Po pátečním vítězství z kategorie povinných nad Uherským Hradištěm čekal na prostějovský dorost v sobotním programu další duel s brněnskými „Válečníky“ o důležité tři body směrem ke třetímu místu zaručujícímu udržení se v druhé nejvyšší soutěži pro příští sezónu. První třetina nabídla bojovný hokej, který měl velmi dobré tempo, ale bez vyložených šancí až do jejího závěru, kdy padla první branka. Hosté se pak v dalším průběhu dostali do vedení o tři branky a do zápasu, který Večerník sledoval naživo, už se domácímu celku nepodařilo vrátit.

Střetnutí dorostenecké nadstavbny se hrálo od začátku ve velmi svižném tempu a první desetiminutovku to domácím hráčům jezdilo lépe. Byli aktivnějším družstvem a měli mírnou převahu. Brzy si také vysloužili i faul hostující celku. Puk se často motal okolo brankoviště Brna, ale výraznější šanci se domácím nedařilo vytvořit. Hosté v prvních minutách spíše bránili a snažili se hrozit z rychlých kontrů. Za zmínku stojí hlavně střela domácího Kubíka, která měla parametry a na opačné konci šance Řežucha. Druhá polovina první periody už byla opticky vyrovnanější a k aktivnější hře se připojilo i Brno. Stále se však čekalo na větší šance, které ani jedna z obran dlouho nepovolovala. Až tři minuty před první sirénou se začaly tvořit skuliny v obou pásmech. Největší šanci Prostějova měl Tsubera, který se dostal do samostatného úniku a vyřešil ho střelou nad vyrážečku brankáře, jenže k jeho smůle kotouč zastavila tyč. Hosté rychle hru otočili a hnali se pro změnu oni do brejku dva na jednoho. Klouda si na Kroupu nepřišel, ale hosté akci dále dohráli, a nakonec se jim podařilo dostat puk až do branky. Úspěšným střelcem byl Dočekal – 0:1.

Do druhého dějství vstoupili lépe hosté. První velkou šanci měl Kubín, kterého našel Klouda před odkrytou brankou, puk však neusměrnil do branky, a navíc by se pravděpodobně řešilo i úmyslné kopnutí. Následně hrozili i domácí, ale první akce a následná dorážka skončila mimo tři tyče a při dalším úniku tentokrát pohořel Žák, když vůbec netrefil branku. Eskáčko dostalo i možnost přesilovky, ale tam hrozil spíše soupeř a Prostějovu tato disciplína opravdu nešla.

Následné minuty se šance vytvářeli před oběma brankami, ale pohnout se skóre se nedařilo nikomu. Hosté k tomu ale byli určitě blíž, Kroupa však naděje nadále držel. Nakonec stejně jako v první třetina o všem rozhodovaly poslední dvě minuty. Nejprve měl možnost srovnat Pippal, který se prodral až před brankáře, ale jeho pokus mezi betony brankář přečetl. Následně si Čermák vynutil faul a Prostějov měl možnost přesilovky. Tu ale znovu doslova zahodil a hostům se v ní navíc podařilo odskočit na rozdíl dvou branek. Kubín vyhrál buly pro Ličku, který využil clony před brankářem a puk trefil přesně za zadní tyč – 0:2.

Do třetí části ještě nebylo nic ztraceno, ale hned její úvod znamenal třetí branku v síti prostějovského Kroupy. Opět Kubín ukázal přehled a puk zpoza branky poslal na hůl Kloudy, ten se dlouho nerozmýšlel a dostal jej až za záda Kroupy – 0:3. O minuty později se branky dočkali i domácí a vykřesali naději. Kotouč na holi udržel Pekr a jeho střela z kruhu brankáři propadala mezi rukou a tělem do branky – 1:3. Domácí se snažili dál tlačit, ale soupeř je k ničemu závažnému nepouštěl. Posledních dvanáct minut se pak téměř nehrálo ve stejném počtu hráčů. První dostali příležitost přesilovky hosté, ale jejich tlak k brance nevedl. Po jejím skončení však zbytečnými dvěma zákroky nabídli domácím příležitost dvouminutové výhody o dva muže, jenže tu Prostějov zahodil a naděje na obrat postupně klesala. Následně nevyužili ani další přesilovku, kde byl nejblíže Pippal po otočce a poslední minuty utkání si už hosté i díky své početní převaze pohlídali bez větších starostí.

