Regionální liga juniorů pokračovala o víkendu dalším kolem skupiny o umístění. V něm se tentokrát na domácím ledě představila juniorka Prostějova proti Černým vlkům z Rožnova pod Radhoštěm. Herně vyrovnané utkání postupně gradovalo, protože výkon obou mužstev šel postupně nahoru. Zlom nastal ve druhé třetině, ve které měli jednoznačně více ze hry hosté, ale z vedení se radovali borci eskáčka, kteří svůj dvoubrankový náskok následně udrželi až do konce a připsali si tak vítězství.

Úvodní minuta s sebou přinesla hned první vyloučení, když brejkovou situaci hasil Zatloukal. Z ní se ale výraznější šance hosté nedočkali a během své přesilovky si na puk poprvé sáhli oba brankáři. První vážnější šanci měl domácí celek, ale nabídka na ránu z první sjela Píchalovi z čepele. Pak si přesilovku vyzkoušel i Prostějov, ale ani on ji nevyužil. První větší příležitost hostů zaznamenal Siner, když si udělal prostor mezi kruhy, ale jeho pokus vyrazil brankář Dubský, který pak musel ukázat i další dva dobré zákroky v krátkém sledu.

Pak si vzal slovo kapitán domácích Píchal. Nejprve si dovolil průnik až před brankáře hostů, ale nevyzrál na něj. Puk však dokázal za brankou opět vybojovat, znovu se dostal před branku, kde tentokrát volil přihrávku na osamoceného Tábora, který našel přesně odkrytou část branky – 1:0. Krátce po první trefě mohlo jít eskáčko do dvoubrankového trháku. Dorážku Pospíšila z těsné blízkosti ale brankář Krňa vytěsnil. Hosté následně dostali domácí pod tlak, ale s ním si dokázala značně unavená sestava poradit a dobrými zákroky ji držel i brankář. Na konci první části měly šance oba celky, ale ani jeden z nich nedokázal vstřelit branku.

Start druhé třetiny byl opravdu divoký. Už po půl minutě bylo srovnáno. Kotouč napálil od modré Němec a puk prošel přes houf těl až za záda brankáře Dubského – 1:1. Z vyrovnání se ale Černí vlci dlouho neradovali. Petr naznačil střelu, a ještě puk poslal na lépe postaveného Taršinského. Sice střela nesedla podle původního plánu, ale kotouč zapadl přesně mezi betony přemísťujícího se brankáře – 2:1.

Hosté tak museli znovu dotahovat a dělali pro to, co mohli. Jejich tlak byl chvílemi enormní, ale vázla koncovka, kterou dokázala obrana často blokovat, a puky mířící až na branku likvidoval Dubský jistými zákroky. Prostějov byl v této pasáži daleko střídmější na útočné výpady, ale když už vyrazil, bylo z toho nebezpečí. První vydařená akce ještě brankou neskončila, ale následně se po polovině utkání podařilo odskočit na rozdíl dvou branek. Masare nejprve ztratil zbytečně puk na modré čáře, ale brejk hosté nezvládli a místo toho se do něj dostal právě útočník domácích, který dostal přihrávku od Tománka a zakončil přesně – 3:1. Zbytek druhé části pokračoval i nadále v duchu větší aktivity hostů, ale dobrá defenziva Prostějova v čele s výkonem brankáře si dokázala poradit.

V poslední části se při pohledu na skóre dal očekávat podobný průběh jako ve druhé třetině, ale nebylo tomu tak. Eskáčko do ní nastoupilo aktivně a svým napadáním dělalo soupeři velké problémy. Ale žádná ze šancí se neujala, aby domácí utkání definitivně zlomili. Hosté už se však do tlaku, jaký si dokázali v průběhu první a druhé části vytvořit, nedostávali a bylo znát, že i po fyzické stránce na tom byl Prostějov lépe. Přesto se ale do určitých příležitostí hosté dostali, ale Dubský ukazoval, že dnes už branku zavřel.

Poslední minuty už hostující hráči vypadali zlomení a aktivita byla stále menší. Domácí kontrolovali hru, drželi soupeře daleko od branky a dvougólový náskok bezpečně hlídali. Hostům nepomohl ani oddechový čas dvě minuty před koncem a následná hra bez brankáře. Domácí už soupeře do větší šance nepustili a mohli tak po zápase slavit vítězství.

Regionální liga juniorů 2021/2022 o umístění sk. 23 SK Prostějov 1913 – HC Černí vlci

3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 15. Tábor (Píchal), 22. Taršinský (Petr), 33. Masare (Tománek, Svoboda) – 21. Němec (Krisčák). Rozhodčí: Patrik Řehulka – Martin Doležel, Michal Zedník. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Oslabení: 0:0. Diváků: 30.

Sestava Prostějova: Dubský – Zatloukal, Pokorný, T. Svoboda, Beneš, Pospíšil, Kasal – Masare, Petřeková, M. Svoboda, Škorpíková, Tábor, Taršinský, Píchal, Šindler, Petr, Tománek. Trenér: M. Janeček.

Sestava Černých vlků: Krňa – Berka, Badura, Němec, Kriegiel – Kovář, Doričák, Žárský, Siner, Valášek, Krisčák, Moll, Lyčka, Slezák. Trenér: Zahradník.