Dramatickou zápletku divákům přinesl sobotní zápas Prostějova se Slavií Praha. Jestřábi měli ze začátku jasně navrch. A v první třetině soupeře k ničemu nepustili. Ve druhé třetině však padl pětiminutový trest pro prostějovského obránce. Slavia jej využila postupnému úniku na stav 1:3. Jestřábi však dokázali srovnat v přesilovkách. Rozhodnutí nepřinesla základní část ani prodloužení, nájezdy na závěr se pak Jestřábům nepovedly.

Utkání bylo zprvu v režii Jestřábů, kteří byli všude rychleji a dostávali se do šancí. Ve 2. minutě jednu na ose spálil Benda, následně střílel z kruhu Pěnčík a ve 3. minutě si celkem Málek připsal tři zákroky. Jestřábi stříleli dál: prosadit se mohl Kubeš, v 5. minutě po chybě obrany ujel Jansa. Následně vyslal spíše propagační střelu Stehlík. Hned nato však Jestřábi udeřili: Po nastřelení puku od mantinelu vzal kotouč Martin Novák, objel brankáře a otevřel skóre. Jestřábi byli dále lepší. Z otočky střílel Slanina, minul. Jansa následně minul poté, co se dostal za obranu. Jandus šel poté ze strany na brankáře sám, nedal. Jestřábi měli místy až drtivou převahu, selhávali však v koncovce. V 15. minutě tlak Prostějova umocnila přesilovka po faulu u na Jansu. V ní měl dobrou šanci Novák, zamířil těsně nad. Burianovu šanci srazil soupeř a Slaninův bekhend brala brankářská opora hostí. V závěru si hosté zahráli přesilovku, ale největší šanci v ní měl Jáchym, který se probil do zakončení a prokličkoval se přitom mezi třemi soupeři.

Na úvod druhé třetiny střílel Ostřížek do lapačky, pak ale přišel důležitý moment utkání. Michala Simona sestřelil ve středním pásmu Malák. A zatímco Simon putoval na ošetření, pro Maláka utkání skončilo. Naopak, začala pětiminutová přesilová hra Slavia. Bleskově se prosadila poprvé, po střele od modré čáry přišel gól Pavla Mrni. Ve 24. minutě už Jestřábi prohrávali, Po nahrávce na modré čáře se Jaroslav Brož dostal na hranu kruhu a překonal brankáře podruhé. Ve stejné minutě měl velkou šanci Jandus, když dojel odražený puk a těsně minul vzdálenější růžek branky. Od 26. minuty Jestřábi znovu tlačili, dostali šanci hry čtyř na čtyři. Teč Jansi, střela Jiránka a zakončení Buriana ale místo v bráně nenašly. Ve 32. minutě se naopak prosadil u tyče Michal Simon a upravil na 1:3. Hned následně ale šla Slavia do tří a fanoušci se minutu nato dočkali snížení, když Tomáše Jáchyma našel na druhé tyči pěknou nahrávkou Martin Novák. Prostějov se poté dlouho nemohl dostat do zakončení, Slavia byla místy lepší. Ve 38. minutě naopak zahrozil z úniku Novák a krátce poté šli hosté znovu do tří. Přesilovku využil Jakub Kubeš, který dlouho hledal někoho na nahrávku, nakonec ale sám z kruhu vystřelil – 3:3.

Ve třetí třetině Jestřábi začali přesilovkou, ta se jim ale vůbec nepovedla, nedařilo se jim usadit v pásmu. Ve 44. minutě měli svěřenci Aleše Tottera namále, Hejda ale po špatné rozehrávce Jestřábů z kruhu mířil nad břevno. Dobrou šanci poté měl Ostřížek, z první zamířil do brankáře. Ve 46. minutě mohla jít Slavia do vedení, když po akci Žejdla s Brožem musel skvělý zákrok vytáhnout Pavelka. Slavia byla v dalších minutách lepší. Žejdl a po něm Kern neproměnili příležitosti u tyčky. Žejdlova střela pak nadělala problémy Pavelkovi. V 53. minutě se připomněla ofenzíva Prostějova, kdy Hašek poslal puk Slanínovi a ten nebyl daleko od vstřelení branky, nicméně puk ji těsně minul. V 55. minutě si dvakrát vystřelil také Kubeš, v zápase velmi aktivní. A z plné rychlosti nedal v 58. minutě Ostřížek. Velkou šanci měl minutu před koncem i Poledna, který se coby bek prokličkoval obranou soupeře, neproměnil. V prodloužení byla lepší sSlavia, každá její akce byla nebezpečnější. Zejména Brožův únik hrozil rozhodnutím. V závěru si mohl Pavelka připsat asistenci, když rozehrál na Jáchyma, následná akce ale nedopadla. Přišly tak na řadu nájezdy. V nich postupně nedali Ostřížek, Jansa, Jáchym a Vlach, na straně hostí už v první sérii bekhendem pod víko rozhodl Lukáš Žejdl. Zápas tak skončil vítězstvím 4:3 pro Slavii v nájezdech.

