Nejstarší mládežnická kategorie má po sezóně. Uplynulý pátek vpodvečer odehrála svůj poslední zápas proti Orlům ze Znojma, se kterými měla ve skupině o umístění zatím pozitivní bilanci.

Tentokrát ale od začátku duelu tahali její hráči za kratší konec a s dobrým nástupem soupeře se jim nepodařilo vyrovnat. Už po jedenácti minutách a čtvrté brance v domácí síti tak bylo víceméně rozhodnuto. Postupem duelu se sice hra vyrovnala, ale jednoznačně větší chuť před brankou byla znát na straně Orlů. I přes porážku se ale domácím hokejistům podařilo udržet konečné druhé místo právě před jejich soupeřem.

Během první dvouminutovky se oba celky dostaly do první šance, ale branka z toho nebyla ani na jedné straně. Krátce nato přišla pro hosty první možnost přesilové hry a hned po buly předvedlo Znojmo krásnou kombinaci. Na jejím konci už zívala prázdná branka, ale rána z mezikruží skončila na tyči. Z následného brejku se mohlo potvrdit známé „nedáš, dostaneš“, když puk za obranu dostal Masare, jenže jeho kličku do forhendu dokázal skvělým zásahem zastavit hostující brankář.

Jen pár sekund po skončení přesilovky už přišla první branka a postaral se o ni Kosík, který dokázal od modré propálit vše, co mu stálo v cestě – 0:1. Jen sedm sekund potřebovali hosté na druhou branku, o kterou se postaral Kalčík, když se dostal mezi dvěma beky do úniku a trefil přesně – 0:2. Ve stejné minutě mohla přijít i třetí branka, ale tentokrát puk zastavila tyč. V osmé minutě už se ale hosté dočkali a na konci pěkné akce stál Pozděna – 0:3. Lepší dvouminutovku měli následně i domácí, ale s jejich pokusy si brankář věděl bez větších potíží rady. V jedenácté minutě už pak bylo o osudu utkání téměř rozhodnuto, kdy na branku puk spíše nahodil Hudeček. Brankář Dubský chyboval, což byla také jeho poslední akce v duelu – 0:4.

Eskáčko se v dalším průběhu prvního dějství dočkalo dvou přesilovek, ale ani z nich branka nepřišla. V největší šanci neuspěl ani Tománek, kterého v poslední minutě zastavilo břevno.

Druhou část začali ve výhodě hosté, ale ta se jim vůbec nevydařila. V dalším průběhu se hra přelévala ze strany na stranu, ale oproti první části bylo tempo značně pomalejší a vyložených šancí v prvních deseti minutách nebylo. Za brankářem Znojma až ve druhé polovině prostřední části zvonila tyč po šanci Žáka. V dalších minutách se pak spíše vylučovalo a přesilovky nešly ani jednomu z mužstev. Branky tak druhé dějství nenabídlo.

Třetí část začali domácí aktivně i díky přesilovce, kterou si přenesli ještě z předešlé. Brankář byl ale opět připraven a k nebezpečným dorážkám domácí nepustil. Hřebíčkem pro další aktivitu eskáčka byl pátý gól, který vznikl po velké chybě při rozehrávce. Kalčík z ideální pozice vymetl všechny pavouky v pravém horním rohu – 0:5. Domácí se mohli dočkat v další přesilovce, ale hlavním problémem bylo usazení v pásmu. Ve druhé minutě to vygradovalo další chybou v rozehrávce za brankou a Částek uklízel do odkryté části branky – 0:6.

V 50. minutě se málem dočkal branky z Michiganu Tábor, ale zastavila ho tyč. Další šanci na čestný úspěch spálil Mojžíšek a následně i Žák. Tato minuta pak deklarovalo rozdíl v proměňování šancí, protože na opačné straně byla chyba obrany hned využita Pozděnou – 0:7. Utkání už se v posledních pěti minutách spíše dohrávalo, ale z ojedinělé šance se v 58. minutě přeci jen radovali domácí alespoň z čestného úspěchu, když propálil Svánovského nadvakrát – 1:7. Hosté se proti Prostějovu radovali sice poprvé, ale zcela zaslouženě a zakončili tak sezónu lépe než domácí celek. ¨

Regionální liga juniorů skupina o umístění „16“ – 9. kolo

SK Prostějov 1913 – HC Orli Znojmo

1:7 (0:4, 0:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 58. Koutný (Šenk, Masare) – 5. Kosík (Mayer, Jaskula), 5. Kalčík (Smolka, Hudeček), 8. Pozděna (Smolka), 11. Hudeček, 44. Kalčík, 47. Částek (Pozděna), 53. Pozděna. Rozhodčí: Cik – Lainka, Hozman. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Oslabení: 1:1.

