Atraktivní podívanou nabídl sobotní program Chance ligy. Do Prostějova totiž přijel Přerov. Jestřábi se přitom nenacházeli v dobrém rozpoložení, předchozí dvě střetnutí totiž prohráli. Tentokrát ale bylo vše jinak. Zkraje zápasu se prosadil Hašek a poté už Prostějov vedení nepustil. Hosté dotahovali marně, Zubři museli skousnout těsnou porážku. Jestřábi z posledních tří vzájemných zápasů vyhráli podruhé a zatím v sezóně vždy proti Přerovu bodovali.

Utkání začalo pro Jestřáby dobře. Už ve 2. minutě se po nahrávce Janduse netypicky bekhendem z kruhu prosadil Petr Hašek – 1:0. Ve 3. minutě to mohlo být 2:0, obrana hostů zapomněla na Bartka. Postava zakročil. Prostějov dál střílel, konkrétně Vlach z první a Illéš po obtočení brány. V 8. minutě převahu Prostějova umocnila přesilovka. Ta se ale Jestřábům moc nepovedla, Postava nemusel řešit žádný výraznější problém. Naopak v 11. minutě Okál našel Doležala a Pavelka měl plné ruce, respektive plné betony práce. Přerov postupně srovnal hru, další velké šance ale dlouho nepředvedl. Naopak v 17. minutě zahrozil Veselý, brankář hostů byl připraven. Dále stříleli Hašek a Vlach, ve 20. minutě se před Postavou strhla pořádná mela. Ale hosté odolali.

Přerov začal druhou třetinu lépe. Doležalovo nahození Pavelku pozlobilo, blízko branky byl Kratochvil. Přerov se poté ale znovu dostal pod tlak a Postava musel řešit třeba dobrou střelu Maláka. Ve 29. minutě se Venkrbec dostal nehlídán před branku, na nahrávku ale čekal marně. Následně zkoušeli střelecké štěstí Přerovští Jan Svoboda a po něm zejména Březina, který mohl ohrozit Pavelku nájezdem, bruslařský souboj ale zvládl lépe brankář. Prostějov byl přesto většinu zápasu lepší a potvrdil to gólem ze 34. minuty, kdy nahození od modré přesně tečoval Tomáš Jiránek. Krátce nato jeli domácí dva na jednoho. Slanina se rozhodl pro kličkovanou a málem vyzrál na brankáře. Ve 37. minutě naopak Přerov snížil. Tomáš Doležal najel do pásma, nic nevymýšlel a hned za modrou střílel tahem k tyči – 2:1. V závěru třetiny si hosté vyzkoušeli přesilovku, ta se jim ale hrubě nedařila.

Rozhodující gól přišel už ve 43. minutě. Robin Staněk dostal puk na modrou čáru, odkud jej poslal do sítě – 3:1. Přerov ale rychle snížil, když se na hranici kruhu vytočil od mantinelu Matouš Kratochvil a švihem zakončil – 3:2. V 51. minutě mohl po nahrávce zpoza brány vyrovnat Goiš, ovšem puk nezachytil. Hra potom upadla do průměru, žádný z celků se nedostával do velkých šancí, moc hokejové krásy vidět nebylo. Ofenziva se částečně probudila až na základě vyloučení. V 55. minutě šli do čtyř Přerované. A měli co dělat, aby svou branku uhlídali. Dorážka Veselého a zejména střela Buriana z bezprostřední blízkosti brány pořádně zahrozily. Poté naopak měli namále Jestřábi, když v přesilové hře Přerova nejprve střílel z mezikruží Černý a po něm poslal puk do tyče Jan Svoboda. Dvě minuty před koncem šel Přerov do šesti. A mohl se radovat po akci Březiny. Neproměnil ale ani on, ani na druhé straně Burian, zápas tak skončil výsledkem 3:2 pro domácí.

Aleš Totter – trenér LHK Jestřábi Prostějov: „Po dvou prohrách jsme nebyli v lehké situaci. Přerov je fyzický tým. Po Slavii jsme si něco řekli v kabině, každý řekl, co měl na srdci. Mítink i další dny potom nám pomohly. Dnes to byl chvílemi nervózní zápas z obou stran, pak se střídaly dobré pasáže s horšími. Nám pomohl hned na začátku gól, kdy jsme šli do brány. Ve druhé třetině jsme měli spoustu šancí, ale když jsme se dostali na 2:0, hned jsme inkasovali. To samé za stavu 3:1. Byl to boj až do konce, přiklonilo se k nám štěstí. Oba brankáři byli výborní a dávali svým týmům šanci vyhrát. My byli o gól šťastnější. Byla tam spousta chyb, na kterých budeme muset zapracovat.“

Petr Dočkal – asistent trenéra HC Zubr Přerov: „Bylo to derby. Myslím si, že pro diváky atraktivní podívaná. Fanoušků bylo hodně, atmosféra parádní. Utkání z naší strany, tam jsme v první třetině nehráli ten hokej, který jsme si řekli, že hrát budeme. Díky výbornému výkonu Michala Postavy nám soupeř neodskočil na více gólů. Věděli jsme, že po nedobrých výsledcích z posledních zápasů soupeř do zápasu půjde. Ta očekávání první třetina splnila. Myslím si, že od druhé dvacetiminutovky jsme začali hrát ten styl, co chceme. Byli jsme aktivní, dostali jsme se do utkání. Měli jsme my i soupeř šance. Bohužel jsme nedali. Dostali jsme se na dostřel, ale na začátku třetí třetiny taky gól. Předtím jsme my nedali stoprocentní tutovky. Dokázali jsme se ale potom dostat do utkání. Potom to bylo o jednom gólu, zda ho dáme. Bylo tam tuším břevno, taky power-play. Bohužel to nevyšlo. Kluci by si měli uvědomit, že se hraje 60 minut, ne pouze dvě třetiny. A proti takovému soupeři. Moc děkujeme našim fanouškům, kteří celý zápas fandili. Budeme se snažit v našich výkonech zlepšovat.“

obrana hostí zapomněl na Bartka. (Tvar hostí se užívá jen v beletrii, report o hokeji nespadá do krásné literatury!!!)

