Vynikající vstup do aktuální druholigové sezóny měli házenkáři TJ Sokol Kostelec na Hané HK, když nejprve zdolali Maloměřice B 31:24 a poté smetli silné Velké Meziříčí 41:30. Leč další dva zápasy jim byly odloženy, následně došlo kvůli šíření covid-19 k zastavení veškerého sportu v České republice. Což kromě uvolnění činnosti profesionálů nadále trvá.

„My jsme do soutěže odstartovali opravdu skvěle a můžeme jen litovat, že nás koronavirus ve výborném rozletu tak přibrzdil. Ale nedá se bohužel nic dělat, závažnost zdravotní situace je potřeba respektovat. A počkat, až bude možné znovu plošně sportovat,“ konstatoval hlavní kouč kosteleckého týmu David Ševčík.

Příprava jeho svěřenců probíhá od 12. října pouze individuálně. „Momentálně je všechno o tom, jak kdo přistupuje sám k sobě. Já věřím, že většina kluků našeho mužstva neztrácí chuť ani motivaci udělat každý den něco pro své tělo, fyzicky se udržovat. Tenhle přístup je samozřejmě individuální člověk od člověka, záleží především na chtění, vůli i možnostech na sobě pravidelně makat,“ odtušil Ševčík.

Dobře ví, o čem mluví, neboť je bývalým špičkovým plejerem se zkušenostmi z extraligy ČR i nadnárodní interligy. „S hráči jsme průběžně v kontaktu přes messenger na facebooku, kde máme svou skupinu. Občas jim tam něco napíšu, kluci reagují a ve většině případů věřím, že v rámci možností opravdu kondičně pracují. Přesto je zřejmé, že po tak dlouhé pauze někdo naskočí zpátky do společné přípravy v lepším stavu a někdo v horším. Bylo to tak v létě po jarní přestávce, s podobným průběhem musíme počítat i teď,“ je si Ševčík vědom reality.

Ta momentálně vypadá tak, že restart výkonnostních sportovních soutěží v tuzemsku nastane s největší pravděpodobností až po novém roce, ne dříve. „Říkal jsem to už v říjnu, že nechci být špatným prorokem, ale že podle mého názoru si do Vánoc nezahrajeme. Určitě je dobře, že vláda povolila aspoň profi soutěže, u nás amatérů to ještě nějaký čas logicky potrvá,“ pravil Ševčík smířeně.

Osobně nemá nijak přesnou konkrétní představu o tom, kterak naložit s přerušenou 2. ligou mužů JM 2020/21. „To je otázka na vedení svazu, jak vymyslet pokračování nižších českých soutěží. Aby se stihly odehrát komplet celé, muselo by se asi začít hned v lednu a potom jet nepřetržitě až do konce května. To však jen teoretizuji, záleží na případném rozvolňování hygienických opatření a na následném rozhodnutí zodpovědných lidí. V našem případě jsem přesvědčený, že se ke společným tréninkům vrátíme okamžitě, jakmile to bude možné. Chlapi se snad hodně těší, až si konečně budou moci zase zahrát házenou,“ doplnil David Ševčík.