I druhý zápas této sezóny na vlastním hřišti ztratili házenkáři TJ Sokol Kostelec na Hané HK. Tentokrát jde o tím bolestnější porážku, že nepodlehli žádnému favoritovi (viz minule Kuřim), ale rozhodně hratelnému HBC Olomouc 1966. Naprosto vyrovnané střetnutí 3. kola 2. ligy mužů JM 2022/23 jim proteklo mezi prsty v úplném závěru 22:23 (15:15).

Úvodní poločas byl hodně otevřený, neboť obrany oboustranně moc nefungovaly a prim hrála útočná činnost. Při dost rovnocenném průběhu ale měli neustále trochu navrch hosté, kteří většinu času do přestávky udržovali těsné vedení o jednu, maximálně dvě branky.

Sokol pořád jen dotahoval či vyrovnával, pouze dvakrát sám získal mírnou výhodu (5:4, 13:12). Často totiž chyboval vzadu, kvůli čemuž čehož inkasoval laciné trefy. V ofenzivě to sice vynahrazovaly zásahy Jana Smékala s Martinem Popelkou a později i Dušana Knápka, hru ze střední spojky umně tvořil uzdravený extraligista Jan Ševčík. Kvalitativně vystupňovat vlastní produkci se však hákáčku nedařilo.

A to ani po obrátce, kdy přetahovaná o maximální míře vyrovnanosti pokračovala. Duel však naprosto změnil svůj charakter tím, jak oba mančafty výrazně přidaly defenzivně a naopak jim totálně odešel útok včetně střelby. K vynikajícím výkonům se rozchytali gólmani: Jan Mayer za domácí, Tadeáš Spěsný za protivníka.

Skóre se tudíž náhle hýbalo velmi pomalu, během čtvrthodiny druhé půle padly pouhé čtyři branky! Těžko uvěřitelná jalovost hanáckých soků navíc příliš nepolevila ani ve zbytku mače, což kostelecké muže připravilo nejen o kýžené vítězství, ale též aspoň o remízu.

Naposledy vedli 19:18 necelých deset minut před koncem, následně olomoucký celek otočil na 19:20. Poté výběr HK srovnal na 20:20, 21:21 i 22:22, to už bojoval bez Ševčíka poslaného sudími v 56. ze hřiště červenou kartou za hrubý faul. Asi zasloužená plichta byla na spadnutí, leč Buršík deset vteřin před závěrečným klaksonem upravil z křídla na 22:23, zatímco poslední útok domácích v rychlosti zakončený ranou Marka Dostála zastavil ukázkový blok HBC.

KUPON:

2. liga házenkářů, skupina Jižní Morava 2022/2023 - 3. kolo

TJ Sokol Kostelec na Hané HK – HBC Olomouc 1966

22:23 (15:15)

Brankový sled: 1:2, 3:4, 5:4, 5:6, 6:8, 9:11, 11:11, 13:12, 13:14, 15:16, 17:18, 19:18, 19:20, 21:21, 22:23.

Rozhodčí: Hill a Vacula. Vyloučení: 2:2. Červená karta: 56. Ševčík (Kostelec). Sedmičky: 2/1:1/0. Diváci: 70.

Sestava a branky Kostelce: Navrátil, Mayer – Prášil, Bílek 2, Popelka 3/1, Smékal 5, Dostál 1, Klimeš, Musil 2, Knápek 3, J. Oščádal, M. Grepl 1, Ševčík 5. Trenéři: Marek Grepl a Jan Ševčík.

Nejvíc branek Olomouce: Kašpar 8, Hynek 4, Buršík 3.

HÁZENÁ

2. LIGA, SKUPINA JM

ostatní výsledky 3. kola: Velké Meziříčí – Telnice 28:31 (14:16). Nejvíce bodů: Mach 7, Svoboda 6, Chalupa 6, Strašák 3 – Knol 9, Purket 6, Popela 6, Gregor 5 * Újezd u Brna – Holešov 26:28 (13:15). Nejvíce bodů: Kachlík 8, Flajšinger 6, Hladík 5, Myslík 3 – Vízner 9, Jaroš 5, Buček 5, Vaclach 4 * Kuřim – Hustopeče 37:18 (16:10). Nejvíce bodů: Kocman, 7, Mikel 7, Kopřiva 5, Hromádko 4 – Semerád 7, Pláteník 2, Vítek 2, Hrbáček 2 * Ivančice – Nové Bránice odloženo

1. Kuřim                     3          2          1          0          96:70   5

2. Telnice                   3          2          1          0          95:84   5

3. Holešov                  3          2          1          0          96:87   5

4. Olomouc                 3          2          1          0          87:85   5

5. Prostějov                3          2          0          1          81:84   4

6. Maloměřice „B“     3          1          1          1          87:77   3

7. Újezd u Brna          3          1          1          1          93:84   3

8. Kostelec n. H.         3          1          0          2          84:74   2

9. Ivančice                  2          1          0          1          60:58   2

10. Velké Meziříčí     3          0          0          3          85:93   0

11. Nové Bránice       2          0          0          2          55:73   0

12. Hustopeče             3          0          0          3          60:110 0

KAM PŘÍŠTĚ

4. kolo: neděle 9. října, 17.00: Prostějov – Kostelec na Hané (sobota 8. 10., 17.30), Telnice – Maloměřice Brno „B“ (sobota 8. 10., 18.00), Holešov – Hustopeče (11.00), Nové Bránice – Velké Meziříčí (15.00), Olomouc – Kuřim (16.00), Újezd u Brna – Ivančice