Až do třetího přípravného zápasu čekali fotbalisté Prostějova nejen na výhru, ale také na vstřelené góly. Proti Uničovu přišly. Eskáčko bylo poprvé v roli papírového favorita, střetlo se totiž s týmem hrajícím o jednu úroveň níže. Místy však Uničov pořádně kousal. Aktivnější ale byli hráči Prostějova, a to nejen střelecky. Nakonec se se svěřenci trenéra Jarošíka prosadili třikrát a ovládli utkání hrané ve středu dopoledne v Uničově poměrem 3:1.

Branky přitom mohly padat už v prvních minutách zápasu. Hned v první minutě poslal Zapletal dlouhý balón na spoluhráče, ten se ocitl v dobré pozici, ale i v ofsajdu. Druhá minuta přinesla dlouhý lob Kopřivy, který našel Šteigla, přes Koudelku se míč dostal k Pozatsidisovi a ten hlavičkoval do brankáře. Poté už zahrozil i Uničov, Kamas ale přízemním zakončením minul tyč. V 6. minutě mohl zahrozit po zaváhání Panagoua Vybíral, ke střele se ale nedostal. Proti Krčovi už ale musel blokem přispět prostějovský Bala. Uničov byl v těch chvílích nebezpečnější a po zásluze se radoval ve 13. minutě z vedení. Bača napřáhl ještě před vápnem a proti tečované střele Mucha neměl nárok. Hned nato ale vyrovnal Šteigl, který individuální akci na pravém křídle zakončil povedeným zakončením – 1:1. Poté přišla střela Vichty, bohužel nepřesná. Prostějov poté pomalu přebíral otěže zápasu. Ve 35. minutě nevyužil standardku za faul na Zapletala, posléze Šteigl tečovanou ránu poslal mimo a Bialek z krkolomné pozice před bránou mířil nad. Ve 39. minutě zlepšený výkon týmu korunovala pěkná a rychlá akce, Pozatsidis se ale do zakončení nedostal. Jeho krajan Panagou zakončil poločas střelou z dálky, mířil ale nad břevno.

Druhá půle začala pozvolna, leč ve 48. minutě se ke střele dostal Vichta – minul břevno. Minutu nato už ale šel Prostějov do vedení, Panagou poslal Pozatsidisovi vysoký míč po lajně, brankář domácích vyběhl z brány, míč ale nezachytil a řecký útočník jej dovezl do prázdné brány – 1:2. V 53. minutě mohl vyrovnat Kamas, ač tísněn, vystřelil, ovšem minul. Krátce poté se domácí prezentovali povedenou akcí, dvěma přeneseními hry ze strany na stranu, Sedláček však nebyl přesný v zakončení. V 59. minutě potkalo eskáčko trojí střídání, do hry se tak dostal Žák, Stříž a Hausknecht. Trio bylo následně svědkem toho, jak brankáři domácích ujel nečekaně míč a málem dostal hodně laciný gól z půlky hřiště, následně Vichta po Koudelkově pasu střílel nad. Další momenty přinesly poslední vážné pokusy Uničova ohrozit bránu soupeře. Koutný, ale ani poté Komenda však netrefili bránu. To v 68. minutě na druhé straně už padla, Vichta přibrzdil rychlou akci, vytočil se do střely a zamířil přesně – 1:3. Další minuty už přinesly pěkné akce Prostějova, dobré nahrávky posílali především Omale a Hausknecht. V 82. minutě tak Kušej mohl přidat další gól, další nabídka pro tohoto hráče přišla v 88. minutě od Hausknechta. Eskáčko už však žádnou další branku nepřidalo, z Uničova si tak odvezlo dvoubrankové vítězství.a

SK Uničov – 1.SK Prostějov 1:3 (1:1)

Branky: 13. Bača – 14. Šteigl, 49. Pozatsidis, 68. Vichta. Žluté karty: –.

Sestava SK Uničov: Kalina – Diblík, Koutný, Neuer, Koutek – Svoboda, Bača, Kamas – Vybíral P., Komenda, Krč.

Střídali: Vlček – Kasal, Sedláček, Dittmer.

Sestava 1.SK Prostějov: Mucha – Bialek, Sus, Bala, Panagou – Zapletal, Sus, Kopřiva, Koudelka – Pozatsidis, Šteigl. Střídali: Bárta – Omale, Žák, Stříž, Machynek, Hausknecht, Jiráček, Schuster, Kušej.

Hodnocení zápasu

Dušan Žmolík, trenér SK Uničov:

„Nastoupili jsme proti velice dobrému soupeři. Potřebovali jsme soupeře, který nás prověří, abychom zjistili, kde jsou naše slabiny, na čem pracovat. Hned jsme totiž odjeli na soustředění, kde tyto věci budeme řešit. Z toho důvodu jsem za zápas rád, protože Prostějov hrál rychle dopředu, napadal nás a my jsme se mu, myslím si, zvlášť v prvním poločase vyrovnali. Akorát tam byly nedostatky v rozhodující fázi, nevytvořili jsme si pořádné šance a ztroskotalo to trochu na nepřesnosti. Ale myslím si, že jsme byli zdatným soupeřem. Ve druhé půli nám ale snad došly síly, takže soupeř hrozil akcemi po stranách, které jsme nezvládali bránit. A soupeř překlopil zápas na svou stranu. Byla škoda, že jsme inkasovali hned po vstřeleném gólu, že jsme chvíli nevedli, aby Prostějov musel hrát do naší obrany a my mohli chodit do brejků.“

Jiří Jarošík, trenér 1.SK Prostějov:

„Myslím si, že jsme měli silný úvod, měli jsme dát gól hned ze začátku. Pak jsme úplně polevili, nechali jsme hrát soupeře, nebyli aktivní. Když se ale podívám na sestavu, tak tam hráli maximálně čtyři hráči základní sestavy. A Uničov má taky svou kvalitu, dlouhodobě hraje na špici třetí ligy, jsou pohromadě, my furt zkoušíme. Není to jednoduché. Myslím si ale, že po půli, když jsme vyměnili hráče to bylo trochu lepší. Ale pořád je tam hodně práce na týmovém projevu.“