Domácí premiéra v novém ročníku extraligy vyšla korfbalovému týmu SK RG náramně. Po sobotním triumfu z Brna (čtěte na jiném místě této strany - pozn.red.) přivítalo „ergéčko“ v neděli odpoledne na své palubovce České Budějovice, které přijely v oslabené sestavě,. Prostějov tak potvrdil roli favorita do puntíku. První minuty sice znamenaly trápení domácích v koncovce, ale ještě před poločasem dokázali soupeři odskočit a po zbytek utkání už náskok jen navyšovali.

Už před zahájením zápasu bylo jasné, že soupeři schází tři klíčoví hráči a Prostějov bude favoritem. Jenže téměř patnáct minut měli domácí korfbalisté a korfbalistky potíže s koncovkou, a i přes jejich tlak drželi Krokodýli vedení 1:4. Pak se ale domácímu celku začalo dařit i v koncovce a díky důsledné obraně postupně skóre otáčel. Poprvé se do vedení dostali Prostějovští po krásné akci, na jejímž konci se prosadila Křížová 5:4. Konec poločasu měl ve svých rukou Tichý, který dvěma koši v řadě obstaral před přestávkou komfortní náskok čtyř bodů 8:4.

KUPON

Extraliga korfbalu ČR 2021/2022 – 2. kolo

SK RG Prostějov – Korfball Club Crocodile Sokol České Budějovice

20:9 (8:4)

Rozhodčí: Pazourek, Vávra. Diváci: 150.

Sestava a koše Prostějova: Galíček 3, Šnajdr 2, K. Lorencová 3, Křížková 1, Vyroubal 2, Tichý 2, Kubů 2, Lešanská 2 – N. Lorencová 2, Valenta 1, Buriánek, Zikmundová. Trenér: David Konečný.

Nejvíc košů Budějovic: Kortus 3, Pešák 3

Extraliga korfbalu ČR 2021/2022

Ostatní výsledky - 1. kolo: České Budějovice – Znojmo 15:18 (6:7). 2. kolo: Brno – Znojmo 18:16 (10:9) nedohráno - zápas byl přerušen v čase 1:28 před koncem utkání, když při souboji pod košem došlo ke zlomení tyče v místě uchycení v zemi. Náhradní nebyl v hale k dispozici.

Průběžná tabulka po 2. kole

1. Prostějov               2          2          0          0          42:25  4

2. Znojmo                   1          1          0          0          18:15   2

3. Brno                       1          0          0          1          16:22   0

4. České Budějovice  2          0          0          2          24:38   0

3. kolo, sobota 20. listopadu, 13.00 hodin: Prostějov – Znojmo, České Budějovice – Brno (17:30)