Druhá liga mužů 2023/24 spěje ke svému konci a házenkáři TJ Sokol Kostelec na Hané HK protahují aktuální vítěznou sérii. Díky sobotnímu triumfu 33:23 (17:11) na vlastní palubovce nad nechutně hrajícími Novými Bránicemi ji protáhli už na čtyři utkání, díky čemuž vystoupali na čtvrté místo jihomoravské skupiny soutěže. Udržet jej však bude ve zbývajících dvou kolech velice těžké.

HK KOS 33

NO BRÁ 23

Zápas 20. dějství byl ze začátku vyrovnaný, protože Hanákům příliš nevyšel vstup. Defenziva fungovala, i brankář Pavel Navrátil za ní chytal dobře, ale směrem dopředu to dlouho byla spíše slabota. Přitom borci HK se do šancí docela dostávali, ovšem spoustu jich zahazovali. Zakončovali totiž buď mimo, nebo do podsaditého gólmana Michaela Badina, který měl hodně úspěšných zákroků.

Proto oboustranně padalo velice málo tref do černého a v 10. minutě šli hosté dokonce do vedení 3:4. Naštěstí jedinkrát během celého mače, od té chvíle vzali Ševčíkovi svěřenci jeho průběh do svých rukou. Postupně zlepšili útočnou fázi hry, kde se rovnoměrně prosazovali téměř všichni členové sestavy v čele s mladým Ondřejem Musilem, a vzadu zůstali poměrně pevní. Díky tomu otočili skóre (6:4), následně utekli na 9:5 i 14:8.

Zdálo se, že střetnutí nabírá jednoznačný směr, leč ještě tomu tak nebylo. Jihomoravané výrazně přitvrdili, ze svého arzenálu vytáhli skrytě zákeřné zákroky i nenápadné provokace. A protože jim to u rozhodčích převážně procházelo, špíl se tím víc vyhecoval. Což nesportovně hrajícím Bránicím vyhovovalo. I proto se jim povedlo hned dvěma tříbrankovými šňůrami opakovaně dotáhnout rostoucí manko.

Nejprve na 14:11, potom zkraje druhého poločasu ze 17:11 na 17:14. Avšak domácí se postupem času dokázali opět soustředit větší měrou na samotnou házenou a nikoliv na řešení soupeřových prasáren. To jim prospělo, právě zásluhou zlepšení vlastního výkonu znovu dostali nervózní souboj pod kontrolu (19:14, 21:15).

Nechutný protivník se jakž takž držel do stavu 23:18 ve 45. minutě. Pak ho ale Kostelečtí pořádně rozběhali, góly zavěšovali Martin Popelka, Milan Filon, Dušan Knápek i další, mezi tyčemi tradičně zářil Jan Mayer. A zrodil se rozhodující trhák na 31:20. Alespoň závěr se tak již uklidnil a hákáčko dospělo k jasnému vítězství rozdílem deseti kusů – 33:23.

HÁZENÁ

2. liga mužů JM 2023/24, 20. kolo

TJ Sokol Kostelec na Hané HK – Sokol Nové Bránice 33:23 (17:11)

Brankový sled: 3:2, 3:4, 6:4, 9:5, 11:8, 14:8, 14:11, 17:11, 17:14, 19:14, 21:15, 23:18, 25:18, 28:19, 31:20, 31:22, 33:22, 33:23.

Rozhodčí: Planka a Smékal. Vyloučení: 3:4. Sedmičky: 5/3:1/0. Diváci: 55.

Sestava a branky Kostelce: Mayer, Navrátil – Prášil 1, Popelka 6/1, Dostál 3, Podhrázský 3, Koudelka, Musil 4, Knápek 5/2, Albrecht 2, J. Oščádal 1, O. Oščádal 3, Filon 5. Trenéři: David Ševčík, Martin Grulich a Jan Ševčík.

Nejvíc branek Nových Bránic: Procházka 10, Salát 4, Oulehla 3.