Prostějovští Jestřábi zakončili týden s bilancí tří zápasů. A dva vyhráli. Po Zlíně totiž doma porazili i Šumperk. Ten sice srovnal na 1:1, pak už ale byl Prostějov lepší, zhruba od půlky utkání diktoval tempo hry. Mužstvo kouče Aleše Tottera nakonec vyhrálo 5:2. A odpoutalo se ode dna tabulky, na kterém se tým nacházel paradoxně po výhře nad Zlínem.

Jestřábi začali aktivně. Ve druhé minutě už si připsali nahození na beton brankáře a střelu od mantinelu. Pak se ale nechali vyloučit. Nicméně Draci toho v přesilovce moc nepředvedli, navíc je trápil forčeking Routy a Venkrbce. Dubský se dokonce dostal do úniku, ale neproměnil. V 5. minutě se už Šumperk připomněl, Hrachovský poslal od modré nepříjemnou střelu na břevno. Minutu nato mohl Prostějov vést, v přečíslení ale Jiránek nenašel pukem Janduse. 8. minuta pak přinesla nešťastný moment, obránce hostů Ludvík Rutar dostal pukem nahozeným od modré do pusy, přišel o část zubů, hodně krve a musel jej na ledě zachraňovat lékař. Nakonec ale v doprovodu spoluhráčů byl schopný led opustit. Brzy se tak již hrálo. Jandus málem získal napadáním rozehrávku, po teči bylo velmi nebezpečné nahození Prostějova ze středního pásma. V 10. minutě už padl po dalším nahození gól, a to i díky teči Matouše Venkrbce. Ten si připsal první gól po návratu na Hanou. Velkou možnost měl také Burian, přestřelil. Hosté odpověděli nepřesnou dělovkou Kadeřávka. Následovala hluchá pasáž, kterou přerušila šance Slaniny. Jestřábi dál byli aktivnější, Pěnčík ani Jiránek však nedali. V závěru nebezpečně Venkrbec najížděl na puk u tyčky, obrana ale situaci ustála.

Druhou třetinu začal Prostějov přesilovkou. Nesehrál ji špatně, chyběly jen góly. Už ve 23. minutě navíc Jestřábi inkasovali, kdy Filip Eliáš zakončoval po rychlé a pohledné kombinaci. Hned následně směřovala ze stejného místa na kruhu do brankáře další střela. Jestřábi se navíc museli ubránit v oslabení, což se jim ale povedlo. Ve 27. minutě navíc nabídl Burian puk před bránu zpoza tyčky a Ostřížek se trefil do růžku – 2:1. Nedlouho poté Eliáš zlomil hůl. Následoval nepovedený únik Jestřábů. Zajímavou rozehrávku pak poslal do jízdy Marunovi Ostřížek, nicméně puk prostějovská desítka za brankáře neprocpala. Maruna byl dále nemálo aktivní, dobře ale střílel ve 32. minutě i Slanina z první. Střílel pohotově, avšak vedle. V téže minutě už se ale tentýž hráč, navíc v přesilovce, z mezikruží trefil a upravil na 3:1. Šumperk reagoval několika šancemi, zejména Matěj Svoboda nebyl daleko ke gólu, v cestě byla Němečkova lapačka. Na druhé straně střílel Routa, Pěnčík, obraně ujel Burian. Ve 37. minutě se k festivalu šancí připojil znovu David Ostřížek, který se trefil do růžku. Ve zbytku třetiny to ještě zkoušel Vlach a Pěnčík. Ti už však úspěšní nebyli.

Třetí třetina měla být už poklidným dohráním utkání ze strany Jestřábů. Ale nebyla. Maruna nejprve prověřil soupeřova brankáře. Ve 43. minutě ale přišla teč Matěje Svobody a bylo to už jen o dvě branky. Prostějov se ale změny skóre nezalekl a dál útočil. Jandus střílel golfem, do brankáře. Ve 45. minutě se už ale po milimetrové nahrávce do odkryté brány trefil David Ostřížek a završil hattrick. Z kruhu pak mohl skóre uzavřít Vlach, ve výhodě ale střílel mimo. V dalších šancích se ocitli Burian a Pěnčík, na druhé straně to zkoušel Kadeřávek. V 55. minutě chtěl Pěnčík překonat Hamalčíka, ten měl betony včas u sebe. Prostějov si ale ještě stihl hodně zkomplikovat situaci, když nejprve šel pykat za technický přestupek a následně se nechal vyloučit Staněk. Šumperk ale z dvojnásobné početní výhody nic nevytěžil. Naopak Venkrbec mohl přidat z brejku pojistku. Neuspěl, mrzet jej to však nemuselo, tři body už si Jestřábi vzít nenechali.