Regionální liga juniorů 2021/2022 o umístění sk. 23

HC Orli Znojmo – SK Prostějov 1913

6:7 (3:1, 2:3, 1:3)

Branky a nahrávky: 4. Hudeček (Pozděna), 18. Pozděna (Nečas, Korčián), 20. Hudeček, 21. Nečas (Böhm), 23. Hudeček (Nečas, Pozděna), 41. Hudeček – 16. Taršinský (Škorpíková), 22. Taršinský, 33. Taršinský, 34. Píchal (Tábor), 45. Petr, 57. Masare (Beneš), 60. Taršinský (Šindler). Rozhodčí: Přemysl Skopal – David Paul, Martin Peří. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Oslabení: 0:0. Diváků: 80.

Sestava Znojma: Věrný (Dokoupil) – Böhm, Walla, Mareček, Korčián, Konečný, Machala – Marek, Černý, Neckař, Hudeček, Pozděna, Stanislav, Nečas, Tlach, Míča. Trenér: T. Jakeš.

Sestava Prostějova: Dubský – Zatloukal, Řepa, Pokorný, Svoboda, Beneš, Pospíšil, Němec – Masare, Petřeková, Svoboda, Škorpíková, Tábor, Taršinský, Píchal, Šindler, Petr, Tománek. Trenér: M. Janeček.

7:2 (2:0, 2:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 5. Pippal (Žák), 20. Tománek, 34. Šindler (Tománek), 37. Šindler (Čermák), 41. Dostál (Tománek), 50. Tománek (Šindler), 53 Němec (Řepa) – 28. Kos (Smetana, Valouch), 29. Smetana (Kukuliš). Rozhodčí: Tomáš Bezděk – Martin Doležel, Michal Zedník. Vyloučení: 6:9. Využití: 3:0. Oslabení: 0:2 Diváků: 70.

Sestava Prostějova: Černý – Řepa, Dostál, Pospíšil, Kasal, Němec, Kubík – Tsubera, Svoboda, Čermák, Šindler, Žák, Tománek, Hozman, Pekr, Pippal. Trenér: M. Půček.

Sestava Uherského Hradiště: Stašek – Řimák, Grebeníček, Peterka, Valouch, Kukuliš, Wasserbauer – Vícha, Smetana, Procházka, Zalubil, Mach, Kos. Trenér: M. Nečas.

SK Prostějov 1913 – HC Warriors Brno

1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 43. Pekr – 19. Dočekal (Baláž), 40. Lička (Kubín), 42. Klouda (Kubín). Rozhodčí: Petr Přecechtěl – Petr Lainka, Michal Zedník. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0 Diváků: 100.

Sestava Prostějova: Kroupa – Řepa, Dostál, Pospíšil, Kasal, Němec, Kubík – Tsubera, Svoboda, Čermák, Šindler, Žák, Tománek, Marek, Hozman, Pekr, Pippal. Trenér: M. Půček.

Sestava Brna: Fajmon – Kos, Ludikovský, Jindra, Fencl, Brýdl, Lička – Dočekal, Kubín, Klouda, Stávek, Kolečkář, Straka, Řežucha, Bílý, Drasal, Baláž. Trenér: J. Sýkora.¨

18:3 (10:0, 5:0, 3:3)

Branky a nahrávky: 3. Palánek, 5. Palánek (Špičák), 7. Špičák, 9. Bross (Špičák), 11. Vitásek (Kutmon), 13. Bross (Špičák), 15. Pítr (Hozman), 17. Vitásek (Špičák), 20. Špičák, 20. Fiala (Špičák, Rais), 22. Rais (Fiala), 23. Vitásek, 25. Palánek (Rais, Hozman), 27. Florýková (Špičák, Bross), 34. Fiala (Rais), 42. Vitásek (Hozman), 47. Vitásek (Rais), 48. Florýková (Hozman, Palánek) – 46. Šeděnka (Křepelka), 49. Křepelka (Šeděnka), 53. Křepelka (Šeděnka, Gúber). Rozhodčí: Jiří Kroupa, Petr Lainka. Vyloučení: 1:2. Využití: 2:0. Oslabení: 2:0 Diváků: 50.

