Jednoho z nejtěžších soupeřů 2. ligy házené mužů přisoudil los soutěže prostějovskému Sokolu. Uplynulou sobotu odpoledne se na půdě RG a ZŠ ve Studentské ulici utkal s tou dobou druhými Ivančicemi. Sokol II. jim vzdoroval větší část prvního poločasu a chvíli držel krok i ve druhém. Absence klíčových hráčů a kvalita Ivančic však s předstihem rozhodly o vítězi duelu.

Do utkání nevstoupil Prostějov špatně. A zprvu držel s Ivančicemi krok nejen herně, ale také výsledkově. V polovině 3. minuty už to bylo 3:3, kdy na branku hostů měl Sokol II. vždy rychlou odpověď. Potom se ale Ivančice dostaly do náskoku, o dva góly a v 10. minutě upravil Missbach na rozdíl tří branek. Krátké bodové intermezzo Sokola obstaral Sikora, nicméně Ivančice navýšily poté už na průběžných 5:10 ze strany domácích. Prostějov se poté teprve podruhé dokázal prosadit dvakrát v řadě, druhou z branek obstaral Pospíšil, který se později stal nejproduktivnějším hráčem Sokola II. Ve 23. minutě už to ale bylo 8:14 a vše směřovalo k vysokému vítězství favorita. Minutu a půl se poté hrálo beze změny skóre. Rozsekl to až dvakrát Šimon Kintr. Závěr poločasu se ale domácím borcům vůbec nepovedl. Missbach sice dostal žlutou, nicméně v rychlém sledu Prostějov třikrát inkasoval. Pospíšil poté korigoval na konečných poločasových 11:17.

Ztráta šesti bodů v poločase ještě v házené nutně nemusí znamenat konečnou porážku. A i když bývá těžká na otočení, dá se s takovým skóre ještě něco udělat. Jenže vstup do druhé půle se Sokolu II. hrubě nevydařil. Na konci 33. minuty to už bylo o devět branek, Prostějov navíc neproměnil sedmičku. Bečička se naopak následně nemýlil. Pak ale přišla hluchá pasáž hry, alespoň ze strany Prostějova. Sokol II. se dostal pod tlak a v rychlém sledu inkasoval. Mezi 36. a 41. minutou inkasoval pět branek v řadě, vůbec nejvíce v celém zápase. Ivančice díky tomu dokázaly odskočit až na 13:25. Poté naopak následovala pasáž, která se divákům musela líbit. Jak těm nezaujatým, tak těm, kteří podporovali Prostějov. Útok totiž střídal protiútok a branky padaly rovnoměrně na obou stranách, na jednu prostějovskou vždy připadla jedna ivančická. V čase 52:12 skóroval za Prostějov ještě Sikora. Bohužel to byl načas poslední úspěch domácích. Ti v závěru mírně odpadli a v 57. minutě už to bylo o šestnáct branek. Minutu a čtvrt před koncem ještě korigoval Pospíšil. Poté už branka nepadla, o vítězi však už bylo dlouho jasno.

ÚSTY TRENÉRA

Svatopluk ORDELT - TJ Sokol II Prostějov:

„Výsledek byl možná přísnější, než jsem čekal. Věděli jsme, že to bude těžký soupeř, Ivančice hrají špici. Aktuálně jsou druhé. Mají dlouhodobě výbornou obranu i dobrý, agresivní útok, což na nás bohužel platilo. Myslel jsem, že budeme krok držet trochu déle. I ten výsledek… Kdyby to bylo o sedm osm branek, byl bych spokojenější. Kvalita soupeře se potvrdila. Měli jsme marodku, chyběli nám někteří kluci ze základu jako Jurík, Duroň, Kosina… To se taky projevilo. Nicméně všichni, kteří hráli, hráli s nasazením. Bojovnost týmu rozhodně nechyběla. Byla tam spousta chyb, ale ty pramení z nesehranosti, to určitě vylepšíme. Kádr jsme relativně hodně omladili, máme tam kluky, kteří jsou ještě dorostenci. Takže předpokládám, že čím déle se společně budeme sehrávat a kluci házenkářsky vyspějí, tím to bude lepší.“

2. liga házenkářů, skupina JM 2022/2023 - 12. kolo

TJ Sokol II. Prostějov – HK Ivančice

21:35 (11:17)

Brankový sled: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2, 3:5, 4:5, 4:7, 5:7, 5:10, 7:10, 7:11, 8:11, 8:14, 10:14, 10:17, 11:17, 11:20, 13:20, 13:25, 14:25, 14:26, 15:26, 15:27, 26:27, 16:28, 17:28, 17:29, 18:31, 19:31, 19:35, 21:35.

Rozhodčí: Kopřiva, Levíček. Vyloučení: 3:7. Bez žlutých karet. Červená karta: Kvasnička (I). Sedmičky: 1:4. Diváci: 60.

Sestava a branky Prostějova: Hromek – Javůrek 1, Černý, Kintr 2, Bečička 1, Z. Micka, Hudeček 2, Sikora 2, Čižmárik, V. Micka 3, Pospíšil 8, Kolář 2. Trenér: Svatopluk Ordelt.

Nejvíc branek Ivančic: Weber 7, Oulehla 6, Missbach 5, Slaný 5.