Na daleký výjezd zamířil v pátek v rámci předehrávky 4. kola svěřenci Jiřího Jarošíka. Vyrazili totiž do vzdáleného Ústí nad Labem, tou dobou desátého celku tabulky. Severočeši však Prostějov nešetřili. A nechybělo mnoho, aby si eskáčko z Ústí nad Labem neodvezlo ani bod.

Utkání začalo zostra. Hned z jeho kraje Chodora zle zatápěl soupeřům přihrávkami a centry. Navíc už ve čtvrté minutě dostal žlutou kartu Schuster. V dalších šancích se objevoval Ogiamode. Prostějov se naopak příliš neosměloval. A zprvu bral statistické zápisy jenom za fauly. Jeden z nich mohl u Kopřivy rozhodčí potrestat žlutou kartou. Arma navíc eskáčko výrazně porážela v počtu rohů.

Ne však branek. Až ve 34. minutě to zkusil z dálky Kušej, z dorážky se pak nezadařilo Bartolomeovi. Právě Kušej byl směrem dopředu nejaktivnějším z Prostějovanů. Před pauzou na sebe vybojoval faul, z následné standardky ale přestřelil. Nepřesně mířil i Žák. Nakonec se ale prosadil právě Kušej. V nastaveném čase se z rohu vápna trefil do šibenice a otevřel skóre zápasu.

Druhá půle začala dvěma spálenými šancemi domácího Krobota. Bartolomeu pak z rohu nacentroval Machynkovi, ten hlavou minul. V 57. minutě byl blízko úniku sám na brankáře Bartolomeu. V poslední chvíli byl ale obrán o míč. Domácí nicméně postupně stupňovali tlak, šli si za vyrovnáním. A podařilo se: Schuster sice nejdříve zblokoval zakončení Alexandra, ale Chodora už míči cestu do sítě našel – 1:1 a Ústí využilo svůj tlak.

Ten navíc po vyrovnání neustal. Michal Bílek to zkoušel z dálky, Ogiamode míč v šanci nedoběhl. A v nastavení nedosáhl Angialozzi na lob Bílka. Konečné skóre tak vyznělo smírně, 1:1.

FK Ústí nad Labem – 1. SK Prostějov 1:1 (0:1)

Branky: 73. Chodora – 45+3. Kušej. Rozhodčí: Švagr – Dobrovolný, Pfeifer. Žluté karty: 39. Brak – 4. Schuster. Střely na bránu: 8:2. Střely mimo: 6:3. Rohy: 11:4.

FK Ústí nad Labem: J. Plachý – Alexandr, Brak, M. Bílek (C), Chodora – Miskovič, Mechmache – Emmer, Jiránek (61. Angelozzi), Ogiomade – Krobot.

1. SK Prostějov: Mucha – Machynek, Schuster (C), Bala, Zapletal – Bartolomeu, Kopřiva (74. Hausknecht), Omale, Kušej (79. Vichta) – Žák (74. Sus) – Koudelka (61. Vlachovský).

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

4. kolo: Vlašim – Líšeň 4:1 (1:1). Branky: 41. Višinský, 47. Zlatohlávek, 52. Alijagič, 90+2. Janda – 32. Rolinek. Žluté karty: 72. Zlatohlávek – 50. Stáňa, 77. Málek * FC Zbrojovka Brno – FC Vysočina Jihlava 4:0 (2:0). Branky: 13., 29., 50. a 70. Řezníček. Žluté karty: 42. Moravec – 89. Vlček.

16. Třinec 3 0 0          3          3:9       0

dohrávka 4. kolA, úterý 17. srpna, 17.00 hodin: Třinec – Opava.

5. kolo, neděle 22. srpna, 17.00 hodin: Jihlava – Vlašim (pátek 20. srpna, 18.00), Opava – Chrudim (sobota 21. srpna, 17.00), Prostějov – Třinec (sobota 21. srpna, 17.00), Příbram – Sparta Praha (sobota 21. srpna, 17.00), Žižkov – Ústí nad Labem (10.15), Líšeň – Brno (10.15), Varnsdorf – Vyškov, Táborsko – Dukla Praha.