Sestava Prostějova: Rychlý – Vrba, Palánek, Fiala, Fröml, Špičák, Hozman, Bross – Palánek, Florýková, Pítr, Mudrla, Kumstát, Rais, Vitásek, Kutmon. Trenér: F. Smejkal.

Sestava Studénky: Holaň (Šeděnková) – Langer, Šeděnka, Gúber, Macháček, Nový – Kubáč, Tomášek, Olivík, Meluch, Křepelka, Stachovič, Brovják. Trenér: K. Krahula.

HC Černí Vlci – SK Prostějov 1913

4:4 (2:1, 2:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 8. Kysela (Miklas), 9. Machač, 34. Kysela (Miklas), 37. Chalupa – 20. Fiala (Palánek), 49. Fiala, 50. Vitásek (Palánek), 55. Rais (Vrba). Rozhodčí: Michal Bártek, Zbyněk Novák. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Oslabení: 0:0. Diváků: 60.

Sestava Černých Vlků: Lukašík (Kruntorád) – Machač, Vik, Marek, Jurča – D. Křenek, R. Křenek, Kysela, Václavík, Elich, Miklas, Chalupa. Trenér: Zahradník.

Sestava Prostějova: Rychlý – Vrba, Palánek, Fiala, Fröml, Špičák, Hozman – Pekr, Pítr, Mudrla, Kumstát, Marek, Rais, Vitásek, Kutmon. Trenér: F. Smejkal.

6:3 (0:2, 2:0, 4:1)

Branky a nahrávky: 31. Holý, 35. Holý (Hajda, R. Křenek), 43. Adamová (Holý), 49. Sušeň (Hajda, Adamová), 52. Holý, 54. Holý (Hajda) – 10. Kučera (Mudrla), 11. Procházka (Danko, Bross), 46. Procházka (Danko). Rozhodčí: Michal Bártek, Zbyněk Novák. Vyloučení: 2:8. Využití: 2:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 60.

Sestava Černých Vlků: Vašek, Goláň – R. Křenek, Dobiáš, Koláček, Cichovský, Vanduch, Adamová – Pavlát, Hajda, Sušeň, Modlák, Koliba, Holý, Šena, Frydrýn, Devera, Cabák. Trenér: Zahradník.

Sestava Prostějova: Marek – Holub, Prášil, Mouka, Ožvoldík, Kučera, Kapec – Bross, Florýková, Mudrla, Kovář, Procházka, Matoušek, Frelich, Danko, Dvořák. Trenér: F. Smejkal.

SK Prostějov 1913 – HC Slezan Opava

3:11 (2:4, 0:6, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Kucián, 16. Kucián, 41. Grygárek – 10. Hrbáček (Thiemel), 12. Hrbáček (Thiemel), 19. Hrbáček (Thiemel), 19. Hrbáček (Thiemel), 26. Thiemel (Hrbáč, Harasím), 26. Rousek (Dubný), 28. Thiemel (Hrbáček), 30. Dubný (Hrbáč), 34. Thiemel (Rousek, Hrbáček), 39. Thiemel (Hrbáč), 46. Thiemel (Hrbáč). Rozhodčí: Jan Hozman, Adam Studený. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 70.

Sestava Prostějova: Micka (Hozman) – Šoustal, Grygar, Alexa, Táborová – Lukáš, Kadlčík, Urban, Kucián, Kutmon, Grygárek, Musil, Pospíšil, Krištofík. Trenér: P. Musil.

Sestava Opavy: Ambrüz – Gebauer, Thiemel, Thiemel, Harasim – Rousek, Hrbáč, Hrbáček, Hollesch, Vrobel, Dubný. Trenér: P. Pělucha.