Skvělé představení si užili hokejoví fanoušci v Prostějově. Na Hanou přijel Zlín se spoustou extraligou ostřílených hráčů v čele s Antonínem Honejskem. Hosté sice od začátku nepředváděli líbivý, zato však produktivní hokej. Dostali se do vedení 3:0 a 5:1. Ani to ale Beranům nestačilo. Jestřábi zabrali, skvělou třetí třetinou vyrovnali a hnali se za vítězstvím. To nakonec urval v nájezdech Zlín, i tak ale byli hráči Jestřábů po utkání za hrdiny.

Zprvu zápas nenabídl moc šancí. Více ze hry měl ale Prostějov. Ve 4. minutě to zkoušel z osy Illéš, hned nato se ale Jáchym dostal hned přes tři hráče. Zakončit však nedokázal. 7. minuta přinesla první gól Zlína, kdy Denis Kindl z mezikruží zamířil do růžku. V 8. minutě měl obrovskou šanci po kombinaci Jansa, u tyče však neproměnil. Velkou šanci měl v půlce třetiny i Kysela. Další dobrou možnost viděli diváci po spolupráci Jansy s Vlachem. V 10. minutě už to ale naopak bylo 0:2, když Gazda poslal Honejskovi, ten ujel obraně, vymíchal brankáře a dal branku. Hra poté ztratila na tempu a Jestřábi na elánu. Ve 12. minutě střílel po sjetí od modré Ondráček, pouze do brankáře. Následně ale přišel třetí gól, Šimon Frömel z úhlu proměnil. Následně Jestřábi vystřídali brankáře, kdy se do brány postavil Jan Přecechtěl, který prožil debut v Chance lize. V závěru třetiny to zkoušel na straně jedné Jáchym a na druhé Illéš. Krátce před pauzou zachránil Přecechtěl Jestřáby od další pohromy zákrokem proti Gazdovi.

Do druhé třetiny už vjel do brankoviště znovu Josef Němeček. Domácí byli aktivnější a vytvářeli si šance. Jansa ani Přibyl však neskórovali. V obrovské šanci se ve 28. minutě objevil Jiránek, který ujel soupeřům na pravém křídle, ovšem nedal. V půlce zápasu se ale Jestřábi dočkali, Poledna vystřelil od modré a z dorážky se prosadil právě Jiránek – 1:3. Dvě minuty nato ale při možném ofsajdu pokračovala kombinace hostů. Ta nakonec nahrávkou k levé tyči, kde už byl připravený Kubiš – 1:4. Diváci se poté zlobili na rozhodčí, kdy po Pěnčíkově střele mělo dojít před bránou Zlína k faulu – neodpískanému. Následovala obrovská šance Maruny, který ale z mezikruží nedal. Další minutu nato navíc Zlín navýšil. Zcela nehlídaný Ondráček dostal zpoza tyče nahrávku a upravil už na 1:5. Mohlo být navíc ještě hůř, Gazda ale místo střely z první promáchl. Ve 37. minutě chtěl Talafa překvapit střelou do růžku, brankář Němeček byl však na místě. V závěru třetiny měl dobrou střelu Burian, střela ani dorážky se však neujaly.

Ve třetí třetině se měly dít velké věci. Ve 44. minutě začal snahu o obrat Hašek. Šel si pro faul, následně měl z osy velkou šanci. Poté střílel Maruna a ve 46. minutě také z kruhu Jiránek, který už byl úspěšný – 2:5. A Prostějov střílel dál. Ve 48. minutě přišla dobrá střela Jestřábů po buly. V 51. minutě Burian najel do mezikruží a protáhl Hufa. Prostějov měl navíc přesilovou hru 5 na 3 trvající více než minutu. A i když měli dobré šance Jansa nebo Maruna, puk se ne a ne dostat do sítě. Na ledě se pořád něco dělo, Jáchym se v rozmíšce pustil do Kubiše. Zápas gradoval. V 54. minutě dostal hodně prostoru Malák, sjel si od modré čáry a proměnil už na 5:3. Minutu nato už to bylo jen o gól, Jáchym sáhl do nahození Jiránka a puk přistál za Hufem. Diváci si žádali vyrovnání a hnali tým ve velkém. Vyloučení Kindla ještě Jestřábi nepotrestali, i když šance měli. Třeba Jansova rána a později teč nadělaly Hufovi velké starosti. Minutu a čtvrt před koncem se ale tribuny dočkaly, když Burian udržel puk v mezikruží, našel Romana Vlacha a ten rozjásal stadion.

