V přímé bitvě o čtvrté místo průběžné tabulky házenkáři TJ Sokol Kostelec na Hané HK v Ivančicích ani jednou nevedli. Od začátku dotahovali různě velké brankové manko, což se jim chvílemi dařilo více a místy méně. Duel 19. kola 2. ligy mužů nakonec ovládli domácí 31:23 (16:13), tím hosty odsunuli za sebe na pátou pozici.

Ráz utkání určil hned jeho úvod, v němž Jihomoravané čtyřmi trefami za sebou odskočili už po šesti minutách střetnutí z 1:1 na 5:1. Hanáci se dostávali do tempa postupně, ale dokázali stupňovat svůj výkon. A vlastní třígólovou šňůrou dotáhli v 15. na nejtěsnější rozdíl (8:4 – 8:7). To se jim ve zbytku prvního poločasu zdařilo ještě jednou (12:11), nicméně soupeř tažený produktivní dvojicí Martin Slaný a Lukáš Missbach odpověděl novým náporem (15:11).

Po přestávce aktivita mírně lepšího ivančického družstva pokračovala, tudíž ve 40. minutě vedlo do té doby nejvýrazněji 21:15. Leč Sokol neustával v boji a dost dlouho držel teoretickou naději na bodový zisk (23:19, 25:21). Střelecky se prosazovali pětibrankoví Jan Smékal, Marek Dostál i Rostislav Podhrázský, jenže posledně jmenovaný musel kvůli červené kartě za tři vyloučení předčasně do sprch. A silný protivník duel bezpečně kontroloval, navíc v závěru ještě navýšil výsledek z 28:23 na jednoznačnějších 31:23.

„Kluci bojovali, ale bohužel propadli ve hře jeden na jednoho směrem dozadu, kde nás ivančické opory přehrávaly. Jinak nebyl náš výkon vůbec špatný. Počáteční ztrátu čtyř gólů jsme během úvodní půle opakovaně dotáhli na těsnější rozdíl, ještě i po obrátce jsme se několikrát mohli víc přiblížit. Vždycky jsme ale buď neproměnili vyložené šance, nebo trefili tyč. Celkově bylo utkání mnohem vyrovnanější, než napovídá konečné skóre. Až před koncem soupeř utekl na plus osm, výsledku by spíš slušela naše porážka o nějaké čtyři branky. Na půdě kvalitního týmu jsme rozhodně prohráli se vztyčenou hlavou,“ zhodnotil kouč hákáčka David Ševčík.

Další těžký mač čeká jeho svěřence po nadcházející velikonoční pauze, když v neděli 24. dubna od 10.30 hodin přivítají v městské sportovní hale Kostelce na Hané druhou Kuřim.

KUPON:

2. liga házenkářů, skupina JM 2021/2022 - 19. kolo

HK Ivančice – TJ Sokol Kostelec na Hané HK

31:23 (16:13)

Brankový sled: 1:1, 5:1, 6:3, 8:4, 8:7, 10:7, 12:9, 12:11, 15:11, 15:13, 17:13, 19:14, 21:15, 21:17, 23:19, 25:19, 25:21, 27:21, 28:23, 31:23.

Rozhodčí: Beneš a Kubis. Vyloučení: 3:4. ČK: 37. Večeřa – 42. Podhrázský (po třetím vyloučení). Sedmičky: 1/1:4/2. Diváci: 100.

Nejvíc branek Ivančic: Slaný 7, Missbach 7/1, Oulehla a Kocáb 4.

Sestava a branky Kostelce: Navrátil, Mayer – V. Prášil, Bílek 1, Popelka 3, Smékal 5, Dostál 5, Podhrázský 5, Knápek 3/2, Klimeš, J. Oščádal, Palička 1. Trenéři: David Ševčík, Martin Grulich a Jan Ševčík.

1. liga házené mužů, skupina JM

ostatní výsledky 19. kola: Velké Meziříčí – Juliánov 39:18 (20:5). Nejvíce bodů: Strašák 6, Kafka 6, Chalupa 5, Svoboda 4 – Popovych 3, Foltánek 3, Šťastný 2, Buchta 2 * Bohunice – Olomouc 34:23 (17:10). Nejvíce bodů: Tejkal 9, Řezník 4, Vraný 3, Novák 3 – Knebl 6, Kašpar 5, Hňatek 3, Slovák 2 * Telnice – Újezd u Brna 32:28 (16:13). Nejvíce bodů: Popela 13, Bím 4, Knol 4, Lengál 4 – Víška 9, Hladík 6, Kachlík 4, Lattenberg 4 * Kuřim – Maloměřice „B“ 28:31 (13:15). Nejvíce bodů: Chýlek 7, Čermák 6, Erbes 3, Kudla 3 – Kolář 8, Michálek 7, Ipser 4, Drásal 4.

12. Juliánov 19 2          0          17        431:636           4

20. kolo, neděle 24. dubna, 17.00 hodin: Maloměřice-Brno B – Sokol II. Prostějov (sobota 23.4., 14.00), Sokol Kostelec n.H.-HK – Kuřim (10.30), Holešov – Velké Meziříčí (11.00), Olomouc – Telnice (16.00), Juliánov - Bohunice, Újezd u Brna - Ivančice