Tento týden se těšili korfbalisté Prostějova hned na dvě domácí utkání. Nakonec se ale museli spokojit pouze s jedním. Znojmo totiž v sobotu vinou povinné karantény nemohlo do Prostějova přicestovat, kromě tohoto zápasu byly odloženy i oba zápasy Českých Budějovic, které trápí marodka.

Přitom právě celky Znojma a Českých Budějovic už podobný výpadek postihl na konci listopadu. Vinou dalšího odkladu se zřejmě posune i finále extraligy, které bylo původně plánované v termínu 5. března. „Co mám zprávy, tak se jedná o dvou- až třítýdenním odkladu, aby se stihlo vše odehrát bez komplikací. Sezóna byla právě kvůli těmto věcem celkem rozlosována do kratší doby, aby ta možnost případného posunutí byla,“ uvedl kouč korfbalistů David Konečný.

Přitom finále už má Prostějov na dosah. K jistotě prvenství v základní části a postupu do něj mu schází jediná výhra. I v případě tří porážek by ale muselo Znojmo nebo Brno zvládnout všechny své zápasy, aby se dostaly před „ergéčko“. „Já pevně věřím, že se dají oba celky brzy dohromady a dočkáme se po dvou letech kompletního dohrání ročníku. Když vidím, jak to máme letos rozehrané, tak by mě opravdu velmi mrzelo, pokud by se ročník nemohl dohrát,“ prozradil kouč korfbalistů David Konečný.