Sobotní duel Jestřábů s vítězem základní části z Litoměřic nabídl neuvěřitelnou podívanou, bohužel však s nešťastným koncem pro domácí příznivce. Vyrovnaný duel, kde se o vítězství přetahovaly oba celky, vypadal, že dospěje do prodloužení za stavu 6:6. Půl minuty před koncem ale prostějovský stadion umlčel Válek, který využil zaváhání ve středním pásmu, a Jestřábi už se na odpověď nezmohli. Druhá porážka v řadě tak znamená, že o místo v play-off čeká Prostějov ještě náročný boj.

Sobotní duel 49. kola Chance ligy nezačal pro Prostějov příliš dobře. Už po třech minutách šli domácí do čtyř. Jak s přesilovkou naložit, ukázali hosté opravdu perfektně. Po rychlé výměně kotouče se mezi kruhy objevil Riku Sihvonen a trefil přesně horní růžek – 0:1. Jestřábi ale dokázali najít rychlou odpověď a vedení hostům nevydrželo ani dvě minuty. Střelu Beránka těsně před brankářem tečoval Tomáš Jáchym mimo jeho dosah – 1:1. Hned po následném buly se Prostějov dostal do další šance, ale tvrdá rána skončila na břevně. V 10. minutě už ale šli domácí do vedení. Střelu Valy ještě dokázal brankář Sklíba vyrazit, ale dorážka Petra Mrázka už skončila za jeho zády – 2:1. Vedení ale vydrželo jen čtyři minuty. Hraniční situace, která zaváněla ofsajdem, skončila až u Ondřeje Procházky, který se ocitl sám před Bláhou a překonal ho blafákem – 2:2. Ani čtvrtá branka ale nebyla poslední v první části. Račuk si totiž vyměnil kotouč s Novákem a prvně jmenovaný ho po pěkné akci uklidil za záda brankáře – 3:2.

Jen dvě minuty prostřední části stačily hostům, aby znovu vyrovnali stav utkání. Hrubku v zadních řadách Jestřábů potrestal po přihrávce Ondřeje Procházky Martin Procházka – 3:3. Domácí měli po inkasované brance více ze hry, ale gólu se nedočkal Husák, Novák ani Rudovský. V deváté minutě druhé části to tak byli znovu hosté, kteří skórovali. Tvrdá rána Černohorského od modré si branku nenašla, ale od mantinelu se odrazila přesně na hůl Přikryla, jenž puk poslal do odkryté branky – 3:4. V následném střídání došlo k opravdu tvrdému zákroku Kuboše na Jelínka, kterého okamžitě mstil Švec. Nutno dodat, že dvouminutový trest pro Kuboše byl opravdu mírný. Přesilovku Jestřábi sice využít nedokázali, ale drželi soupeře pod velkým tlakem a krátce po jejím ukončení se vyrovnání dočkali. Křižnou přihrávku Jiránka nevyužil nikdo jiný než Petr Mrázek, který vstřelil už pátou brankou v tomto týdnu – 4:4. Jenže vyrovnaný stav opět vydržel pouze minutu a hosté šli opět do vedení. Kracík vyhrál buly v útočném pásmu pro Ondřeje Procházku, ten se z mezikruží trefil přesně – 4:5. Prostějov znovu dotahoval a převzal aktivitu. Na konci druhé části si už Litoměřice musely pomoct faulem, který potrestal přesnou střelou od modré Klimíček – 5:5. Po dvou třetinách se tak šlo do kabin s vyrovnaným stavem.

