Důležité vítězství přivezli házenkáři Sokola II Prostějov ze hřiště nevyzpytatelného protivníka. Ve 3. kole 2. ligy mužů JM 2022/2023 zvládli gólově spíš dietní zápas na půdě SHC Maloměřice Brno B výsledkem 22:25 (9:11), což jejich bodové konto sympaticky navýšilo na čtyři ze šesti možných!

Hostující sestava měla ke kompletnějšímu složení hodně daleko, navíc domácí šli od začátku do vedení (2:0) a to během úvodních deseti minut udržovali. Počínaje 11. však přišel razantní obrat. Vepředu udeřili Vojtěch Micka s Jiřím Kosinou, zabrala celá prostějovská obrana v čele s brankářem Jakubem Hromkem. A týmové zlepšení zajistilo klíčové otočení skóre z 5:3 na 5:7, posléze 6:9.

Po přestávce Hanáci opakovaně zvýšili svůj náskok až na rozdíl čtyř tref (9:13, 11:15, 13:17), když Kosina bezpečně proměňoval sedmičky a přesně mezi tyče mířil i palbou z pole, přidali se k němu rovněž zkušení Michal Jurik s Pavlem Šestořádem.

Leč Jihomoravané nic nevzdávali, naopak se hned třikrát přiblížili na nejtěsnější kontakt (17:18, 18:19, 21:22). Obzvláště nebezpečné bylo poslední takové snížení třemi kusy za sebou z 18:22, neboť do konce zbývaly necelé čtyři minuty a schylovalo se k dramatu.

Borci Sokola II ale nic podobného nepřipustili, místo toho sami skvěle zafinišovali. V úplném závěru postupně zavěsili bojovníci Šestořád (hned dvakrát) a Šimon Kintr, čímž stav rázem poskočil na 21:25. A na tenhle rozhodující únik podpořený pevnou defenzivou již maloměřická rezerva nemohla stihnout adekvátní odpověď.

Muže Prostějova teď čeká v domácí hale RG a ZŠ Otto Wichterleho PV vždy prestižní derby proti Kostelci na Hané, jež bylo v sobotu 8. října časově posunuto na 17.30 hodin.

KUPÓN:

2. liga házenkářů, skupina Jižní Morava 2022/2023 - 3. kolo

SHC Maloměřice Brno B – Sokol II Prostějov

22:25 (9:11)

Brankový sled: 2:0, 5:3, 5:7, 6:9, 8:9, 9:10, 9:13, 11:13, 11:15, 13:15, 13:17, 15:17, 17:18, 18:19, 18:22, 21:22, 21:25, 22:25.

Rozhodčí: Beneš a Kubis. Vyloučení: 2:2. Sedmičky: 4/2:6/6. Diváci: 55.

Nejvíc branek Maloměřic B: Drásal a Michálek 5, Mašľan 3, Kolář 3/1.

Sestava a branky Prostějova: Hromek, Z. Micka – Jurik 3, Švančar, Korsa 2, Kintr 1, Bečička, Šestořád 4, Čižmárik, V. Micka 3, Kolář 2, J. Grepl, Kosina 10/6. Trenéři: Zdeněk Micka a Jakub Raška