Po třech úvodních vítězstvích v Brně (22:16), nad Českými Budějovicemi (20:9) i nad Znojmem (16:11) korfbalisté SK RG Prostějov minule v extralize dospělých ČR 2021/22 poprvé klopýtli podlehnutím Brnu (23:27). Jejich další střetnutí na jihu Čech bylo odloženo, přesto Hanáci zůstali v čele průběžné tabulky. Teď je však otázkou, co (ne)přijde dál.

 

Elitní tuzemská soutěž by totiž měla už během nejbližšího víkendu pokračovat dalšími dvěma koly, v rámci nichž má prostějovský tým zajíždět nejprve na hřiště Modrých Slonů YMCA Znojmo (sobota 11. prosince, 14.30 hodin) a poté na palubovku KK Brno (neděle 12. prosince, 17.30 hodin).

„Jestli se ale tyhle zápasy v daných termínech opravdu uskuteční, to momentálně nedokážu říct. A zatím to spolehlivě neví nikdo. Bude záležet, v jaké situaci s izolacemi či karanténami se po uplynutí nějaké doby ocitnou soupeři, kteří si předchozí utkání z těchto důvodů odkládali. Definitivně se uvidí nejspíš až na poslední chvíli, situace s koronavirem se může měnit každým dnem,“ odtušil hlavní trenér SK RG David Konečný.

Navzdory minulé porážce od brněnského družstva zůstal vnitřně pozitivní. „Za současných okolností musíme být rádi za každý odehraný zápas. Navíc souboj s Brnem měl oboustranně vysokou úroveň. A byť jsme prohráli, tak mě tahle zlepšující se herní kvalita těší. Snad nyní půjdeme na jihu Moravy dvakrát do akce bez vynuceného odložení dalších utkání,“ zadoufal Konečný.