Nepříliš povedený zápas za sebou mají hokejisté Prostějova. Ti ve středu vyrazili na led Vsetína, který se těší nejlepší formě ze všech týmů Chance ligy. Jestřábi sice v utkání dali první gól, pak už ale stříleli do černého pouze hráči soupeře. Skóre se zastavilo na stavu 1:4.Jestřábi tak nenavázali na předešlý úspěch se Šumperkem.

Jestřábi vstoupili do zápasu dobře. Už v 5. minutě vedli 1:0. Venkrbec nahrával zpoza brány, před kterou byl Jan Slanina – ten puk srazil za brankáře. Krátce nato mohl Vlach přidat druhý gól, v úniku se však neprosadil. Vsetín srovnal ve 13. minutě, když Pavel Klhůfek bleskově využil přesilovku. V závěru třetiny měli šance Ostřížek a Veselý. Skóre se však neměnilo.

Druhá třetina zprvu nepřinesla moc zajímavých okamžiků. Na jedné straně ve 25. minutě střílel Jiránek, na druhé Sihvonen – brankáři ale dobře zakročili. Ještě před půlkou zápasu šli Jestřábi do čtyř. Oslabení ustáli, ve 32. minutě však inkasovali: David Vítek si sjel pro dorážku a uspěl – 1:2. Chvíli nato bylo ještě hůře, Jan Štefka si najel na nahrávku napříč pásmem, dostal ji a nehlídaný zakončil. Jestřábům se následně nepodařila přesilovka, v závěru třetiny ale byli v tlaku. Velkou šanci měl zejména Venkrbec, Žukov ale sklapl betony včas.

Na úvod třetí třetiny diváci viděli dvě velké šance. Nejprve Pavelku nepřekonal Rob, následně měl Zhukov co dělat se zakončením Ostřížka. Jestřábi mohli jít do tlaku, ale utnuli ho sami tím, že šli do oslabení. Přečkali jej, ale chyběl jim následně čas na snížení. Snaha byla velká a v 57. minutě podpořená taky power-play. Během půl minuty se ale Vsetín dostal ke kotouči, pak do pásma a nakonec díky Riku Sihvonenovi dokázal navýšit na konečných 4:1.

34. kolo Chance ligy

VHK ROBE Vsetín – LHK Jestřábi Prostějov 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Branky: 13. Klhůfek (Jenáček, Lichanec), 32. Vítek (Lichanec, Klímek), 34. Štefka (Hořanský, Š. Bláha), 57. Sihvonen (Klhůfek) – 5. Slanina (Venkrbec, Jansa). Rozhodčí: Petružálek, Květoň – Polák, Hnát. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Počet diváků: 2091. Vývoj zápasu: 0:1, 4:1.

VHK ROBE Vsetín: Žukov (Sachr) – Smetana (A), ŘíhaO. NěmecJenáčekVoženílekOndračka – JenyšBerzinšRob (C) – SihvonenKlhůfekBerger – HořanskýŠtefkaŠ. Bláha – KlímekLichanecVítek (A).
Trenér: Jiří Weintritt

LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (J. Němeček) – ValentaKubešStaněkPěnčíkBartkoPolednaHamšík – Jiránek (A), VlachIlléš – V. BurianOstřížekVeselý – SlaninaHašekJansa – JandusVenkrbec (C), Maruna.
Trenér: Aleš Totter

35. kolo: Zlín – Litoměřice 2:3 pp (1:0, 0:0, 1:2 – 0:1). Branky: 12. Talafa (Gazda), 55. Gazda (Honejsek) – 49. Jícha (Kuťák, Válek), 57. P. Svoboda (Kracík, O. Procházka), 62. O. Procházka (Král) * Jihlava – Sokolov 4:3 (1:1, 2:1, 1:1). Branky: 14. Skořepa (Chvátal, Jungwirth), 35. Vala (Pořízek, Křehlík), 36. Dundáček (Chlubna, Kočí), 44. Harkabus (Jungwirth, Mareš) – 1. Vrhel (Kverka, J. Novák), 33. Hajný (T. Rohan, Baláž), 55. Kverka (Pohl) * Poruba – Třebíč 2:4 (0:3, 2:1, 0:0). Branky: 33. Vachovec (Urbanec, Šlahař), 39. Hrníčko (Lemcke, Šoustal) – 11. Holec (Dočekal), 19. Dočekal (Bořuta, Vodný), 20. Ferda (Holec, D. Michálek), 40. D. Michálek (Ferda, Holec) * Frýdek-Místek – Slavia Praha 1:2 (1:1, 0:1, 0:0). Branky: 16. Kowalczyk (Matěj) – 18. Žovinec (Žejdl), 40. J. Brož (E. Kulda, Kern) * Vsetín – Prostějov 4:1 (1:1, 2:0, 1:0). Více v kupónu * Pardubice „B“ – Kolín 3:5 (0:3, 1:1, 2:1). Branky: 34. T. Svoboda (Hruška, Bukač), 42. Urban (T. Svoboda, Hruška), 45. Matýs (Hanousek, Rákos) – 6. D. Šedivý (Zajíc, P. Marcel), 13. Sklenář (Korkiakoski, Ouřada), 17. Z. Král (Koukal), 25. Koukal (M. Novák, Piegl), 60. Síla (Sklenář) * Šumperk – Přerov 4:6 (2:2, 1:4, 1:0). Branky: 4. Jelínek (Vildumetz, Šuhaj), 8. Žálčík (Vildumetz, Bartoš), 33. Kunst (Šuhaj, Jelínek), 53. Nedvídek (Kadeřávek, Eliáš) – 3. Černý (Krisl, Macuh), 15. D. Březina (Chroboček, Pechanec), 28. D. Březina (J. Svoboda, Hanák), 35. Doležal (Dvořák), 35. Dobša (Indrák, Chroboček), 38. J. Svoboda (Pechanec).