Jestřábi mají za sebou restart rozběhnutého ročníku Chance ligy. V úterý 1. prosince na domácím ledě proti Rytířům Kladno berou jeden bod po prohře 4:5 po prodlužení. Domácí celek začal po pauze výborně, v patnácté minutě vedl už 3:0. Kladno zmobilizovalo svoje síly a manko smazalo. Dokonce se ve třetí třetině ujalo vedení, druhou trefou v utkání ale srovnal Tomáš Jandus. Závěr základní hrací doby rozuzlení nenabídl, až v prodloužení rozhodl kladenský Zacharčuk.

První buly vyhráli hosté z Kladna, kteří vjeli do obranného pásma Jestřábů a hned to zkoušeli na Bláhu. Na druhé straně vystřelil na Brízgalu od modré Kaut. Poté donutil gólmana Rytířů k rychlému zásahu Mrázek. V 5. minutě ukončil melu před Bláhovou brankou Drtil, nakonec z toho bylo zakázané uvolnění a vhazovalo se opět v obranném pásmu Hanáků. Kubík střílel na bližší tyč, Bláha byl připraven. Po delším tlaku hostí chytili Jestřábi druhý dech a drželi se před Brízgalovou brankou. Chlán z okraje kruhu mířil na vzdálenější tyč, Brízgala byl ale pohotový. Kladno se snažilo tlak domácího celku ukončit, ale puk doklouzal až do zakázaného uvolnění. V čase 8:56 přišel první faul, když vysoká hůl Pituleho skončila v obličeji Chlána. Tlak vytvořený hned v úvodu přesilovky se Hanákům vydařil. Mrázek si po přihrávce Drtila sjel z kruhu, přesně vystřelil a puk skončil za zády Brízgaly – 1:0. Kladno okamžitě zbystřilo a pustilo se do útoku. Frye pálil od modré, jeho střelu vyrazil Bláha před sebe. Pohotoví Rytíři útočili znovu, do jedné z dělovek obětavě skočil Staněk a chvíli se pak ještě kroutil na střídačce. V čase 11:29 šli hosté opět do čtyř po faulu Štocha. Chlán to dvakrát zkoušel z blízkosti branky, obrana Kladna si jej ale pohlídala. Tuto početní výhodu už domácí nevyužili, dlouho je to mrzet ale nemuselo. Kladno rozehrálo zajímavou souhru, Hlava však kotouč přejel a Prostějov rozjel rychlý brejk. Tomáš Jandus dostal v přečíslení křížný pas a přesnou ranou navýšil – 2:0. To ale nebylo ze strany Hanáků všechno. Ze stejného místa jako předtím Jandus se prosadil Vachutka, jeho nízká střela Brízgalu překvapila – 3:0. Hned nato měli hosté možnost snížit, když šli domácí poprvé na trestnou lavici. Jestřábi snahy Kladna mařili a puk často vyhazovali. Až v plném počtu hráčů se Kladno prosazuje. Pitule využil tlaku Kladna, který přetrval právě z přesilovky, a střílel z předbrankového prostoru – 3:1. Ke konci třetiny se hrálo ze strany na stranu a skóre se už nezměnilo.

Druhá třetina začala stejně, jako skončila ta první. Oba týmy se přetlačovaly o to, kdo bude v útočném pásmu. Pak se Kladno usadilo před Bláhovou brankou, ale Jestřábi se nedali. Ve 25. minutě inkasovali domácí menší trest za příliš mnoho hráčů na ledové ploše. Hosté dlouho kombinovali a Bláha jejich střely vyrážel, na ránu Frye od modré už byl ale krátký – 3:2. Při další početní výhodě však hosté mohli odskočit na rozdíl dvou branek. Oslabení Jestřábi vyrazili do přečíslení, do rány Rudla padl vracející se Račuk a zamezil tomu. Jandus zpoza brány nabízel spoluhráčům puk, jeho nahrávky ale nikdo nevyužil. Chvíli nato se Rytíři usadili před prostějovskou jedničkou a vyrovnali. Plekanec vypálil z otočky a vyražený kotouč dorazil za Bláhova záda Kubík – 3:3. Kladno ze svého tempa nepolevovalo, další gól už ale do šatny nepřidalo.

