Zdá se, že výsledek 3:1 si Jestřábi oblíbili. Po dvou porážkách s tímto skóre totiž tentokrát naopak stejným poměrem uspěli s Litoměřicemi. Mužstvo dokázalo rychle srovnat v prvním poločase skóre, což se ukázalo jako klíčové. Později totiž přidalo další dvě branky, a nakonec dokázalo utkání ovládnout. Jestřábi po dvou porážkách znovu naplno bodovali.

Utkání začalo zostra. Ve 4. minutě měl velkou šanci Novák, brankář Litoměřic ale včas zareagoval. Tři minuty nato ale ujel obránci Petr Ton, který se dostal až do zakončení bekhendem – 0:1. V 11. minutě zahrozil Novák. Tehdy to ještě neklaplo, chvíli nato ale Litoměřice ve středním pásmu ztratily puk a následné přečíslení u tyče proměnil Tomáš Jiránek. Oba týmy si následně vyzkoušely přesilovky. V závěru při jedné z nich mohl do odkryté brány tečovat Jiránek, minul.

Brzy ve druhé třetině šli Jestřábi do vedení. David Ostřížek se z rohu dostal před branku, kde dokázal puk doklepnout za Krále – 2:1. Do půlky zápasu mohly Litoměřice srovnat, na holi měli gól Kuťák a Vitouch. Jestřábi měli ve 29. a 30. minutě co dělat, tým musel odbránit dvojnásobné oslabení. Hru nadále kouskovala vyloučení, která se střídala na obou stranách. Jestřábi měli v přesilovkách víc ze hry, než soupeř. Puky ale buď končily na připraveném brankáři nebo bránících hráčích.

Třetí třetinu začaly Litoměřice aktivně. Puk vypálil na branku Holý, Ton, následně znovu Holý. Definitivně mohla rozhodnout přesilovka z 56. minuty pro Prostějov, nicméně branka nepadla. Naopak, Jestřábi se početní výhodou protrápili. V 58. minutě vsadili domácí na hru bez brankáře. Minutu před koncem navíc šli Jestřábi do čtyř. Litoměřice však s vyrovnáním neuspěly: Tomáš Jandus totiž dostal puk do jízdy a od modré zakončil – 3:1.

23. kolo Chance ligy

HC Stadion Litoměřice – LHK Jestřábi Prostějov 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Branky: 7. Ton (Kuťák) – 11. Jiránek (M. Novák, Poledna), 23. Ostřížek (Pěnčík), 60. Jandus (Venkrbec). Rozhodčí: Zavřel, Jaroš – Beneš, Kotlík. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Počet diváků: 1070. Vývoj zápasu: 1:0, 1:3.

HC Stadion Litoměřice: To. Král (Sklíba) – Jebavý (A), AubrechtVýtisk (C), VeberJ. ŠedivýHolý (A), Hampl – M. VitouchJíchaChlubna – ProcházkaKuťákSlavíček – TonKracíkP. Svoboda – JirušPártlGajda.
Trenér: Miroslav Přerost.

LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (J. Němeček) – HamšíkValentaBendaMalákPolednaPěnčík – Jiránek (A), T. Jáchym (A), Mar. Novák (C) – V. BurianVlachOstřížek – SlaninaHašekJansa – JandusVenkrbecMaruna.
Trenér: Aleš Totter.