Těžkou bitvu za sebou mají dorostenci SK Prostějov 1913. Družstvo mladých plejerů eskáčka na svém ledě vyzvalo Frýdek-Místek, který se může pyšnit lepší formou. Hlavně však fyzicky silnějším týmem. Zatímco domácí do zápasu nasadili i mnoho starších žáků, farma extraligového Třince přijela se starším a urostlejším výběrem. Na ledě to pak bylo znát. Eskáčko drželo zhruba do poloviny zápasu. Tehdy ale začala být převaha hostů už příliš velká. Soupeř v rychlém sledu vstřelil dvě branky. Prostějované se přesto zmohli na zarputilý odpor. A taky jednu gólovou odpověď.

Nedělní utkání Regionální dorostenecké ligy začalo svižně. Oba týmy se dostávaly do šancí, ale zprvu selhávaly v zakončení. To ale platilo jen do 6. minuty, kdy skóre zápasu otevřel hostující Urbiš a potvrdil převahu Frýdku-Místku – 0:1. V 9. minutě mohl odpovědět Pekr. Nicméně nezpracoval dobrou nahrávku do mezikruží. Hra se začala přelévat ze strany na stranu. Za Černým zaduněl mantinel, krátce poté Dostál mířil na tyč – ale netrefil. 11. minuta nabídla obrovské zmatky v rozehrávce Prostějova. Byla z toho šance urostlého Trnky, nicméně domácí defenziva nakonec vše dokázala uklidnit a ustát. Hozmanovi se krátce poté nepodařilo tečovat střílenou nahrávku do brány. Při pokračování akce už ale musel brankář Frýdku-Místku vytáhnout zákrok lapačkou. Největší nególovou šanci 1. třetiny měl ale ve 13. minutě Bortoli při přečíslení, avšak trefil beton brankáře. Prakticky vzápětí na druhé straně musel gólman hostů zasahovat, Kasalovi se uvolnil prostor a neměl špatnou střeleckou pozici. Frýdek-Místek pak odpověděl střelou do tyče. V dobré pozici se ještě v 19. minutě objevil Pippal, z mezikruží ale netrefil. Třetinu uzavřely dvě rychle po sobě jdoucí šance hostů, Černý však odolal.

Do druhé části tak šel Prostějov za obstojného stavu 0:1, ač měl soupeř nejen herní, ale hlavně již zmíněnou fyzickou převahu. Ta se brzy začala více projevovat. Muroňova střela a dorážka ale cíl nenašly. Prostějovu mohlo ulevit vyloučení u hostujícího celku. Vyprodukoval ale jen Zatloukalovu šanci, která ale neměla daleko ke gólu. 25. minutě jen těsně minula bránu domácích teč. Hosté ale tlačili dál a dočkali se, Bortoli se dostal k odraženému puku a ve 28. minutě navýšil vedení – 0:2. Půl minuty nato už to bylo o tři branky, tentokrát puk prosvištěl po střele z nultého úhlu na bližší tyč. Navíc Bortoli ve 33. minutě málem využil špatného střídání soupeře, jenže na Černého si nepřišel. Kde pak případně prostějovský gólman přeci jen chyběl, zastoupili jej spoluhráči. Třeba Svoboda, který duchapřítomně zaskočil brankáře a zabránil při soupeřově objetí brány jistému gólu. Vydechnout v závěru třetiny dala domácím přesilová hra.

Poslední perioda přinesla přeci jen ze strany eskáčka odpor. A snahu s výsledkem ještě něco udělat. Jenže nejprve Prostějov znovu inkasoval. Ve 43. minutě si Muroň najel do pásma, zamíchal s kotoučem, naznačil nahrávku. A poslal puk do brány – 0:4. Na druhé straně jeden z domácích útočníků šikovně obkroužil pásmo, neukvapil se, a jak se otevřel prostor, střílel, ovšem bohužel mimo. Následovala pasáž hry, kdy byli hosté znovu nebezpeční a při chuti. Jenže neseřídili dobře mušku. V 50. minutě se ale prosadili popáté, hosté udrželi puk v pásmu, zatlačili a po sérii šancí Černý kapituloval. Nicméně na branku našel Prostějov rychlou odpověď. Nejprve Pítr málem využil zaváhání hostů v rozehrávce. Hned po něm už se ale eskáčko radovalo. Pippal byl hodně důrazný a šel za vstřelením gólu, po krátkém tlaku domácích se ho pak také dočkal – 1:5. Prostějovský dorost pak napřel síly do útoku a byl chvílemi lepší. Po nahození hostujícího Veselého sice zazvonila tyč, na druhé straně se ale Pekr a Pítr dostali do velmi slibných šancí. Poslední úprava skóre ale přišla z frýdeckomístecké hole. 15 minut před koncem se z pravého křídla prosadil v zápase velmi aktivní Bortoli a upravil na konečných 1:6.

Regionální liga juniorů 2021/2022 o umístění sk. 23

SK Prostějov 1913 – Hokej Uherský Ostroh

2:3 (0:2, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 25. Petr (Taršinský), 49. Pokorný (Masare) – 7. Šobáň (Skřivánek, Kadlčík), 15. Macháč (Kadlčík), 50. Macháč (Polehňa). Rozhodčí: Jiří Kašík – Jiří Horák, Michal Skokánek. Vyloučení: 1:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0 Diváků: 24.

