Těžkého soupeře zavál ve třetím kole na led Prostějova los Chance ligy. Představila se zde Poruba, která už Jestřáby dvakrát porazila v přípravě. Navíc je tento klub s ambicemi znovu vysoko. Hosté také byli dvě třetiny lepší a utkání dominovali. Ve třetí třetině však Jestřábi zlepšili pohyb. A dvakrát zaslouženě vyrovnali. Nakonec ale Jestřábi padli v nájezdech, které se jim vůbec nepovedly.

V utkání byli zprvu lepší hosté. Poruba měla řadu šancí, v 6. minutě mohl zahrozit Hudeček, rána z mezikruží mu nesedla. Na druhé straně dobrou možnost nachystal Staněk Malákovi, ten ale střílel z kruhu jen do brankáře. V 10. minutě byl k vidění tlak domácích, více ze hry však měli dlouhodobě hosté. Krátce nato diváci byli svědky sražení puku, který následně cinkl o světlo nad ledem. Krátce nato v přesilovce Jestřábů střílel dvakrát Valenta. Následně měli domácí možnost dvojnásobné přesilovky, ta ale skončila šokem: Šoustal ujel soupeřům, riskl otočku, a nakonec dokázal dorazit svou vlastní střelu – 0:1. Po zbytek třetiny se Jestřábi nezmohli na odpor a hlavně bránili.