Nečekanou zápletku měl souboj druhé Telnice a Prostějova. Favorizovaní hosté přijeli na Hanou s cílem naplno bodovat, což se jim ale nakonec nepodařilo. Prostějov předvedl výborný druhý poločas, kdy sehrál naprosto vyrovnanou partii. A dokonce dlouho vedl. Telnice se pak před závěrem sice dostala do vedení, v infarktové koncovce ale Sokol II. dokázal třemi body v řadě dorovnat a ubojovat cennou remízu.

Zápas začal nečekaně. Prostějov se dvakrát v rychlém sledu prosadil Kintrem a šel do vedení. Následně bodovali rovněž soupeřovi Popelové. Nicméně až v 5. minutě se podařilo Telnici poprvé vyrovnat. A domácí hráli dál. Opakovaně se dostávali do jedno- či dvoubodového náskoku. Ten ale obvykle dlouho nevydržel.

V 6. minutě viděl žlutou kartu Jochman a krátce nato byl na straně domácích vyloučen Kosina. Trest soupeř potrestal velice záhy Davidem Popelou. 13. minuta ale znamenala vyloučení Jochmana. Trestu musel litovat, Duroň totiž vsítil v rychlém sledu dvě branky a dal Prostějovu načas klid. Duroň byl vůbec při chuti a v průběhu prvního poločasu si stihl připsat ještě další dvě branky. Na straně hostů pak řádil s dalšími čtyřmi zásahy během necelé čtvrthodiny Marek Popela. Ani jeden z týmů však neměl výraznou převahu a hra se rychle přelévala.

Na konci první půle už bylo jasné, že papírové předpoklady půjdou stranou. Vyrovnaný zápas dospěl k přestávce za stavu 13:13, kdy se Telnici narychlo podařilo po dlouhé době srovnat stav. Nutno ale říct, že v prvním poločase ani jednou nevedla.

Druhá půle začala divoce. Ve 32. minutě se rychle měnilo skóre, v krátkém sledu padly tři branky a bylo to 15:14. Ve 37. minutě po velké chybě soupeř zaznamenal únik a následoval navíc trest pro Micku. Ale ve 40. minutě to Prostějov Telnici vrátil. Po laxní nahrávce šel na brankáře zcela sám Kintr a proměnil. Prostějov poté načas udával tempo hry a byl mírně lepší. Ve 41. minutě předvedl prudkou střelu z dálky Kosina, trefil břevno.

45. minuta přinesla hned tři hráče na zemi najednou – Marek Popela naráz složil Juríka a Kosinu. Postupně Telnice zapnula. Nejprve dvanáct minut před koncem srovnala. Ve 49. minutě pak Prostějov musel přežít dvojnásobné oslabení a vyloučení spustilo velké emoce v hledišti. Domácí se nicméně ubránili.

Drama pokračovalo. V 54. minutě šla po zásazích Knola a Marka Popely Telnice poprvé do vedení. Tři minuty před koncem byl navíc vyloučený Jurečka, načež v 59. minutě dal naději Prostějovu Kosina. Domácí museli dorovnávat ztrátu tří branek, ale povedlo se. Devadeást vteřin do konce skóroval Duroň, za dalších osmnáct sekund stejný hráč vystihl nahrávku soupeře a únik proměnil, načež půl minuty před koncem rozjásal tribunu po pěkné nahrávce Mikulky Kintr! Závěr byl následně pořádně třaskavý, brankář domácích totiž dostal naloženo a diváci si žádali červenou kartu pro soupeře. Bylo z toho pouze vyloučení na dvě minuty, na rovnovážném stavu už nic nezměnilo.

