Třetí duel této sezóny na vlastní palubovce = třetí porážka.

Krajně nepříznivou domácí bilanci mají házenkáři TJ Sokol Kostelec na Hané HK, kteří před svými fanoušky prohráli i v 5. kole 2. ligy, skupiny Jižní Morava 2022/2023, tentokrát se Sokolem Telnice 26:28 (14:16). Bída třená nouzí přitom není v městské sportovní hale vůbec obvyklá, alespoň do letošního podzimu

Sestava „hákáčka“ měla ke kompletnosti znovu daleko, kromě dlouhodobých marodů Rostislava Podhrázského a Davida Paličky chyběli například i snajpr Jan Smékal (ten velmi citelně) či pivot Jan Oščádal. Přesto Hanáci nezačali nijak špatně, s výsledkově rozjetým soupeřem drželi krok. A když hlavně díky přesné ruce zakončujícího Martina Popelky otočili ve 13. minutě z 5:6 na 8:6, vypadal průběh zápasu docela slibně.

Bohužel vzápětí přišel výpadek, který vyšvihl do sedla hosty. Ti se mohli opřít o hodně produktivního Davida Popelu, stačilo jim přitom trestat časté ztráty míče ze strany plejerů HK. Ti opravdu moc kazili přihrávky, mnohdy i úplně jednoduché. Navíc jim náhle vázla také střelba, proto inkasovali šest gólů za sebou na 8:12. Až v závěru prvního poločasu se rozchytal Pavel Navrátil, směrem dopředu se chytil Marek Dostál. A nepříjemná ztráta byla do přestávky částečně snížena (12:14, 14:16).

Po obrátce šel mezi tyče tradičně Jan Mayer, který hned vysekl sérii výborných zákroků. Jeho parťákům v poli však nějakou dobu trvalo, než kvalitní formu brankáře podpořili zlepšením útočné činnosti.

Jakmile to konečně přišlo, povedlo se mezi 38. a 41. minutou třemi trefami v řadě vyrovnat z 16:19 na 19:19. Kromě toho měl kostelecký tým v dané fázi střetnutí několik možností jít sám do vedení, případně získat určitý náskok.

Leč místo pozitivního obratu nastal pravý opak (19:21, 22:26). Konkrétně šlo o nové laciné hrubky v ofenzivě či při přechodu do ní, zahozené šance (včetně dvou Popelkových tyčí v klíčové pasáži za stavu 20:22), nedorazy v obraně a tím pádem někdy zbytečně obdržené fíky.

Mayer přitom dál chytal velice dobře, opětovně držel vítězné akcie domácích blízko reality. Jenže ti už podruhé příležitost k záchraně mače nedostali. Vlastní vinou. Ač protivník nepředváděl nic vyloženě extra, stačilo mu to. Kostelec pustil ve zbytku utkání na maximálně dvougólový rozdíl a dospěl k venkovnímu úspěchu – 26:28.

2. LIGA, SKUPINA JM 2022/2023

Ostatní výsledky 5. kola: Maloměřice Brno „B“ – Nové Bránice 29:33 (12:16). Nejvíce bodů: Stříž 5, Hudeček 5, Čech 4, Mašlaň 4 – Oulehla 10, Schoř 7, Holý 5, Kališ 5 * Velké Meziříčí – Újezd u Brna 33:36 (20:19). Nejvíce bodů: Večeřa 8, Kavka 7, Novotný 4, Strašák 4 – Strouhal 8, Suchomel 6, Lattenberg 5, Horký 5 * Ivančice – Holešov 35:36 (21:18). Nejvíce bodů: Slaný 7, Oulehla 5, Weber 5, Missbach 4 – Plšek 14, Vízner 9, Buček 5, Vaclach 5 *Hustopeče – Olomouc 32:35 (15:18). Nejvíce bodů: E. Semerád 10, Pláteník 6, Huličný 4, D. Semerád 4 – Buršík 7, Petrtýl 6, Fedák 5, Filipec 4

5. Újezd u Brna 5          2          1          2          150:149           5
  6. Kostelec n. H. 5          2          0          3          136:127          4
  7. Nové Bránice 5          2          0          3          151:162           4
  8. Prostějov 5          2          0          3          131:142          4
  9. Maloměřice „B“ 5 1          1          3          140:144           3
  10. Velké Meziříčí 5 0          0          5          143:164           0
  11. Hustopeče 5 0 0          5          121:187           0

KAM PŘÍŠTĚ:

6. kolo: neděle 30. října, 17.00: Prostějov – Hustopeče (sobota 29. 10., 11.00), Ivančice – Velké Meziříčí (sobota 29. října, 17.00), Holešov – Olomouc (11.00), Nové Bránice – Kostelec na Hané (15.00), Újezd u Brna – Maloměřice Brno „B“, Telnice – Kuřim.