Vydařený vstup do 2. ligy mužů ČR 2022/2023 se rýsoval házenkářům TJ Sokol Kostelec na Hané. Na úvod nového ročníku jihomoravské skupiny této soutěže měli celou první půli navrch nad favorizovaným SK Kuřim, ale po přestávce naprosto odpadli a naděje odstartovat sezónu cenným bodovým ziskem se změnila v chiméru vinou otočeného výsledku 23:30 (17:14).

K dlouhodobě zraněným Rostislavu Podhrázskému, Davidu Paličkovi a Ondřeji Oščádalovi se přidala ještě absence úderné spojky Marka Dostála. Přesto domácí začali dobře, skvělý výkon navíc udrželi v podstatě celých třicet minut do pauzy.

HLAS TRENÉRA

David ŠEVČÍK - TJ Sokol Kostelec na Hané HK:

„První poločas byl z naší strany výborný. Kluci velice dobře bránili a v útoku trefovali střely, i když někdy trochu se štěstím. To však patřilo k velkému drajvu, se kterým do těžkého zápasu nastoupili. Bohužel po pauze jsme nechali soupeře rychle vyrovnat, začali se hodně trápit směrem dopředu, přestali proměňovat šance a dávali minimum branek. Postupně šly hlavy dolů, právě během rozhodujícího obratu hostů se dost projevila absence zkušených spojek Máry Dostála a Rosti Podhrázského i mladého, ale šikovného Ondry Oščádala. Vůbec jsme si nedokázali poradit s osobkou na Honzu Smékala, navíc se nám povedlo udělat hvězdu z gólmana SK. Nedali jsme tři sedmičky a několik proskoků z brankoviště, takové tutovky se proměňovat prostě musí. Kuřim jako velmi zkušený mančaft toho samozřejmě využila, zaslouženě zvítězila. Zatímco nám se perfektní hra, která do přestávky fungovala, ve druhé půlce úplně rozpadla.“

KUPON:

2. liga házenkářů, skupina JM 2022/2023 - 1. kolo

TJ Sokol Kostelec na Hané HK – SK Kuřim

23:30 (17:14)

Brankový sled: 0:1, 2:1, 4:2, 6:3, 7:5, 9:5, 10:7, 12:7, 14:9, 14:11, 16:12, 16:14, 17:17, 18:20, 19:22, 20:24, 21:26, 22:28, 23:30.

Rozhodčí: Klossová a Šimková. Vyloučení: 4:2. Sedmičky: 4/1:3/1. Diváci: 100

Sestava a branky Kostelce: Navrátil, Mayer – Prášil 1, Bílek 3/1, Popelka 5, Smékal 5, Klimeš, Musil 1, Knápek, Albrecht, J. Oščádal 2, M. Grepl 1, Havlík 3, Hanták 2. Trenér: David Ševčík

Nejvíc branek Kuřimi: Hirš 6, Chýlek 6/1, Čermák 5, Janeček 4