Aleš TOTTER – trenér LHK Jestřábi Prostějov: „V první třetině jsme měli jasnou dominanci. Nedáváme ale spoustu šancí. To se pořád opakuje. Pak přišel jeden hloupý moment, dali jsme soupeři momentum. Klobouk dolů, že jsme vyrovnali na 3:3. Ale pak už byli beci přetížení a útočníci od beků nedostávali správně kotouče. Nájezdy, tam se znovu ukázala naše koncovka.“

24. kolo Chance ligy

LHK Jestřábi Prostějov – HC Slavia Praha 3:4 sn (1:0, 2:3, 0:0 – 0:0)

Branky: 7. Novák (Jáchym, Jiránek), 33. Jáchym (Novák, Kubeš), 40. Kubeš (Ostřížek, Jáchym) – 22. Mrňa (Klikorka, Poletín), 24. J. Brož (Hanousek, Kulda), 32. M. Simon (Strnad, Žovinec), rozh. náj. Žejdl. Rozhodčí: Šudoma, Jechoutek – Bezděk, Zídek. Vyloučení: 3:6, navíc Malák (PRO) 5 min. + do konce utkání (faul kolenem). Využití: 2:1. Střely: 44:34. Diváci: 1120.

Sestavy:

Prostějov

Pavelka (J. Němeček) – ValentaKubešMalákBendaPolednaPěnčík – Jiránek (A), T. Jáchym (A), Mar. Novák (C) – V. BurianVlachOstřížek – SlaninaHašekJansa – JandusVenkrbecMaruna. Trenér: Aleš Totter.

Slavia Praha

24. kolo: Poruba – Frýdek-Místek 3:4 pp (2:0, 1:2, 0:1 – 0:1). Branky: 7. Berisha (Šlahař, Sedlák), 8. Střondala (Christov, Urbanec), 39. Šlahař (Pšurný, Šoustal) – 25. A. Zeman (Zeleňák, Svačina), 25. Hotěk (Teper, Lyszczarczyk), 54. Lyszczarczyk (Teper, Klimša), 61. Dostálek (Havránek, A. Zeman) * Jihlava – Přerov 1:2 (0:1, 1:0, 0:1). Branky: 28. Šik (Brož) – 5. F. Dvořák (Dobša), 41. Jan Svoboda (Pechanec, Krisl) * Vsetín – Třebíč 2:1 (2:0, 0:0, 0:1). Branky: 3. Hořanský (Voženílek, Štefka), 5. Štefka (Voženílek, Sachr) – 49. Psota (Dočekal, Bořuta) * Prostějov – Slavia Praha 3:4 sn (1:0, 2:3, 0:0 – 0:0). Více v kupónu * Šumperk – Kolín 3:2 sn (0:0, 0:1, 2:1 – 0:0). Branky: 53. Žálčík (Průžek, Nedvídek), 57. Průžek (Bartoš, Žálčík), rozh. náj. Kadeřávek – 34. Ouřada (J. Veselý, Korkiakoski) * Zlín – Pardubice „B“ 2:3 sn (1:1, 1:0, 0:1 – 0:0). Branky: 15. Luža (Hejcman, Kohler), 40. Bartko (Illéš, Kubiš) – 2. Pochobradský (Machač, Zdráhal), 58. Kaut (Nedbal, Urban), rozh. náj. Belluš.

1. HC RT TORAX Poruba 2011       22           13           3             5             1             80:53      27           46

2. SK Horácká Slavia Třebíč            24           12           4             8             0             65:54      11           44

3. HC ZUBR Přerov            22           9             4             4             5             55:50      5             40

4. HC Stadion Litoměřice   23           11           1             7             4             82:68      14           39

5. VHK ROBE Vsetín          23           13           0             10           0             63:49      14           39

6. HC Frýdek-Místek           23           9             4             8             2             66:55      11           37

7. LHK Jestřábi Prostějov              24           8             3             7             6             62:67      -5            36

8. PSG Berani Zlín             24           9             3             10           2             65:59      6             35

9. HC Dukla Jihlava            24           10           1             10           3             56:68      -12          35

10. DRACI PARS ŠUMPERK          24           6             5             10           3             69:87      -18          31

11. HC Baník Sokolov        22           8             1             9             4             54:65      -11          30

12. SC Marimex Kolín        23           8             2             12           1             64:67      -3            29

13. HC Slavia Praha           24           6             3             12           3             53:70      -17          27

14. HC Dynamo Pardubice B           24           4             3             14           3             50:72      -22          21

KAM PŘÍŠTĚ:

25. kolo, středa 31. listopadu 18.00 hodin:

Třebíč – Litoměřice (17.30), Poruba – Šumperk (17.30), Frýdek-Místek – Zlín, Pardubice „B“ – Jihlava, Slavia Praha – Vsetín, Kolín – Sokolov, Přerov – Prostějov.

26. kolo, sobota 3. prosince 17.00 hodin:

Zlín – Poruba (17.30), Jihlava – Slavia Praha (16.30), Prostějov – Třebíč, Sokolov – Přerov, Vsetín – Kolín, Litoměřice – Frýdek-Místek, Šumperk – Pardubice „B“.

Málek (Pittr) – KlikorkaHejdaBarák (A), RothŽovinecHanousek – Stehlík, ŽejdlKulda – StrnadV. RůžičkaJ. Brož – MrňaKernSimon – HavrdaPoletín (C), Petrov.
Trenér: Daniel Tvrzník.