Prostějovští hokejisté po atraktivní bitvě s Porubou v sobotu zajížděli do Chrudimi. Tam měli v rámci 4. kola Chance ligy vyzvat Pardubice „B“ a oplatit jim porážku z letní přípravy. K tomu ale nedošlo. Pardubice totiž dokázaly trestat chyby Jestřábů. A navrch, už v power-play, využily i jedno vlastní oslabení. Utkání skončilo pro Jestřáby nepříjemnou porážkou 0:4.

První zákrok utkání si připsal domácí zápas ve 4. minutě, střílel Staněk. V 6. minutě se snažil prosadit Matýs a chvíli po něm Oliva. Hra se odvíjela na obou stranách kluziště, žádný z týmů si nevytvářel větší tlak. V 8. minutě byl blízko gólu Vlach. Ale ke gólu se nedokázal prodorážet. V 11. minutě viděli diváci do té doby největší šanci zápasu. V mezikruží se ocitl s pukem Rouha, Pavelka jej ale vychytal. Z podobného místa střílel v 15. minutě na druhé straně Jandus, Klouček byl ale na místě. A pak přišla pro Jestřáby první rána. Akce domácích šla po levém křídle. Následoval puk před bránu, zadovka a povedená střela Lichtaga – 1:0. V závěru třetiny si Prostějov zahrál přesilovku. Ovšem přes střeleckou aktivitu Pěnčíka se neprosadil.

Druhá třetina začala několika útoky a protiútoky. Prosadit se zkraje mohl Jáchym. Ale nakonec se prosadili znovu domácí. Ve 24. minutě vyvezli po pravém křídle puk. Byla z toho nahrávka na najíždějícího hráče před bránu a pohotová střela – 2:0. Prostějov poté zatlačil. Jiránek s Jandusem šli do přečíslení, střílel Zajíc a opět manévroval nebezpečně Jiránek. Ve 33. minutě znovu střílel Pěnčík, na druhé straně opakovaně Pavelku prověřil Lichtag. Ten se neprosadil, Martin Bučko však po krátkém tlaku Pardubic „B“ ano a upravil už na 3:0. Ve zbytku třetiny došlo ještě na dvě vyloučení, po jednom na každé straně.

Třetí třetina začala pokračující přesilovkou Jestřábů. V ní byli střelecky aktivní obránci Jestřábů, Valenta znovu střílel a dobře prověřil Kloučka. Dobrou střeleckou pozici měl i Slanina, rána z mezikruží ale brankou neskončila. Následovala naopak přesilovka pro Pardubice. Měly dobrou šanci a v ní se ve 48. minutě ocitl Pochobradský, který krátce v Prostějově působil. Nicméně na Pavelku si zblízka nepřišel. Jestřábi následně šli do přesilové hry, navrch v šesti, trenér Totter zariskoval a odvolal brankáře. Leč risk nevyšel. Po špatné rozehrávce v rohu kluziště se totiž k puku dostal Rouha, který upravil na konečných 4:0. Do konce zápasu zbývalo ještě přes osm minut. Kromě nastřelení tyče a získání faulu a přesilovky se však Prostějovu krok ke snížení už nepodařil.

Aleš Totter, trenér LHK Jestřábi Prostějov: „Dnes jsme to nebyli my. Neměli jsme takový pohyb a nebyli jsme tak důrazní před bránou. Výborný byl hostující gólman Klouček, který chytal výtečně. Nedokázali jsme na něj vyzrát.“

První zákrok utkání si připsal domácí zápas ve 4. minutě, střílel Staněk.

Chance liga 2022/2023, 3. kolo

LHK Jestřábi Prostějov – HC RT TORAX Poruba 3:4 sn (0:1, 0:1, 3:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 47. Pěnčík (Jandus, Maruna), 50. Pěnčík (Burian, Ostřížek), 54. Vlach (Jansa, Staněk) – 16. Šoustal, 23. Sedlák (Šoustal, Šlahař), 52. Pšurný (Hrníčko, Lemcke), rozh. náj. Pšurný. Rozhodčí: Onráček, Grygera – Otáhal, Kráľ. Vyloučení: 7:10. Využití: 0:1. V oslabení: 1:1. Střely na branku: 35:34. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.

Sestavy:

LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka – Valenta, Hamšík, Staněk, Malák, Pěnčík, Zajíc, Routa – Jiránek, Jáchym, Routa – Burian, Ostřížek, Jansa – Novák, Vlach, Slanina – Machač, Venkrbec, Maruna – T. Jandus. Trenér: Aleš Totter.

HC RT TORAX Poruba: Dolejš – Klimíček, Lemcke, D. Krenželok, T. Voráček, Sedlák, Mlčák, Dluhoš – Šlahař, Vachovec, Šoustal – Berisha, Pšurný, Vildumetz – Hrníčko, Hudeček, Gřeš – Střondala, Toman, Christov. Trenér: Jiří Režnar.

Jan Starý – trenér HC Dynamo Pardubice „B“: „Věděli jsme, že Prostějov má kvalitní tým a stejně jako nám se mu nepovedly předcházející zápasy. Očekávali jsme opravdu těžké utkání, začátek byl vlažný bez emocí. Naštěstí jsme dali branku, která nás trochu uklidnila a od druhé třetiny byl na ledě tým, který spolu žil, bojoval, makal na plno. Hráli jsme dobře přesilovky, povedlo se nám vstřelit uklidňující gól. Za vítězství jsme rádi, ale nemůžeme být v žádné euforii, protože i chyb byla spousta. Parádní výkon podal brankář Milan Klouček, který nám mnohokrát v zápase zachránil body, které dnes zůstávají u nás doma.“

4. kolo: Slavia Praha – Litoměřice 2:4 (0:0, 1:2, 1:2). Branky: 23. Žejdl (Všetečka), 50. Všetečka (Klikorka, Růžička) – 30. Holý (Válek), 34. Slavíček (Holý, Kuťák), 46. Holý (Jícha), 56. Kuťák (Válek, P. Svoboda) * Kolín – Třebíč 3:2 (2:1, 0:1, 1:0). Branky: 1. Piegl (Z. Král, Čáp), 9. Niko (Ouřada, Síla), 54. Veselý (Z. Král) – 17. Meluzin (Bořuta, Bittner), 39. Krliš * Frýdek-Místek – Sokolov 1:2 (0:0, 0:1, 1:1). Branky: 43. Svačina (Vrdlovec, Zeman) – 38. Osmík (Kverka), 53. Zadražil (Kružík, Vracovský) * Šumperk – Jihlava 1:4 (0:2, 0:1, 1:1). Branky: 48. Průžek (Kohút, Rutar) – 5. Miškář (Šik, Beránek), 14. Pořízek (Seman, Handl), 26. Handl (Kowalczyk, Miškář), 54. Šik (Bilčík) * Zlín – Vsetín 0:2 (0:0, 0:2, 0:0). Branky: 27. Sihvonen (Přikryl), 32. Jonák (Němec, Přikryl) * Pardubice „B“ – Prostějov 4:0 (1:0, 2:0, 1:0). Více v kupónu.