Jestřábi tak dostali puk do prodloužení. I v něm byli lepší, nicméně přišlo přísné vyloučení po zákroku Němečka. Jestřábi se nicméně ubránili a dál hrozili. V závěru měl dobrou možnost z osy Burian. Nakonec se ale utkání přelilo až do nájezdů. Jestřábi v nich neměli mušku, ze čtyř možností ani jednu nevyužili. Na straně hostů se však prosadil rodák Antonín Honejsek a následně také střelou do šibenice Tomáš Pospíšil. Z divokého utkání tak brali Jestřábi bod.

Chance liga 2022/2023, 19. kolo

LHK Jestřábi Prostějov – PSG Berani Zlín 5:6 sn (0:3, 1:2, 4:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 30. Jiránek (Poledna, T. Jáchym), 46. Jiránek (T. Jáchym), 54. Malák (Benda, Jansa), 55. T. Jáchym (Zajíc, Jiránek), 59. Vlach (Burian, Maruna) – 7. D. Kindl (Illéš, Kubiš), 10. Honejsek (Hejcman, Talafa), 16. Frömel (Köhler, Gago), 32. Kubiš (Bartko, Illéš), 34. Ondráček (Honejsek, Sedláček), rozh. nájezd Honejsek. Rozhodčí: Bejček, Valenta – Polák, Bohuněk. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Střely na branku: 33:17. Počet diváků: 2712. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5, 5:5, 5:6.

LHK Jestřábi Prostějov: J. Němeček (16.–21. Přecechtěl) – ValentaHamšíkMalákBendaPolednaPěnčíkZajíc – V. BurianT. JáchymJiránek – JansaVlachHašek – KyselaVenkrbecMaruna – Přibyl, Skuhrovec. Trenér: Aleš Totter.

PSG Berani Zlín: Huf (Kašík) – GazdaSuhradaTalafaBukačRiedlBartkoZbořil – HonejsekP. SedláčekOndráček (A) – Kubiš (C), KindlIlléš – Köhler (A), GagoFrömel – LužaHejcmanPospíšil. Trenér: Rostislav Vlach.

Aleš Totter – trenér LHK Jestřábi Prostějov: „Zase máme jen bod a nevyšly nám samostatné nájezdy, asi se jim budeme muset více věnovat. Měli jsme hrůzostrašný začátek. Náš brankář byl lehce zraněný a trochu ho to limitovalo. Mrzí mě, že jsem musel postavit brankáře, co nebyl ve stoprocentní formě. Ale jiná cesta nebyla. Trochu to ovlivnilo začátek zápasu, všechno nám tam napadalo. Ale pořád jsme měli šance a myslím si, že jsme v určitých věcech lepší než Zlín. Dali jsme na 1:3, přišlo ale přísné vyloučení, nevyhodili jsme puk a soupeř odskočil na 1:5. Řekli jsme si v šatně, že vyhrajeme třetí třetinu a na ledě necháme všechno. Navíc nás čeká repre pauza. Vůlí, charakterem a uměním jsme dokázali vyhrát třetí třetinu 4:0 a dopracovali jsme se k bodu. Věřili jsme, že dokážeme rozhodnout v prodloužení. A v nájezdech jsme nedali gól, to je pořád stejná písnička.“

Juraj Jurík – asistent trenéra PSG Berani Zlín: „První třetina byla opticky vyrovnaná. Na naší straně byla lepší produktivita a na co jsme sáhli, to jsme proměnili. Šli jsme do vedení 3:0. Vstup do druhé třetiny se nám nepodařil, neboť soupeř snížil. Naštěstí jsme si pomohli využitou přesilovkou, odskočili jsme na 4:1 a následně do vedení 5:1. Před poslední třetinou jsme si řekli pár věcí, které jsme bohužel na ledě neplnili. Přišly fauly, odstoupili jsme od důsledné hry, nedohrávali jsme osobní souboje a po kolapsu jsme přišli o bod.“

