasný. Odehráli jsme spolu spoustu zápasů. Během naší kariéry se na hřišti vystřídaly dvě generace a my se tam stále drželi. Ivo se pak vydal i na trenérskou dráhu, kdy vedl mládež nejdříve v Hané, potom se dostal i do 1.SK Prostějov. Dříve trpěl onkologickým onemocněním, ze kterého, jak sám říkal, se dostal. A najednou tady s námi není… Nejen fotbalový svět, ale především rodina přišla o férového chlapa se srdcem na pravém místě,“ výstižně formuloval Robert Skládal.
Poslední rozloučení s Ivo Rekem proběhne ve středu 12. února v 11 hodin v kostele sv. Bartoloměje ve Vrahovicích.