Svatopluk ORDELT - TJ Sokol II Prostějov:

„Vzhledem k tomu závěru je spokojenost s bodem naprostá. Prohrávali jsme o tři body, tak jsme trochu zariskovali, a to se povedlo. Ale jsem spokojený, hráli jsme se druhým týmem, který do té doby prohrál snad jen jednou. Takže rozhodně cenný bod, nečekal jsem to. První poločas byl vynikající, podržel nás Kuba Holomek v bráně. Měl za první poločas úspěšnost zákroků 45 procent. To je exkluzivní. Ve druhém už to bylo trochu slabší. I tak tam ale měl důležité zákroky, třeba posledních deset sekund. Bylo tam málo technických chyb. Kluci plnili, co jsme si řekli. Chyby tam samozřejmě byly, kluci občas ulítli. Nicméně na to, jak to byl kvalitní soupeř, tak jsme podali kvalitní výkon. Takže z mé strany spokojenost.“

2. liga házenkářů, skupina JM - 10. kolo

TJ Sokol II Prostějov – TJ Sokol Telnice

28:28 (13:13)

Brankový sled: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 5:3, 5:4, 6:4, 6:6, 8:6, 8:7, 9:7, 9:8, 10:8, 10:9, 11:10, 12:10, 12:11, 13:11, 13:13, 14:13, 14:14, 17:14, 17:15, 18:15, 18:16, 19:16, 19:17, 20:17, 20:20, 22:20, 22:22, 23:22, 23:25, 24:25, 24:26, 25:26, 25:28, 28:28.

Rozhodčí: Klossová a Šimková. Vyloučení: 6:4. Žluté karty: Jochman (Telnice). Červená karta: Micka. (Prostějov). Sedmičky: 0:0. Diváci: 78.

Sestava a branky Prostějova: Hromek, Hrubý – Sikora, Duroň 12, Jurik, Korsa, Kintr 6, Bečička, Šestořád 1, Čižmárik, Micka 2, Pospíšil 1, Grepl, Mikulka 1, Kosina 2, Jurečka 3. Trenér: Svatopluk Ordelt.

Nejvíce branek Telnice: D. Popela 9, M. Popela 8.

2. LIGA HÁZENÉ MUŽŮ, SK. JM

ostatní výsledky 9. kola: Maloměřice Brno „B“ – Holešov 26:31 (10:18). Nejvíce bodů: Drásal 8, Jirák 4, Mašlaň 3, Michálek 3 – Vízner 10, Plšek 9, Vaclach 4, Mozola 3 * Olomouc – Nové Bránice 27:21 (15:9). Nejvíce bodů: Kašpar 8, Petrtýl 6, Buršík 4, Filipec 3 – Oulehla 5, Ryšavý 3, Svoboda 3, Holý 3 * Hustopeče – Újezd 23:39 (13:14). Nejvíce bodů: Semerád 6, Pláteník 5, Hnilička 4, Homola 3 – Strouhal 8, Hladík 4, Horký 4, Víška 4 * Kuřim – Ivančice 28:28 (17:15). Nejvíce bodů: Chýlek 8, Mikel 6, Hirš 6, Janeček 3 – Oulehla 8, Slaný 5, Missbach 4, Kvasnička 4.

1. Holešov                  9          7          2          0          308:265            16

2. Telnice                    9          6          3          0          284:246            15

3. Olomouc                 9          5          3          1          282:260            13

4. Ivančice                  9          5          2          2          279:236            12

5. Kuřim                      9          4          3          2          266:238            11

6. Újezd u Brna           9          5          1          3          283:262            11

7. Kostelec n.H.         9          4          1          4          250:231            9

8. Nové Bránice           9          3          2          4          269:269            8

9.  Prostějov               9          3          1          5          243:273            7

10. Maloměřice B          9          1          2          6          246:263            4

11. Velké Meziříčí         9          1          0          8          241:296            2

12. Hustopeče               9          0          0          9          229:341            0

KAM PŘÍŠTĚ

10. kolo: sobota 26. listopadu, 17.00: Holešov – Telnice (neděle 27. 11., 11.00), Újezd u Brna – Olomouc (neděle 27. 11., 15.00), Maloměřice Brno „B“ – Kostelec na Hané (13.00), Nové Bránice – Prostějov (15.00), Ivančice – Hustopeče, Velké Meziříčí – Kuřim.