Sestava Prostějova:Dubský – Zatloukal, Mudrák, Pokorný, Pospíšil, Svoboda, Kasal, Kubík – Masare, Petřeková, Svoboda, Škorpíková, Tábor, Taršinský, Petr. Trenér: M. Janeček.

Sestava Uherského Ostrohu: Hendrych – Kukuliš, Skřivánek, Kadlčík, Forman, Prokeš – Bezděk, Vogl, Šobáň, Macháň, Matuškovič, Polehňa, Šobáň, Vitoš, Hlůšek. Trenér: R. Uhříček.

HK Kroměříž – SK Prostějov 1913

11:2 (2:1, 5:1, 4:0)

Branky a nahrávky: 2. Kurbanov (Šejba), 8. Kurbanov (Šejba), 21. Lavička (Vácha), 25. Kopčil (Kurbanov), 34. Láník (Kopčil), 39. Vácha (Ševčík), 40. Ševčík (Kopčil), 48. Kurbanov (Kopčil), 53. Kopčil (Opravil), 56. Ševčík (Kopčil), 56. Opravil (Koníček) – 9. Petřeková (Masare), 21. Petr (Taršinský) Rozhodčí: Leon Wesley – Tomáš Kučera, David Valentík. Vyloučení: 8:3. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0 Diváků: 28.

Sestava Kroměříže: Pražan – Opravil, Koníček, Vácha, Čapka, Láník, Šejba – Opravil, Apolenář, Kopčil, Nasco, Ševčík, Kubový, Lavička, Kurbanov. Trenér: M. Rožnovjak.

Sestava Prostějova: Dubský – Zatloukal, Mudrák, Pokorný, Pospíšil, Svoboda, Beneš – Masare, Petřeková, Škorpíková, Tábor, Taršinský, Petr, Žák. Trenér: M. Janeček

6:2 (0:0, 3:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 24. Drábek (Szabó), 25. Koubek (Baláž), 30. Szabó (Kósa), 48. Drábek (Polzer), 50. Burian (Kósa), 52. Ruml (Baláž). Rozhodčí: Martin Maťašovský – Zdeněk Ambrož, Josef Čaněk. Vyloučení: 4:2. Bez využití Diváků: 54.

Sestava Břeclavi: Putin (Padělek) – Kósa, Ruml, Polzer, Burian, Suchyňa, Polýnek, Koubek – Huleja, Štetiarová, Zálesňák, Baláž, Marek, Rusnák, Szabó, Harnach, Drábek. Trenér: L. Hökl.

Sestava Prostějova: Kroupa – Řepa, palánek, Svoboda, Pospíšil, Kasal, Kubík – Tsubera, Svoboda, Dostál, Pítr, Nevrlý, Žák, Hozman, Pekr, Pippal. Trenér: M. Půček.

SK Prostějov 1913 – HC Frýdek-Místek

1:6 (0:1, 0:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 52. Pippal (Hozman) – 6. Urbiš (Bortoli), 28. Bortoli (Korpas), 29. Badžgoň (Krauss), 43. Muroň (Urbiš), 50. Badžgoň (Němec), 60. Bortoli (Urbiš). Rozhodčí: Jiří Kašík – Jiří Horák, Michal Skokánek. Vyloučení: 0:2. Bez využití. Diváků: 37.

Sestava Prostějova: Černý (Kroupa) – Řepa, Palánek, Dostál, Zatloukal, Hračová, Kasal – Svoboda, Pítr, Hračová, Nevrlý, Mudrla, Hozman, Němec, Pítr, Pippal. Trenér: M. Půček.

Sestava Frýdku-Místku: Prónyai – Šmid, Veselý, Deseyve, Řehulka, Němec, Bortoli, Vaněčková, Gebauer – Rypka, Urbiš, Badžgoň, Muroň, Matušík, Krauss, Korpas, Szmek, Trnka. Trenér: T. Snášel.

4:15 (1:6, 2:3, 1:6)

Branky a nahrávky: 7. Abíd (Brizdík), 21. Bezruč, 34. Abíd, 55. Vaca – 3. Kumstát (Procházka), 5. Palánek (Klíma), 6. Fröml (Tesař), 9. Kumstát (Fröml), 16. Vitásek (Tesař), 16. Vitásek (Procházka), 25. Fiala (Kumstát), 30. Tesař (Vitásek), 37. Tesař, 41. Fiala, 50. Procházka (Fröml), 54. Kumstát, 55. Vitásek, 58. Rais (Klíma). Rozhodčí: Zdeněk Kopečný – David Harazim, Lukáš Kroček. Vyloučení: 10:8. Využití: 1:4. V oslabení: 0:0 Diváků: 32.

Sestava Krnova: Chudoba – Koníček, Čevela, Daněk, Bouchal, Abíd, Bezruč, Novák, Černoch, Krváč, Bednárek, Černý, Brizdík, Štibraný, Vaca, Konečný. Trenér: D. Galvas.

Sestava Prostějova: Rychlý – Vrba, Tesař, Fiala, Hozman, Fröml, Bross, Palánek, Kumstát, Rais, Vitásek, Procházka, Klíma. Trenér: P. Musil.