Házenkáři TJ Sokol Kostelec na Hané HK ve 14. kole 2. ligy mužů JM 2023/24 neudrželi vysoký herní level z předchozích střetnutí, přesto získali dva body do tabulky. Proti SHC Maloměřice Brno B však vítězství 27:22 (14:13) zachraňovali teprve v posledních deseti minutách, kdy výrazně zvedli svůj do té doby nijak dobrý výkon. Na papírově slabšího soupeře i toto stačilo.

Hosté přijeli v početně osekané sestavě s minimálními možnostmi střídání, navíc jejich věkový průměr dosahoval dost vysoké cifry. Což hrozilo podceněním ze strany domácího týmu, a přesně k tomu došlo. Potvrdil to hned úvod zápasu, kde si bohorovní Hanáci nechali dát tři góly za sebou (3:3 – 3:6) a trenérský triumvirát si tak už v 8. minutě musel brát oddechový čas.

Pomohl, neboť okamžitě po něm se díky viditelnému zlepšení hry podařilo srovnat na 6:6, zanedlouho bylo skóre otočeno 8:7. Bohužel nešlo o progres trvalý, naopak favorit i ve zbytku prvního poločasu střídal kvalitnější pasáže (11:11 – 14:11) s vyloženě špatnými. Což pomalu hrající Jihomoravané umně trestali, viz zlikvidování manka zkraje druhé půle na 14:14.

Béčko SHC drželi ostřílení bardi Michal Stříž, Michal Havelka a Pavel Barák, zatímco Kostelečtí se dál trápili (15:16). A pokud se náhlou kanonádou Martina Popelky na 19:16 přece jen zvedli, mělo toto světlo v temnotě jen krátké trvání. Aby jej rychle zhasla nová krize, tentokrát v podobě vyrovnání Maloměřic B na 20:20.

V tu dobu zbývalo do vypršení zápasového času něco přes deset minut, koučové HK si znovu vzali time-out. Načež jejich svěřenci finiš utkání naprosto ovládli. Konečně víc i trvale zrychlili, brankář Jan Mayer vytasil několik důležitých zákroků a k Popelkovi s Markem Dostálem se střelecky přidali Dušan Knápek a Rostislav Podhrázský. Díky tomu všemu přišel rozhodující únik na 27:21, čímž příznivý výsledek i navzdory veškerým předchozím komplikacím zůstal doma.

HÁZENÁ

2. liga mužů JM 2023/24, 14. kolo

TJ Sokol Kostelec na Hané HK – SHC Maloměřice Brno B 27:22 (14:13)

Brankový sled: 1:0, 1:2, 3:3, 3:6, 6:6, 8:7, 8:9, 10:11, 14:11, 14:14, 15:16, 19:16, 20:17, 20:20, 23:20, 27:21, 27:22.

Rozhodčí: Levíček a Svoboda. Vyloučení: 1:3. Sedmičky: 0:1/1. Diváci: 85.

Sestava a branky Kostelce: Navrátil, Mayer – Prášil 2, Bílek 2, Popelka 6, Dostál 5, Podhrázský 3, Koudelka, Musil 2, Knápek 5, Albrecht, M. Grepl, Vaněk, Filon 2. Trenéři: David Ševčík, Martin Grulich a Jan Ševčík.

Nejvíc branek Maloměřic B: Stříž 7, Barák 5, Havelka 5/1.