Chtěli bodovat, místo toho si odvezli pořádný debakl. Házenkářům Sokola II Prostějov vůbec nevyšlo krajské derby v rámci 7. dějství jihomoravské skupiny 2. ligy mužů 2022/23 na hřišti HBC Olomouc 1966, kde po jednoznačném průběhu dostali výsledkový příděl 37:23 (16:11).

Opět bez chybějícího kouče Svatopluka Ordelta a s notně prořídlou sestavou jeli hosté do hanácké metropole. Přesto v úvodu vedli (1:3), a byť potom soupeř skóre otočil na 6:3, posléze 12:6, nebylo střetnutí poměrně dlouho vůbec tak jasné.

Borci „dvojky“ totiž i s omezenými možnostmi k prostřídání opakovaně dotahovali výraznější ztrátu (15:8, 18:11) na relativně přijatelný rozdíl (16:11, 20:15). Obrovský zlom ve vývoji zápasu však nastal od 38. minuty a stavu 22:17.

Domácí vzápětí udeřili dvěma šestigólovými šňůrami za sebou, což změnilo průběžné rozložení sil na hrozivých 34:18 necelých osm minut před koncem. V závěru pak prostějovský tým již pouze zkorigoval na finálních 37:23.

A nebýt masivních dvanácti branek produktivního Šimona Hudečka plus pěti tref Vojtěcha Pospíšila, mohlo být ještě hůř. Kanonýra Jiřího Kosinu Olomoučtí ubránili na jediný zásah, defenziva Sokola II připomínala ve druhém poločase pověstný ementál.

Navíc příště pocestují muži Prostějova na horkou půdu druhého Holešova (neděle 13. listopadu, 11.00 hodin).

2. liga házenkářů JM - 7. kolo

HBC Olomouc 1966 – Sokol II Prostějov

37:23 (16:11)

Brankový sled: 1:1, 1:3, 6:3, 9:4, 10:6, 12:6, 12:8, 15:8, 16:11, 18:11, 20:13, 20:15, 22:17, 28:17, 34:18, 37:21, 37:23.

Rozhodčí: Fiala a Paululík. Vyloučení: 4:1. Sedmičky: 0:5/4. Diváci: 32.

Nejvíc branek Olomouce: Buršík 6, Kašpar 5, Petrtýl a Filipec 4.

Sestava a branky Prostějova: Hromek, M. Micka – Švančar, Kintr 1, Bečička, Hudeček 12/3, Šestořád 2, Pospíšil 5, Kolář 1/1, J. Grepl 1, Mikulka, Kosina 1. Trenér: Tomáš Jurík.