Třetí dvacetiminutovku začala lépe domácí letka. Dvě velké příležitosti měl v krátkém sledu Rudovský, ale v koncovce neuspěl. Prostějov držel soupeře pod tlakem a hosté si pomáhali i za hranou pravidel, což ale sudí netrestali. V polovině třetí části přišel šok pro domácí publikum. Špatné střídání domácích využil Berka, kterého našel před branou Ondřej Procházka – 5:6. Domácí se tak opět museli hnát za vyrovnáním, a to se jim opět vydařilo. Čtyři a půl minuty před koncem s velkými problémy vyrazil brankář Sklíba ránu Zajíce pouze k Novákovi a kapitán mužstva srovnal skóre – 6:6. Domácí zůstali aktivnějším celkem, ale větší příležitosti měli hosté. Dvě minuty před koncem mohl utkání zlomit Procházka, ale jeho pokus orazítkoval tyč. Půl minuty před koncem se ale vítězné trefy hosté dočkali. Novákova zadovka přistála na čepeli Sihvonena, který puk posunul Válkovi, jenž tvrdou ranou našel místo na zadní tyči – 6:7. Domácí si vzali oddechový čas a hned se pustili do risku bez brankáře. Založení akce však nevyšlo a pojistku do prázdné branky přidal Martin Procházka a uzavřel tak nejen zápas, ale i svůj hattrick – 6:8.

ÚSTY TRENÉRŮ

Aleš TOTTER – LHK Jestřábi Prostějov:

„Dostali jsme gól v poslední minutě... To je ale o naší zodpovědnosti. Celý zápas jsme hráli vabank, ale tak to nejde. Soupeř měl rychlé kontry a prosadil se po našich chybách nebo v přesilovce. Dostat osm gólů je strašně moc. Je to škoda, jelikož se každý bod počítá. Teď máme ještě dva zápasy, ve kterých hrajeme o všechno. Bohužel kvůli špatným výkonům, naší nezodpovědnosti a špatným přístupem však můžeme ztratit celou sezónu.“

Daniel TVRZNÍK – HC Stadion Litoměřice

„Mohli jsme hrát už více uvolněně, protože máme jistotu prvenství a ve hře směrem dopředu to bylo znát. Stejně tak ale i směrem dozadu, kde jsme byli málo důrazní a soupeř to trestal. Snažíme se hrát útočný hokej, a i Prostějov tam má řadu šikovných hráčů směrem do ofenzivy, takže jsem čekal, že by mohla padnout řada branek, ale že z toho bude až taková přestřelka prakticky bez obran, jsem opravdu nepředpokládal.“

Chance liga ČR 2021/2022 - 49. kolo:

LHK Jestřábi Prostějov – HC Stadion Litoměřice 6:8 (3:2, 2:3, 1:3)

Branky a nahrávky: 7. T. Jáchym (Beránek, Zajíc), 10. Mrázek (Vala, Novák), 14. Račuk (Novák, Zajíc), 33. Mrázek (Jiránek, Račuk), 40. Klimíček (Račuk, Mrázek), 56. Novák (Zajíc, Vala) – 5. Sihvonen (Martin Procházka, Jebavý), 13. O. Procházka (R. Přikryl, J. Jícha), 23. M. Procházka (O. Procházka, Kracík), 29. Přikryl (Černohorský, Klikorka), 34. M. Procházka (Kracík), 50. Berka (O. Procházka, Klikorka), 60. Válek (Sihvonen), 60. M. Procházka (O. Procházka). Střely na branky: 44:24. Rozhodčí: Cabák, Pilný – Král, Hranoš. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:2. Oslabení: 0:0. Diváků: 890.

sestava Prostějova: Bláha – Husák, Klimíček, Staněk, Havlík, M. Jáchym, Zajíc, Vala – P. Beránek, T. Jáchym, M. Švec – Jiránek, Janeček, Rudovský – Novák, Račuk, Mrázek – Štefka, Koblížek, Jelínek. Trenér: Aleš Totter.

HC Stadion Litoměřice: Sklíba – Jebavý, Martin Böhm, Kuboš, J. Holý, Černohorský, Klikorka – Válek, Přikryl, Sihvonen – O. Procházka, Kracík, M. Procházka – Křehlík, Jícha, Berka – Smola, Daniel, Tlačil. Trenér: David Bruk.

