Za celý minulý ročník třetí nejvyšší české soutěže dosáhli házenkáři Sokola II Prostějov pouze tří vítězství. Proto má opravdu velkou důležitost, že ve 2. kole 2. ligy mužů JM 2022/2023 porazili na vlastní palubovce Velké Meziříčí 29:25 (11:12) a na premiérovou výhru nové sezóny nemuseli zdaleka čekat tak dlouho jako loni.

Hosté přijeli v nadmíru hratelné sestavě bez řady opor, ovšem ani domácí nebyli nijak kompletní. Začali však lépe a převážně trefami kanonýra Jiřího Kosiny vedli v 6. minutě 4:2. Potom odstartovalo jejich značné ofenzivní trápení. Rozchytal se gólman Drápela, který zkušeně číhal na často unáhlené střely prostějovských zakončovatelů (zejména mladého Samuela Duroně, ale právě i Kosiny), k tomu se přidalo několik zbytečných ztrát míče. A celek ze západu Moravy naprosto otočil vývoj střetnutí.

Během dvaceti minut mezi zmíněnou 6. a 26. totiž Sokol II vsítil pouhé tři branky (!), tudíž logicky ztrácel 7:11. Naštěstí mu pomohl střídající veterán mezi tyčemi Zdeněk Micka, jenž vyčapal pár vyložených šancí a zamezil tomu, aby náskok soupeře narostl do ještě větších rozměrů.

2. liga házenkářů, skupina JM 2022/2023 - 2. kolo

Sokol II Prostějov – TJ Sokol Velké Meziříčí

29:25 (11:12)

Brankový sled: 2:0, 4:2, 4:5, 5:7, 6:9, 7:11, 8:12, 11:12, 13:13, 14:16, 16:16, 20:17, 22:19, 24:21, 24:24, 29:24, 29:25

Rozhodčí: Hanych a Směja. Vyloučení: 3:6. Červená karta: 58. Večeřa (Velké Meziříčí) po třetím vyloučení. Sedmičky: 4/3:3/2. Diváci: 70.

Sestava a branky Prostějova: M. Micka, Z. Micka – M. Jurik 1, T. Jurík 1, Duroň 5/2, Š. Kintr 3, Bečička, Hudeček 4, Čižmárik, V. Micka 4, J. Grepl, Mikulka, Kosina 8/1, Jurečka 3. Trenéři: Svatopluk Ordelt a Zdeněk Micka.

Nejvíc branek Velkého Meziříčí: Večeřa 6/2, Kavka a Šikula 5.

HLAS TRENÉRA

Svatopluk ORDELT - TJ Sokol II Prostějov:

„Začátek byl z naší strany ještě relativně dobrý, ale pak jsme zakončením trefovali gólmana a vinou příšerné úspěšnosti střelby čím dál víc ztráceli. Hosté vedli až o čtyři branky, naštěstí jsme ještě do přestávky snížili. A po ní přišlo zlepšení, náš obrat. Něco jsme si o poločase řekli, změnili obranu na 6-0, mnohem víc proměňovali střely. Chytili se mladí kluci Šimon Hudeček, Samuel Duroň i Šimon Kintr, výborně chytal zkušený Zdena Micka. Že soupeř pět minut před koncem vyrovnal na 24:24? Tam jsme nechali na lavičce odpočívat naše klíčové hráče, například Jirku Kosinu nebo Vojtu Micku. Potom jsme je vrátili na hřiště – a oni v závěru rozhodli. Za vítězství jsme moc rádi, po minulé sezóně plné domácích remíz je velmi důležité. Proti oslabenému Meziříčí jsme třeba mohli vyhrát i větším rozdílem, ale buďme rádi za dva získané body.“