Další tři body mají po víkendu prostějovští Jestřábi. V domácím utkání se totiž skvěle uvedli proti Sokolovu. Dlouho bezgólový stav svěřenci Aleše Tottera změnili v pětiminutové početní výhodě. A to hned třikrát! V závěru zápasu dokázal ještě Sokolov snížit, na víc se už ale nezmohl. Prostějov – Sokolov 5:2.

Prostějov vstoupil do zápasu aktivně. V úvodu se dostal do šance Maruna, ale zakončení na tyč si brankář pohlídal. Dvě minuty nato se v šanci ocitl Routa a na druhé straně Tomi donutil Němečka k zákroku střelou od mantinelu. A začátek dále nenudil. Ve 4. minutě se sáhlo k drobné vysprávce mantinelů. Jakmile se znovu hrálo, dostával se do dobré šance Pohl, ale když se chystal střílet, byl odpískán ofsajd. Velkou šanci měl následně Hauser, který ale nahrávku k odkryté tyči promáchl. V 8. minutě měl Němeček co dělat, Krutil, nová posila Sokolova, mu střílel směrem pod krk. Jestřábi poté měli možnost přesilové hry, stříleli Valenta a Vlach. Nicméně v 15. minutě se po své akci nechal za útočný faul vyloučit Pěnčík. Jestřábi ale přežili oslabení bez potíží a hned poté dvakrát zahrozili Polednou. V závěru třetiny se připomněl i Jiránek. Jeho bekhend však neuspěl.

Druhá třetina začala střeleckými pozdravy na obou stranách, pak ale přišel nepříjemný okamžik. Jurčík sestřelil Slaninu, a zatímco ten zamířil na ošetření, pro Jurčíka znamenal zákrok trest do konce utkání. Jestřábům se tak naskytla pětiminutová přesilovka, se kterou naložili perfektně. Nejdříve střílel Jáchym, neměl štěstí. Pak si ale připomněl roli nahrávače. Nejdříve na ose našel Tomáše Jiránka, střela z první šla do sítě – 1:0. O minutu a půl později dostal Filip Jansa od Jáchyma puk na kruh a tvrdou ranou navýšil skóre. Hosté reagovali time-outem, ale psala se teprve 28. minuta a bylo to už 3:0 – střelu z kruhu tečoval David Ostřížek. A krátce před koncem přesilovky vletěl do pásma Jandus, poslal napříč pásmem puk a ten poslal z první do klece znovu Filip Jansa. Sokolov následně změnil brankáře, místo Michajlova zaujal Oldřich Cichoň. Dlouho se ale z čistého konta neradoval. Jáchym se sice neprosadil a Jansova rána byla sražená. Ve 34. minutě ale dostal do mezikruží nahrávku Matouš Venkrbec a upravil na 5:0. V závěru třetiny ještě hrozil Jiránek, Cichoň musel řešit i dva samostatné úniky. Skóre už se však neměnilo.

Třetí třetina začala v nejpomalejším tempu. Týmy kupily chyby, navíc kromě Jansova náznaku šance ze 43. minuty dlouho nebylo vidět nic moc zajímavého. Sokolov nevyužil přesilovou hru, odmítl šanci dostat se zpět do zápasu. Dlouho to také vypadalo, že ani jeden tým už po další brance nepřidá. Nicméně se vše změnilo ve 48. minutě. Tehdy byli v krátkém sledu vyloučeni dva Jestřábi, a tak měl Baník velkou šanci na korigování skóre. A taky ji využil. Hosté vytvořili na bránu Prostějova veliký tlak. Ten ještě Němeček ustál, ale dostal se do sedu. Puk mezitím zamířil na hranu kruhu, odkud střílel Jan Pohl a trefil se pod víko – 5:1. Uplynuly tři minuty a bylo to už 5:2. Petr Krejčí nahodil od modré čáry a z dorážky se prosadil Petr Hauser. Do konce zápasu už ale mnoho nezbývalo. V 55. minutě to zkoušel Tomek, šancí kontroval Vlach s Pěnčíkem. V závěru chtěl ještě se skóre něco udělat Jan Novák. Ale neprosadil se. Stav 5:2 pro Jestřáby už byl stavem konečným.