CHANCE LIGA 2021/2022

ostatní výsledky 48. kola: Jihlava – Benátky nad Jizerou 7:4 (4:2, 0:1, 3:1). Branky: 3. Eliáš  (Havránek, F. Seman), 7. Helt (Zeleňák, Zadražil), 11. Kowalczyk (Skořepa, Peš), 12. Harkabus (Zadražil, Helt), 44. Skořepa (Mareš, Seman), 47. Cachnín (Peš, Helt), 58. Illéš (Zadražil, Menšík) – 6. Pabiška (Kolmann, A. Dlouhý), 9. Gajda (Dušek, Daniel Špaček), 28. Jansa (Kolmann), 60. Wiencek (Cikhart). * Vsetín – Frýdek-Místek 3:0 (1:0, 1:0, 1:0). Branky: 13. Jonák (Rob, Vlach), 29. Jonák (Vlach, Rob), 60. Rob (Málek) * Poruba – Havířov 4:2 (2:1, 0:1, 2:0). Branky: 1. Husa (Réway, Vachovec), 16. Hrníčko (Réway), 45. Gřeš (Voráček, Husa), 59. Gřeš (Vachovec, Stloukal) – 8. Křemen (Dostálek, Hudeček), 24. Hotěk (Bednář) * Litoměřice – Sokolov 6:4 (1:2, 3:2, 2:0). Branky: 19. Sihvonen (Válek), 21. Přikryl (Sihvonen), 24. Holý (O. Procházka, Přikryl), 39. Kracík (J. Holý, O. Procházka), 41. M. Procházka (O. Procházka), 60. Kracík – 7. Kverka (Přibyl), 15. Prošek (V. Bílek), 39. M. Sloboda (Hašek, T. Jandus), 40. Jurčík (Kverka, Tomi) * Přerov – Ústí nad Labem 5:2 (1:0, 1:1, 3:1). Branky: 11. Pechanec (Šoustal, Kudělka), 24. T. Šoustal, 41. Goiš (Süss), 44. Süss, 53. Kubeš (Pechanec) – 33. Havránek, 57. Trávníček (Vrdlovec) * Slavia Praha – Třebíč 2:0 (0:0, 1:0, 1:0). Branky: 38. Žejdl, 57. Knotek (Kafka, Všetečka) * Kadaň – Kolín 0:5 kontumačně

Dohrávka 40. kola: Šumperk – Třebíč 0:1 (0:1, 0:0, 0:0). Branky: 6. Mlčák (Zabloudil).