19. kolo: Slavia Praha – Kolín 2:1 (1:1, 1:0, 0:0). Branky: 18. Pšenička (Houška), 38. M. Simon (Žejdl, Matyáš) – 6. Ouřada (J. Veselý, Matějček) * Vsetín – Jihlava 1:2 (1:0, 0:2, 0:0). Branky: 8. Přikryl (Rob, Jonák) – 36. Miškář (Dvořák, Bilčík), 40. Harkabus (Šik, Dundáček) * Přerov – Frýdek-Místek 0:1 (0:0, 0:1, 0:0). Branky: 34. Svačina * Litoměřice – Šumperk 6:3 (3:2, 2:0, 1:1). Branky: 5. Kracík (O. Procházka, Šedivý), 7. O. Procházka (Kuťák, Slavíček), 18. P. Svoboda, 29. Slavíček (Válek, Guman), 32. Jícha (Válek, Guman), 41. Kuťák (Válek, Slavíček) – 8. M. Svoboda (Jelínek), 10. Žálčík (Dudycha), 60. Žálčík (Průžek, Nedvídek) * Třebíč – Pardubice 4:1 (0:0, 3:1, 1:0). Branky: 25. Holec (D. Michálek, Šilhavý), 34. Dočekal (Vodný, Psota), 38. Dočekal (Tureček), 53. Vodný (Poizl, Forman) – 36. T. Kaut (Lichtag, Chabada) * Prostějov – Zlín 5:6 sn (0:3, 1:2, 4:0 – 0:0). Více v kupónu.

1.         HC RT TORAX Poruba 2011                17        10        3          4          0            61:41   36

2.         SK Horácká Slavia Třebíč                    19        10        3          6          0            52:44   36

3.         HC ZUBR Přerov                     17        7          3          2          5          44:36   32

4.         HC Dukla Jihlava                    19        9          1          6          3          48:48   32

5.         VHK ROBE Vsetín                   18        10        0          8          0          49:39   30

6.         HC Stadion Litoměřice                       19        8          1          6          4            67:58   30

7.         LHK Jestřábi Prostějov                      19        7          2          5          5            51:54   30

8.         HC Frýdek-Místek                  18        7          2          7          2          51:43   27

9.         PSG Berani Zlín                      19        6          3          9          1          48:47   25

10.       HC Slavia Praha                      19        6          2          9          2          45:52   24

11.       HC Baník Sokolov                   18        6          1          8          3          45:57   23

12.       SC Marimex Kolín                  18        6          2          10        0          49:54   22

13.       DRACI PARS ŠUMPERK                       19        4          4          10        1            54:74   21

14.       HC Dynamo Pardubice B                    19        4          2          10        3            41:58   19

20. kolo, pondělí 14. listopadu 18.00 hodin:

Zlín – Třebíč (neděle 13. listopadu, 15.30), Jihlava – Litoměřice (17.30), Sokolov – Vsetín, Šumperk – Prostějov, Pardubice „B“ – Přerov, Poruba – Slavia Praha, Frýdek-Místek – Kolín.

21. kolo, středa 16. listopadu 18.00 hodin:

Litoměřice – Zlín (17.30), Třebíč – Poruba (17.30), Sokolov – Jihlava, Prostějov – Vsetín, Slavia Praha – Frýdek-Místek, Kolín – Pardubice „B“, Přerov – Šumperk.

22. kolo, sobota 19. listopadu 18.00 hodin:

Zlín – Přerov (pátek 11. listopadu, 17.30), Poruba – Kolín (16.00), Jihlava – Třebíč (16.30), Sokolov – Prostějov (17.00), Vsetín – Litoměřice (17.00), Šumperk – Slavia Praha (17.00), Pardubice „B“ – Frýdek-Místek.