Chance liga 2022/2023, 9. kolo

LHK Jestřábi Prostějov – HC Baník Sokolov 5:2 (0:0, 5:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 25. Jiránek (Jansa, Jáchym), 26. Jansa (Jáchym, Valenta), 28. Ostřížek (Jáchym, Burian), 28. Jansa (T. Jandus, Vlach), 34. Venkrbec (Maruna, Routa) – 49. Pohl (Zadražil, Osmík), 52. Hauser (Pohl, Krejčí). Rozhodčí: Wagner, Grygera – Blažek, Kráľ. Vyloučení: 5:3, navíc Jurčík (SOK) 5+do konce utkání (napadení). Využití: 4:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 40:24. Průběh utkání: 5:0, 5:2.

LHK Jestřábi Prostějov: J. Němeček (Micka) – BendaPolednaStaněkMalákPěnčíkValentaZajíc – JiránekT. JáchymJandus – BurianOstřížekHašek – JansaVlachSlanina – RoutaVenkrbecMaruna. Trenér: Aleš Totter.

HC Baník Sokolov: Michajlov (28. Cichoň) – Jan NovákKlejnaPohlWeinholdKrejčíTomekRulíkKrutil – VracovskýKverkaTomi – OsmíkZadražilHauser – ŠvecJurčíkL. Stehlík – TonVrhel. Trenér: Martin Štrba.

I

9. kolo: Litoměřice – Vsetín 7:3 (1:1, 5:2, 1:0). Branky: 12. Výtisk (Holý, P. Svoboda), 26. Válek (Kuťák, Jícha), 28. Jícha (Guman, Válek), 37. O. Procházka, 37. Jícha (Marcel, Hampl), 40. Válek (Jícha, Guman), 57. Kracík (O. Procházka) * Přerov – Zlín 1:2 pp (0:0, 1:1, 0:0 – 0:1). Branky: 37. Doležal (Jakub Svoboda) – 21. Mrázek (Sedláček), 63. Sedláček (Gazda) * Slavia Praha – Šumperk 5:0 (3:0, 0:0, 2:0). Branky: 10. Knotek (Všetečka, Klikorka), 11. M. Simon (Houška, Klikorka), 17. Růžička (Brož, Szathmáry), 45. Kern (Knotek, Hejda), 51. Strnad (Němeček, Havrda) * Kolín – Poruba 4:6 (1:0, 2:4, 1:2). Branky: 1. Koukal (Naar), 22. Sklenář (Z. Král, Aubrecht), 38. Niko (Aubrecht), 44. Kollman (Sklenář, Ouřada) – 23. Vachovec (Gřeš, Šoustal), 24. Šlahař (Pšurný), 26. Gřeš (Šoustal, Karafiát), 39. Pšurný (Berisha, Šlahař), 47. Brodek (Karafiát, Toman), 58. Vildumetz (Šlahař) * Frýdek-Místek – Pardubice „B“ 2:3 (0:0, 2:1, 0:2). Branky: 23. Matěj (Jobánek), 32. Haas (Hotěk, Bednář) – 35. Bučko (Drtina, T. Zeman), 45. Pochobradský (Kulhánek), 49. Endál (Kaštánek, Půhoný) * Třebíč – Jihlava 4:1 (1:0, 1:1, 2:0). Branky: 13. Dočekal (Forman), 35. Bittner (Psota, Vodný), 58. Bittner, 58. D. Michálek (Forman, Furch) – 28. Dundáček (Skořepa) * Prostějov – Sokolov 5:2 (0:0, 5:0, 0:2). Více v kupónu.