I když se na začátku třetí části ujali slova domácí, byli to nakonec Rytíři, kteří šli do vedení. Račuk se uvolnil, od modré čáry vybruslil mezi kruhy, jeho ránu pak tečoval z bezprostřední blízkosti do sítě Hlava – 3:4. Ve 48. minutě to vypadalo, že po faulu pojedou Hanáci nájezd, nakonec z toho bylo jen vhazování před Brízgalou. Dřina domácích se v čase 49:48 vyplatila! Jandus zůstal trestuhodně volný před kladenskou brankou a po obdržení přihrávky poslal kotouč do sítě – 4:4. Deset minut před sirénou bylo tedy skóre opět vyrovnáno. Chlánovu dobře rozjetou akci překazil ofsajd. Kladno pak sevřelo Hanáky před Bláhou, ten ale vytahoval jeden dobrý zákrok za druhým. I přes velkou snahu na obou stranách už gól nepadl, a tak muselo utkání dojít až do prodloužení.

Z toho se stihla odehrát pouze necelá minuta a půl a Kladeňáci se mohli radovat z bonusového bodu. Zacharčuk dostal nabito u pravého mantinelu a dělovkou z první ukončil zápas – 4:5. Prostějov nakonec z napínavého souboje bere pouze jeden bod do prvoligové tabulky.

Jiří ŠEJBA – LHK Jestřábi Prostějov

„Myslím si, že z naší strany to byl dobrý výkon, co se týče první třetiny. Bylo vidět, že máme šťávu. Výsledek 3:0, který se nakonec zkazil gólem v našem vyloučení, výborný. Ve druhé třetině přišly fauly. Kladno přece jen hraje na čtyři pětky a nám kvůli oslabením docházely síly a z toho pak pramenily další fauly. Nám čtvrtá pětka chyběla a ve hře to bylo vidět. Za stavu 3:3 jsme tu poslední pětku nasadili. Určitě si myslím, že to pomohlo, kluci získali znovu sebevědomí a začal nám fungovat forčeking. Srovnali jsme na 4:4. Řekl bych, že dobrý zápas, z naší strany hlavně první a poslední třetina. Škoda toho prodloužení. Vůbec jsem nepočítal, že tam ta branka z takové střely spadne.“

David ČERMÁK – Rytíři Kladno

„Myslím si, že o ztrátě bodu, který jsme tu nechali, rozhodla první třetina. Z naší strany byla velmi špatná. Prohrávali jsme 0:3 po zbytečném faulu a chybě, kdy jsme si tam špatně převzali hráče. Pozitivum je to, že jsme se dokázali vrátit do zápasu za stavu 0:3. Chtěli jsme ale tři body a ty nemáme.“

Chance liga mužů ČR 2020/2021 – 11. kolo

LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV – RYTÍŘI KLADNO 4:5pp (3:1, 0:2, 1:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 10. Mrázek (Drtil), 15. T. Jandus (M. Novák, Motloch), 15. Vachutka, 50. T. Jandus (Chlán) – 17. Pitule (Račuk), 27. Frye (Plekanec, Hlava), 36. Kubík (Plekanec, Melka), 46. Hlava (Račuk), 62. S. Zacharčuk (Hlava, Hajný). Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Střely na branku: 18:26.

Sestava Prostějova: Bláha – Matyáš, Pěnčík, Drtil, Piegl, Staněk – Mrázek, Bartoš, Vachutka – Motloch, T. Kaut, Hrníčko – Žálčík, Chlán, T. Jandus – M. Novák, Janeček. Trenér: Šejba.

Sestava Kladna: Brízgala – Frye, Mikliš, Kehar, Zelingr, V. Sorokin, Štochl – Šapovaliv, Plekanec, Melka – Hlava, Pitule, Račuk – Bílek, Kubík, Guman – Hajný, Filip, Š. Bláha. Trenér: Čermák.