Nejstarší mládežnická kategorie má po sezóně. Uplynulý pátek vpodvečer odehrála svůj poslední zápas proti Orlům ze Znojma, se kterými měla ve skupině o umístění zatím pozitivní bilanci. Tentokrát ale od začátku duelu tahali její hráči za kratší konec a s dobrým nástupem soupeře se jim nepodařilo vyrovnat. Už po jedenácti minutách a čtvrté brance v domácí síti tak bylo víceméně rozhodnuto.

Postupem duelu se sice hra vyrovnala, ale jednoznačně větší chuť před brankou byla znát na straně Orlů. I přes porážku se ale domácím hokejistům podařilo udržet konečné druhé místo právě před jejich soupeřem.

Během první dvouminutovky se oba celky dostaly do první šance, ale branka z toho nebyla ani na jedné straně. Krátce nato přišla pro hosty první možnost přesilové hry a hned po buly předvedlo Znojmo krásnou kombinaci. Na jejím konci už zívala prázdná branka, ale rána z mezikruží skončila na tyči. Z následného brejku se mohlo potvrdit známé „nedáš, dostaneš“, když puk za obranu dostal Masare, jenže jeho kličku do forhendu dokázal skvělým zásahem zastavit hostující brankář.

Jen pár sekund po skončení přesilovky už přišla první branka a postaral se o ni Kosík, který dokázal od modré propálit vše, co mu stálo v cestě – 0:1. Jen sedm sekund potřebovali hosté na druhou branku, o kterou se postaral Kalčík, když se dostal mezi dvěma beky do úniku a trefil přesně – 0:2. Ve stejné minutě mohla přijít i třetí branka, ale tentokrát puk zastavila tyč. V osmé minutě už se ale hosté dočkali a na konci pěkné akce stál Pozděna – 0:3. Lepší dvouminutovku měli následně i domácí, ale s jejich pokusy si brankář věděl bez větších potíží rady. V jedenácté minutě už pak bylo o osudu utkání téměř rozhodnuto, kdy na branku puk spíše nahodil Hudeček. Brankář Dubský chyboval, což byla také jeho poslední akce v duelu – 0:4.

ÚSTY TRENÉRŮ

Michal JANEČEK – SK Prostějov 1913:

„My jsme hlavně špatně začali. Řekli jsme si, že musíme začít aktivně, ale byli jsme velmi pasivní. Soupeř na nás naopak vletěl, dobře bruslil a byl silnější v osobních soubojích, s čímž jsme se měli problém vyrovnat. Nevyšlo to navíc příliš ani brankáři, kdy jsme z pěti střel na branku dostali čtyři góly. Celá první třetina byla od nás velmi špatná. V přestávce jsme si něco řekli a hráli jsme aktivněji, ale hrajeme už delší dobu bez lepšího zakončení a volíme hloupá řešení. Střelba je celkově špatná, a i do branky chodíme laxně. Co my si vytvoříme, tak nevyužijeme, branky pak soupeři přímo nabízíme. Dnes jsme si tak více určitě nezasloužili.“

Tomáš JAKEŠ – HC Orli Znojmo:

„Před zápasem jsme si říkali, že je to pro nás poslední utkání a bylo by dobré jej výsledkově zvládnout. Kluci do toho vstoupili velmi dobře a svou aktivitu jsme dokázali brzy proměnit i v branky. Že se nám podaří během deseti minut dát čtyři branky, považuju až za zázrak, protože v koncovce obvykle bojujeme. I v dalších minutách jsme pokračovali v aktivním přístupu, který dělal domácím problémy, ve třetí se nám podařilo ještě využít chyby soupeřů. Jediné, co trošku mrzí, je neudržená nula, které moc času nechybělo.“

Regionální liga juniorů skupina o umístění „16“ – 9. kolo

SK Prostějov 1913 – HC Orli Znojmo

1:7 (0:4, 0:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 58. Koutný (Šenk, Masare) – 5. Kosík (Mayer, Jaskula), 5. Kalčík (Smolka, Hudeček), 8. Pozděna (Smolka), 11. Hudeček, 44. Kalčík, 47. Částek (Pozděna), 53. Pozděna. Rozhodčí: Cik – Lainka, Hozman. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Oslabení: 1:1.

Sestava Prostějova: M. Dubský - Š. Zatloukal, M. Řepa, T. Svoboda, P. Beneš, R. Pospíšil, Z. Kasal, L. Kubík — A. Masare, K. Šenk, M. Svoboda, P. Škorpíková, T. Tábor, E. Šindler, V. Koutný, O. Kudláček, J. Žák, O. Tománek, O. Mojžíšek. Trenér: Michal Janeček

Sestava Znojma: J. Svánovský - J. Marek, M. Smolka, J. Tlach, V. Kosík, B. Konečný, Š. Kukla — Š. Mayer, R. Částek, M. Stibůrek, R. Černý, M. Hudeček, D. Pozděna, P. Jaskula, J. Kalčík, P. Nečas, F. Míča. Trenér: Tomáš Jakeš

Regionální liga juniorů skupina o umístění „16“

– KONEČNÁ TABULKA

1. HC Lvi Břeclav                               9             6             2             0             1             50:26    22

2. SK Prostějov 1913     9             4             1             2             2             36:36    16

3. HC Orli Znojmo                           9             5             0             1             3             52:33    16

4. HHK Velké Meziříčí      9             0             0             0             9             15:58    0