S nestálou formou se v posledních týdnech potýkají Jestřábi. A nyní na ni definitivně doplatili. Další ztrátou, tentokrát se Slavií Praha, totiž definitivně přišli o přímý postup do čtvrtfinále. V posledním kole si zaváhání Prostějov nemůže dovolit: stále totiž může jen hrát o záchranu. Nyní mu náleží až desátá příčka.

Utkání se Slavií se nevyvíjelo dobře. Soupeř ustál vyloučení Kafky a následně se ve 4. minutě radoval z gólu Zelingra po tvrdé ráně od modré. V desáté minutě se odehrál podobná situace. Tentokrát Slavia přežila šanci Nováka, aby následně sama udeřila. Vlček se vysmekl obraně, potáhl si puk do mezikruží a mířil přesně – 0:2. Během půlminuty ale bylo sníženo. Tomáš Jáchym se dostal k nahození Jiránka a díky důrazu mohl slavit – 1:2. A gólové hody pokračovaly. V 17. minutě se po pohledné kombinaci prosadil při přesilovce Petr Kafka – 1:3. Ale Jestřábi odpověděli, rovněž v početní výhodě. Na 2:3 snížil Marek Račuk, po přistrčení puku Novákem.

Už ve 25. minutě však Slavia přidala další gól. Žejdlovi se uvolnil Kružík, dostal nahrávku a dobře vystřelil na druhou tyč. Ve 32. minutě se ale projevilo staré známé pravidlo nedáš-dostaneš. Jestřábi si vykombinovali soupeře a Petr Beránek už měl poměrně snadnou úlohu – 3:4. Hru značně kouskovaly nepřesnosti a také fauly. Do konce druhé třetiny už se ale žádný z týmů nedokázal prosadit.

Poslední třetina nabídla vyrovnanou podívanou. Zprvu také spoustu pološancí na obou stranách. A znovu vyloučení: třeba Klimíčkovo ale Slavia nepotrestala. Krátce poté měl na holi rozhodnutí Machač, leč neprosadil se. Čas Prostějovu kvapil, nebylo tedy co řešit: Aleš Totter sáhnul ke hře v šesti. A risk se tentokrát vyplatil. V 59. minutě se právě Klimíček prosadil golfákem od modré a upravil na 4:4. Utkání tak posunul do prodloužení. A když ani to nerozhodlo, přišly na řadu nájezdy. V nich na brankáři postupně ztroskotali Novák, Jiránek, Kloz, Rudovský, Klimíček a Mrázek. Prosadil se pouze Tomáš Knotek, jeden z objevů sezóny. Slavia si tak připsala důležitý bod navíc.

Chance liga, 50. kolo:

HC Slavia Praha – LHK Jestřábi Prostějov 5:4 sn (3:2, 1:1, 0:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Zelingr (Žejdl, Kružík), 10. Vlček, 17. P. Kafka (Žejdl), 25. Kružík (Žejdl, J. Doležal), rozh. náj. T. Knotek – 10. T. Jáchym (A. Havlík, Jiránek), 19. Račuk (M. Novák, Mrázek), 32. P. Beránek (Račuk, M. Švec), 59. Klimíček (Mrázek). Rozhodčí: Hucl, Petružálek – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1 V oslabení: 0:0. Střely na bránu: 26:30. Počet diváků: 677.

HC Slavia Praha: M. Michajlov (M. Holík) – HejdaDaniel KrejčíMikuláš HovorkaBarákR. HavelZelingrT. Duda – R. VšetečkaT. KnotekP. Kafka – M. OndráčekPoletínJ. Doležal – KružíkŽejdlP. Machač – Jaroslav BrožKernVlček.. Trenér: Veber.

LHK Jestřábi Prostějov: Bláha (M. Altrichter) – M. JáchymKlimíčekStaněkHusákValaZajícA. Havlík – JiránekT. JáchymRudovský – Martin NovákRačukMrázek – P. BeránekJ. KlozM. Švec – T. KoblížekŠ. Jelínek. Trenér: Totter.

Hodnocení utkání:

Jiří Veber, trenér HC Slavia Praha: „Poslední zápasy hrajeme o všechhno, stejně jako v tom dnešním. My jsme ho dobře rozehráli a šli jsme do vedení. První třetinu jsme vyhráli a potom jsme šli do vedení 4:2 a bohužel druhý zápas jsme dvougólový náskok ztratili. Samozřejmě jsme rádi za ten druhý bod. Chtěli jsme mít tři, ale to se nám nepovedlo.“

Aleš Totter, trenér LHK Jestřábi Prostějov: „Byl to nervózní zápas a my jsme celý zápas dotahovali a povedlo se nám to v poslední minutě. Škoda těch nájezdů, že jsme žádný nedali a Slavii gratulujeme a rozhodne poslední kolo. Tabulka je vyrovnaná a takhle by to mělo vypadat v té soutěži. Jediná smutná věc je, že přijdete do šatny, tak zatímco před deseti dny tam kluci sledovali olympiádu, tak teď tam sledují zprávy o válce. To je strašně smutná událost. Dnes to je asi spravedlivé. Bereme bod, Slavia dva, a i když ten sport je teď na druhém místě, tak to musíme respektovat a blahopřejeme Slavii.“