Jsou hokejisté, kteří se v týmu jen mihnou. A brzy se zapomene, že v něm působili. A pak jsou další, kteří zanechají nesmazatelnou stopu. V pátečním utkání prostějovských a přerovských legend z doby před 10 až 12 lety se představili ti druzí. A byla to skutečná show, hráči jako Duba, Černý, Doseděl, Čuřík a na druhé straně Brančík, Vlček, Sýkora nebo Ditrich ukázali, že ani v letech neztratili nic ze své fortelnosti. Stovkám diváků tak nabídli pěkný hokej i vzájemné kočkování na ledě i mimo něj. Zápas nakonec ovládli domácí hráči poměrem 8:7. Vzhledem k charitativnímu rozměru akce i recesistickému pojetí však byl výsledek tím nejméně důležitým...

Exhibiční utkání se hrálo na 3 krát 15 minut. A týmy do něj vstoupily s vervou. První branky se tak dočkali diváci záhy. Duba byl sám, ale následně včas ubráněn, Černý střílel z první vedle. Po kočkování Peštuky s Osinou se nakonec dočkal ve 3. minutě Šimo, když nahrál šikovně do jízdy Handlovi – 1:0. Pala, který ještě nedávno hrával pravidelně, pak střílel z úhlu, brankář jeho pokus vykryl. Prostějov reagoval tlakem. Po akci Černého si musel brankář hostů poradit s přečíslením, následovala střela od modré a pokus Meidla. Poté se hra obrátila, v krátkém sledu stříleli Vlček a z brejku Kočara. Prosadil se ale až napodruhé Kočara – 1:1. Hra dále pokračovala ve slušném tempu. Černý nechal vyniknout lapačku brankáře, následně Sýkora zakončil akci na jeden dotek. A na druhé straně zahrozili Handl a Halouska. Prostějov šel ale do vedení až po pohledné střele Smejkala z první – 2:1.

KUPON:

SOUBOJ LEGEND; PÁTEK 8. 4. 2022

LHK Jestřábi Prostějov – HC Zubr Přerov

8:7 (2:1, 1:0, 6:6)

Branky a nahrávky: 3. Handl (Šimo), 14. Smejkal (Stejskal), 18. Duba, 32. Šimo (Novosad), 32. Meidl, 34. Duba, 35. Duba, 42. Novosad – 11. Kočara (Sedlák), 33. Ditrich (Kolář), 34., 35. a 37. Martinák ml., 39. Kočara, 44. Osina. Bez vyloučení. Diváků: 800