Ostatní výsledky 49. kola: Ústí nad Labem – Vrchlabí 3:2 (1:0, 2:2, 0:0). Branky: 1. Tůma (Vrdlovec, Š. Bláha), 32. Drtina (Vrdlovec), 32. O. Bláha (D. Tůma, Brož) – 24. T. Kynčl (Matýs), 30. T. Urban (Chalupa, Lytvynov) * Sokolov – Slavia Praha 7:6 PP (3:3, 1:2, 2:1, 1:0). Branky: 3. T. Rohan (Bílek, Rulík), 6. T. Jandus (M. Sloboda), 16. Kverka (Přibyl, Kadeřávek), 21. Přibyl (Kverka, Jurčík), 46. Kverka (Přibyl, Vodička), 50. Novák (Bílek, Hašek), 64. Tomi (Klejna, Jurčík) – 3. Jaroslav Brož (Krejčí, Ondráček), 9. Ondráček (Poletín, J. Doležal), 15. Kružík (Žejdl, Doležal), 22. Kružík (Žejdl, R. Havel), 33. Vlček (Hovorka, Kern), 42. Barák (Mikuláš Hovorka, Kafka) * Prostějov – Litoměřice 6:8 (3:2, 2:3, 1:3). Branky: 7. T. Jáchym (P. Beránek, Zajíc), 10. Mrázek (Vala, Novák), 14. Račuk (Novák, Zajíc), 33. Mrázek (Jiránek, Račuk), 40. Klimíček (Račuk, Mrázek), 56. Novák (Zajíc, Vala) – 5. Sihvonen (M. Procházka, Jebavý), 13. O. Procházka (R. Přikryl, J. Jícha), 23. M. Procházka (O. Procházka, Kracík), 29. R. Přikryl (Černohorský, Klikorka), 34. M. Procházka (Kracík), 50. Berka (O. Procházka, Klikorka), 60. Válek (Sihvonen), 60. Martin Procházka (O. Procházka) * Havířov – Přerov 0:2 (0:0, 0:0, 0:2). Branky: 52. Pechanec, 57. Dvořák (Král) * Frýdek-Místek – Poruba 1:0 (1:0, 0:0, 0:0). Branky: 5. Kurovský (Komorski, Lyszczarczyk) * Benátky nad Jizerou – Vsetín 2:8 (1:3, 0:3, 1:2). Branky: 3. Daniel Špaček (Dušek, Pabiška), 47. Vomáčka (Dušek, Wiencek) – 7. Gago (Š. Jenáček, J. Říha), 12. Půček (Kucharczyk, Hryciow), 16. Gago (Půček, Ondračka), 23. Ondračka (Pitule), 31. Půček (Klímek), 40. Půček (D. Březina, Berger), 49. Pitule (Smetana), 51. D. Březina (Gago) * Kolín – Jihlava 2:5 (0:3, 0:1, 2:1). Branky: 42. Král (Čáp), 51. Král – 5. Illéš (Menšík), 8. Illéš, 11. M. Zadražil (Kowalczyk,Havránek), 25. Menšík (Havránek, Kowalczyk), 60. Menšík (Illéš). Šumperk – Kadaň 5:0 kontumačně

1. Litoměřice     46         32         3          10         1          172:121 103

2. Vsetín           46         29         2          12         3          171:109 94

3. Třebíč           46         25         6          12         3          129:91              90

4. Jihlava          47         26         4          14         3          174:133 89

5. Přerov               46           20           7             15           4             135:99                   78

6. Sokolov             47           22           5             18           2             148:130  78

7. Prostějov       46         21         3          18         4          152:136 73

8. Slavia Praha    46           19           6             17           4             148:134  73

9. Vrchlabí            46           17           8             16           5             132:125  72

10. Frýdek-Místek46           20           3             17           6             140:136  72

11. Kolín 46           21           3             19           3             134:135  72

12. Poruba            46           17           5             16           8             140:128  69

13. Šumperk         46           16           6             16           8             148:131  68

14. Ústí n. L.         46           17           5             17           7             130:147  68

15. Benátky n. J.46             15           0             29           2             112:143  47

16. Havířov           46           7             3             30           6             100:154  33

17. Kadaň             48           0             0             48           0             26:239                   0

Vysvětlivky: prvních šest týmů postupuje přímo do play-off, celky na 7. až 10. místě si zahrají předkolo vyřazovacích bojů, pro mužstva na 11. a 12. pozici sezona končí, na 13. 14. tým čeká baráž o udržení a mužstva na posledních třech místech sestupují přímo do druholigových skupin.

50. kolo, pondělí 28. února, 17.30 hodin: Jihlava – Šumperk, Litoměřice – Ústí nad Labem, Poruba – Benátky nad Jizerou, Třebíč – Sokolov, Vsetín – Kolín, Přerov – Frýdek-Místek (18.00), Slavia Praha – Prostějov (18.00), Vrchlabí – Havířov (18.00).

51. kolo, středa 2. března, 18.00 hodin:  Benátky nad Jizerou – Přerov (17.30), Havířov – Litoměřice (17.30), Kolín – Poruba, Prostějov – Třebíč, Šumperk – Vsetín, Ústí nad Labem – Slavia Praha, Vrchlabí – Frýdek-Místek.