Přerov začal druhou půlku lépe.

38. kolo Chance ligy

LHK Jestřábi Prostějov – HC Zubr Přerov 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky: 2. Hašek (Jandus, Poledna), 34. Jiránek (Vlach, Valenta), 43. Staněk (Hašek, Maruna) – 37. Doležal (Dluhoš), 45. M. Kratochvil (Okál, Krisl). Rozhodčí: Koziol, Kubičík – Bezděk, Kučera. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Střely: 29:24. Počet diváků: 2780.

LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka (J. Němeček) – HamšíkValentaMalákBartkoPolednaPěnčíkStaněk – Jiránek (A), VlachVeselý – V. BurianOstřížekIlléš – SlaninaVenkrbec (C), Jansa – JandusHašekMaruna.
Trenér: Aleš Totter.

HC Zubr Přerov: Postava (Žurek) – DluhošChrobočekR. ČernýGréčKrisl (C), Ševčík – BřezinaPechanecJak. Svoboda – Doležal (A), F. DvořákOkál – IndrákKratochvilJan Svoboda – GoišMacuhFencl – Dobša.
Trenér: Robert Svoboda.

38. kolo: Jihlava – Pardubice „B“ 1:4 (1:0, 0:1, 0:3). Branky: 18. Vala (Havránek, Menšík) – 35. T. Svoboda (Rákos, Nedbal), 41. Rohlík (Rákos, Hanousek), 54. Matýs (Kaut), 57. Rákos (Rohlík) * Vsetín – Slavia Praha 2:5 (1:0, 0:2, 1:3). Branky: 1. Jenyš (Rob, Smetana), 44. Říha (Přikryl, Sihvonen) – 24. Žejdl (Šmerha, Klikorka), 36. Žovinec (Strnad, Klikorka), 43. Žejdl (Všetečka, E. Kulda), 47. Havrda, 60. Klikorka (Všetečka) * Sokolov – Kolín 3:2 pp (0:0, 0:1, 2:1 – 1:0). Branky: 44. T. Rohan (Kysela), 45. Csamango (Zadražil), 64. Osmík – 22. Jelínek (Matějček, Aubrecht), 55. Matějček (Cibák, Naar) * Litoměřice – Třebíč 2:1 (1:0, 1:1, 0:0). Branky: 6. P. Svoboda (O. Procházka, Veber), 34. O. Procházka – 27. Dočekal (Psota, Vodný) * Prostějov – Přerov 3:2 (1:0, 1:1, 1:1). Více v kupónu * Šumperk – Poruba 1:6 (0:3, 1:2, 0:1). Branky: 38. Průžek (Bartoš, Drtil) – 6. Berisha (Klimíček, Christov), 17. Vachovec (Lemcke), 18. L. Doudera (Vachovec, Gřeš), 30. Šlahař (Berisha), 39. Šlahař (Pšurný, Sedlák), 48. Gřeš (Bernovský, Vachovec) * Zlín – Frýdek-Místek 3:2 (1:1, 1:0, 1:1). Branky: 3. Hejcman, 28. Sedláček (Kohler, Gago), 47. Gazda (M. Zbořil) – 8. Matěj (Geidl, Ramik), 55. Macháček (Lyszczarczyk).

P            Klub                      Z             V            Vp          P            Pp          Skóre     R            B               Poslední zápasy

1. HC RT TORAX Poruba 2011       37           19           6             9             3             124:88    36           72

2. SK Horácká Slavia Třebíč            38           21           4             13           0             102:81    21           71

3. VHK ROBE Vsetín          38           22           1             15           0             111:89    22           68

4. HC Stadion Litoměřice   37           17           5             11           4             122:103  19           65

5. LHK Jestřábi Prostějov              38           17           3             12           6             99:102    -3            63

6. HC ZUBR Přerov            37           14           5             8             10           90:84      6             62

7. HC Slavia Praha             38           15           3             17           3             105:102  3             54

8. SC Marimex Kolín          38           14           4             16           4             107:107  0             54

9. HC Frýdek-Místek           38           13           5             16           4             97:96      1             53

10. HC Dukla Jihlava          38           15           2             17           4             89:110    -21          53

11. HC Baník Sokolov        37           13           4             16           4             91:109    -18          51

12. PSG Berani Zlín           38           11           5             17           5             99:104    -5            48

13. DRACI PARS ŠUMPERK          38           8             6             20           4             104:141  -37          40

14. HC Dynamo Pardubice B                          38           9             3             21           5             92:116    -24               38

39. kolo, středa 18. ledna 18.00 hodin:

Frýdek-Místek – Litoměřice (neděle 22. ledna, 16.00), Třebíč – Prostějov (17.30), Poruba – Zlín (17.30), Přerov – Sokolov, Slavia Praha – Jihlava, Kolín – Vsetín, Pardubice „B“ – Šumperk.

40. kolo, sobota 21. ledna 17.00 hodin:

Pardubice „B“ – Sokolov (18.00), Slavia Praha – Třebíč (15.00), Poruba – Jihlava (16.00), Kolín – Zlín, Šumperk – Vsetín, Frýdek-Místek – Prostějov, Přerov – Litoměřice.