Volný týden skrze reprezentační přestávku využili fotbalisté 1.SK Prostějov k posílení kondice i herních dovedností. Poslední utkání proti Žižkovu sice vyhráli, ale trenér Daniel Šmejkal neskrýval, že je stále co zlepšovat. I s průběžným šestým místem by ještě do konce podzimní části šlo něco udělat. Do vyčerpání programu první poloviny FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY scházejí ještě dvě utkání, o nadcházejícím víkendu ve Varnsdorfu a poslední listopadovou sobotu doma s rezervou pražské Sparty.

Zatím poslední domácí duel se Žižkovem svým způsobem připomínal domácí utkání s jiným pražským týmem z loňského podzimu, a sice s Vyšehradem. Tenkrát sice průběh zápasu i výsledek hovořily ve prospěch domácích jednoznačněji, ale i tehdy chyběl na lavičce hlavní kouč. Zatímco tehdejšího šéfa lavičky Pavla Šustra zastoupil trenér gólmanů Petar Aleksijević, současného kormidelníka nahradil asistent Michal Šmarda. I proto se Šmejkal ještě k poslednímu utkání krátce vrátil. „Utkání hodnotím podobně, jako bych tam byl, i když je to přece jen trochu něco jiného nebýt aktivním účastníkem. Myslím si, že jsme neměli úplně dobrý vstup do zápasu. Pak jsme se zlepšili, dali jsme vedoucí branku. Druhý poločas jsme už nehráli tak jako poslední půlhodinu první půle,“ připustil trenér s tím, že rezervy ve výkonu byly přece jen patrné, ale na druhou stranu Žižkov čerstvě vyměnil trenéra. Takže nakonec jsou trenéři rádi, že toto důležité utkání jejich svěřenci zvládli.

Přestávka v zápasovém rytmu vždy vybízí k rekapitulaci předchozího dění. V případě nové trenérské dvojice jde o pět zápasů, v nichž eskáčko třikrát zvítězilo, jednou remizovalo a jednou prohrálo. Ze statistického pohledu tedy solidní bilance. Jak Šmejkal připomněl, doma Prostějov uhrál remízu 1:1, kdy tým hrál šedesát minut o deseti, což svědčí o vůli nic předem nevzdávat. „Jako trenéři samozřejmě prohrávat nechceme. Přes zmiňovaná vítězství není v naší hře určitě všechno v pořádku, takže se chceme neustále zlepšovat jak ve hře směrem dopředu, tak dozadu. Bilance není zase až tak špatná, i když nelze tvrdit, že by to nemohlo být lepší,“ shrnul osobní pocity ze zatímního fungování na Hané trenér Šmejkal.

Ten si nucenou absenci ještě protáhl v začátku uplynulého týdne, s týmem byl opět od středy, takže všechno by mělo být zase v pořádku. A na co se tréninky uplynulého týdne zaměřily?

„Týden jsme využili k oživení kondice hráčů. Snažili jsme se rovněž o zlepšení součinnosti dvojic a trojic a o individuální činnosti každého hráče,“ přiblížil náplň tréninků Šmejkal.

Po sobotním zápase s Viktorií Žižkov nejprve čekal na hráče, kteří byli mimo zápasové tempo herní trénink a v dalších dnech došlo na zmíněnou kondici. „V pondělí jsme připravili náběhový trénink, který byl fyzicky náročnější,“ potvrdil pro vecernikpv.cz asistent kouč Šmarda. Od úterý si hráči zkoušeli různé herní situace, jak směrem do ofenzívy, tak i defenzívy. „Chtěli jsme se zaměřit na ty věci, které se v předešlých utkáních objevovaly a mohli jsme je třeba řešit jinak. K tomu se to snažíme i nadále prokládat kondiční stránkou během tohoto týdne,“ přidal druhý z koučů prostějovských fotbalistů.

Během uplynulého víkendu si hráči užili krátkého volna a do tréninku se opět vrátí dnes, tj. v pondělí 15. listopadu, kdy už se začnou připravovat na souboj ve Varnsdorfu. „Krátké volno hráčům určitě prospěje a naberou síly do poslední části podzimu. Od pondělí už se budeme plně připravovat na nedělní utkání ve Varnsdorfu. Poslední jejich zápasy jsme již viděli, ale ještě to během víkendu projedeme a budeme se chtít nachystat tak, abychom přivezli dobrý výsledek,“ dodal Michal Šmarda s tím, že zdravotní stav mužstva by měl být víceméně v pořádku.

S výtečnými individuálními statistikami se může pochlubit brankář Filip Mucha. Ten se totiž zařadil mezi sedm nejlepších gólmanů druhé ligy, kteří se mohou pochlubit pěti vychytanými čistými konty. Jestli tuto skvělou bilanci završí na rovný půltucet, se dozvíme v neděli 21. listopadu od půl druhé odpoledne. Právě v tento čas vypukne duel ve Varnsdorfu.

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

dohrávka 12. kola: Líšeň - Varnsdorf 1:0 (1:0). Branka: 33. Silný. Žluté karty: 19. a 70. Otrísal, 39. Jeřábek, 58. Silný, 64. Rolínek, 90.(1) Veselý – 18. a 31. Rudnickij, 84. Šimon. Červené karty: 70. Otrísal – 31. Rudnickij. Diváků: 580

16. Žižkov 14 2 3          9          13:25   9

15. kolo, neděle 21. listopadu, 13.30 hodin: Ústí nad Labem - Opava (pátek 19. 11., 16.30, PP ČT SPORT), Vyškov - Třinec (sobota 20. 11., 10.15), Příbram - Jihlava (sobota 20. 11., 13.30), Žižkov - Táborsko (10.15), Sparta Praha "B" - Líšeň (10.30), Varnsdorf - Prostějov, Vlašim - Dukla Praha, Brno – Chrudim (14.00)