Prostějovští Jestřábi zakončili týden s bilancí tří zápasů. A dva dokázali vyhrát. Po Zlíně totiž dokázali doma porazit i Šumperk. Ten ještě dokázal srovnat na 1:1. Pak už ale byl

Aleš Totter – trenér LHK Jestřábi Prostějov: „Podali jsme parádní výkon ve Zlíně, urvali jsme dva body. Nyní všichni čekali body tři. A to je strašně těžké ten zápas někdy hrát. Působili jsme nervózně, byla tam spousta nepřesností. Ale dali jsme první gól zápasu, což bylo moc důležité. A za stavu 1:1, kdy se nám soupeř vyrovnal, jsme se brzy dostali do vedení. Ve druhé třetině jsme dobře střídali, otáčeli hru a to rozhodlo. Pomohl gól z přesilovky, konečně jsme v zápase vyhráli na speciální formace. Skóre 4:1 po dvou třetinách bylo dobré. Soupeř se dostal do hry brankou na 4:2. Měl tam pár střel tečovaných od modré čáry, dostával nás tím do úzkých. Jak jsme ale dali gól na 5:2, cítil jsem z týmu, že už si to nenechá vzít. Pak jsme si to zbytečně zkomplikovali vyloučeními. Pak tam byla ještě jedna šance, kdy jsme lovili puk v brankovišti. Jsme rádi, že nás diváci povzbuzovali a že tady byla super atmosféra. A že jsme vyhráli ‚povinné‘ tři body.“

Lukáš Majer – trenér Draci PARS Šumperk: „Pro nás to bylo těžké utkání, hodně náročné, urputné. Byl to zvláštní zápas. První dvě třetiny tu ani nebyla atmosféra. Zápas byl divný, prvních čtyřicet minut bylo hodně zvláštních. Výsledkově ten zápas zlomila naše neproměněná přesilovka za stavu 1:1 a následně gól na 1:2. Ten nás pohřbil, protože jsme neudrželi nepříznivý stav a nedokázali odskočit. Rozhodlo agresivní oslabení Prostějova, se kterým jsme se neuměli vypořádat. Od třicáté minuty ten zápas byl formalita. A díky výtečnému Hamalčíkovi jsme nedostali větší příděl a ten výsledek je pro nás ještě milosrdný.“

7. kolo: Sokolov – Vsetín 3:2 (2:0, 1:1, 0:1). Branky: 2. Tomi (Jurčík), 10. Zadražil (Švec, Krejčí), 32. Vracovský (Jurčík, Kverka) – 35. Hořanský (Lichanec), 47. Jenáček (Hořanský, Klímek) * Litoměřice – Jihlava 5:3 (1:1, 1:1, 3:1). Branky: 7. Válek (Holý, Guman), 26. Holý (Kracík, Chlubna), 51. Kuťák (Válek), 54. Kuťák (P. Svoboda, Chlubna), 60. O. Procházka (Kracík) – 5. Čachotský, 39. Harkabus (Dvořák, Miškář), 49. Menšík (Kowaczyk, Haman) * Přerov – Pardubice „B“ 4:3 pr (2:1, 1:1, 0:1 – 1:0). Branky: 17. Chroboček (Jakub Svoboda, Indrák), 17. Jan Svoboda (Pechanec, Hanák), 27. Indrák (Kudělka, Černý), 61. Březina (Černý, Okál) – 17. Endál (Matýs, Zdráhal), 39. Lichtag (Endál, Matýs), 59. Endál (Matýs, Pavlata) * Slavia Praha – Poruba 3:2 (1:0, 1:1, 1:1). Branky: 14. Hanousek (Žovinec, Růžička), 40. M. Simon (Poletín, Závora), 51. Havrda (Houška) – 23. Střondala (Lemcke, Toman), 60. Pšurný (Klimíček, Vachovec) * Kolín – Frýdek-Místek 2:5 (0:2, 2:1, 0:2). Branky: 30. Z. Král (Koukal, Sklenář), 33. Aubrecht (Piegl, Z. Král) – 3. J. Michálek (Hotěk, Haas), 14. Haas (Hotěk, L. Bednář), 32. Haas (Hotěk), 45. Lyszczarczyk (Havránek, Vrdlovec), 59. Dostálek * Třebíč – Zlín 2:1 (0:0, 1:0, 1:1). Branky: 36. Bittner (Bořuta, Dočekal), 45. Bořuta (Bittner, Meluzin) – 42. Illéš (Köhler) * Prostějov – Šumperk 5:2 (1:0, 3:1, 1:1). Více v kupónu.