Atraktivní zápas ovšem s nevydařeným koncem pro Jestřáby. Takový byl středeční duel 17. kola mezi Prostějovem a jihlavskou Duklou.

Utkání, v němž Jestřábi nebyli favoritem, pro Prostějov začalo skvěle: brankou Petra Mrázka v 1. minutě. Jihlava sice Pekrem vyrovnala, do konce třetiny ale stihl Prostějov znovu odskočit, tentokrát zásluhou beka Tomáše Drtila a jeho drzého průniku. Od druhé třetiny se naopak utkání překlopilo na stranu Jihlavy, která otočila zápas a ve třetí třetině už si musela jen hledět toho, aby si vedení udržela.

To se jí sice nepovedlo, nakonec se ale přesto radila Dukla: poslední hřebíček do rakve s bodovým ziskem Prostějova zatloukl při power-play gólem na 5:3 snajpr Matěj Pekr. Prostějov tak prohrál druhý zápas v řadě.