Sestava Prostějova: M. Dubský - Š. Zatloukal, M. Řepa, T. Svoboda, P. Beneš, R. Pospíšil, Z. Kasal, L. Kubík — A. Masare, K. Šenk, M. Svoboda, P. Škorpíková, T. Tábor, E. Šindler, V. Koutný, O. Kudláček, J. Žák, O. Tománek, O. Mojžíšek. Trenér: Michal Janeček

Sestava Znojma: J. Svánovský - J. Marek, M. Smolka, J. Tlach, V. Kosík, B. Konečný, Š. Kukla — Š. Mayer, R. Částek, M. Stibůrek, R. Černý, M. Hudeček, D. Pozděna, P. Jaskula, J. Kalčík, P. Nečas, F. Míča. Trenér: Tomáš Jakeš

Regionální liga dorostu skupina o umístění „23“ – 19. kolo

HK Kroměříž – SK Prostějov 1913

4:5 (0:0, 2:4, 2:1)

Branky a nahrávky: 33. Ondřiš (Švajda), 34. Pochylý (Chytil), 45. Hermély (Došlík), 47. Dědič (Hermély) – 23. Mojžíšek (Kasal, Marek), 29. Mojžíšek (Marek, Koutný), 44. Pekr (Špunar). Rozhodčí: Kučera, Mikšík. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Oslabení: 0:1.

Sestava Kroměříže: T. Marušák — T. Chytil, D. Ambruz, R. Dědič, M. Dopita, M. Hermély — M. Švajda, J. Žabenský, V. Zakravač, D. Ondřiš, M. Pochylý, P. Došlík, T. Nedbal, D. Havlík. Trenér: Zdeněk Bečka.

Sestava Prostějova: A. Štourač (K. Rychlý) — T. Palánek, M. Řepa, Š. Palánek, L. Hroch, J. Kaláb, Z. Kasal, L. Kubík — F. Pekr, A. Pítr, O. Špunar, V. Koutný, T. Marek, P. Pospíšil, S. Kutmon, O. Mojžíšek, V. Tsubera. Trenér: Pavel Musil.

Liga starších žáků „B“ skupina o umístění „25“ – 17. kolo

Metropole Slezska – SK Prostějov 1913

0:9 (0:4, 0:3, 0:2)

Branky a nahrávky: 8. Procházka (Grygar, Danko), 11. Danko, 16. Kumstát (Dvořák), 19. Danko (Kumstát), 22. Procházka (Grygárek, Grygar), 27. Grygárek (Procházka), 31. Kumstát (Kapec), 49. Frelich (Kovář, Šoustal), 58. Procházka (Kumstát). Rozhodčí: Kroupa – Kasal, Mojžíšek. Vyloučení: 7:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1.

Sestava Metropole: J. Koszyk — A. Tarnawski, P. Picheta, B. Sajnóg — M. Plewiński, D. Nowak, I. Galusek, D. Paprotny, J. Woźniak, J. Nagy, B. Kupiec, A. Pasternak, T. Kłakus. Trenér: Robert Kaczanowski.

Sestava Prostějova: J. Marek — T. Kapec, D. Táborová — D. Kovář, J. Kumstát, A. Danko, P. Šoustal, J. Procházka, P. Grygar, Š. Grygárek, V. Frelich, V. Pospíšil, J. Dvořák. Trenér: Pavel Musil.

Liga mladších žáků „A“ skupina „7“ – 27. kolo

SK Prostějov 1913 – HC Uherské Hradiště

5:4 (2:1, 2:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 8. Vybíhal (Krištofík), 18. Šelesták (Komárek), 33. Šelesták (Komárek), 34. Krištofík (Vybíhal), 55. Všetička (Radkovič) – 2. Sladký (Gärtner), 22. Ceral, 47. Mašlan (Ondrůšková), 55. Gärtner (Sladký) Rozhodčí: Hozman, Bečák. Vyloučení: 3:4. Bez využití: 0:0. Oslabení: 0:0.

Sestava Prostějova: D. Kuba (J. Bojo) — J. Vinklárek, J. Krištofík, D. Táborová — L. Vybíhal, O. Kouřil, M. Řezníček, A. Švach, J. Všetička, M. Radkovič, D. Podroužek, L. Komárek, D. Šelesták. Trenér: Václav Meidl.

Sestava Uherského Hradiště: M. Drexler — V. Mašlan, K. Pail, N. Sušilová, A. Ceral, I. Ceral, O. Baroň — J. Kubíček, D. Gärtner, M. Révay, D. Jagoš, C. Ondrůšková, J. Sladký, R. Sládek, J. Sládeček, D. Jurník. Trenér: Lukáš Kašný.

Liga mladších žáků „B“ skupina „21“ – 26. kolo

HC Zubr Přerov – SK Prostějov 1913

6:10 (0:3, 5:5, 1:2)

Branky a nahrávky: 25. Kuchta, 28. Pospíšil (Kuchta), 29. Rác (Tomaník), 31. Pospíšil, 37. Kučera (Černý), 47. Hambálek (Rác) – 5. Haviernik (Horák), 11. Horák (Huljar), 17. Kovář (Vitásková), 21. Růžička (Vitásková), 23. Růžička (Marek), 25. Marek, 35. Haviernik (Štecová), 37. Horák (Tichý), 46. Růžička (Kozár), 48. Kovář. Rozhodčí: Klvač, Kolařík. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Oslabení: 0:0.

Sestava Přerova: J. Kotouček — M. Hambálek, J. Bubeník, T. Kučera, M. Ševčík, O. Švára, B. Černý, D. Chodil, J. Kuchta, M. Pospíšil, J. Tomaník, P. Drabina, J. Ševčík, V. Špunar, F. Rác. Trenér: Martin Vojtek.

Sestava Prostějova: M. Tižo (M. Sedlář) — M. Mudrla, L. Marek, P. Kovář, N. Vitásková, D. Štecová, V. Tichý, D. Růžička, M. Horák, M. Hrabal, D. Huljar, M. Duba, F. Kozár, R. Haviernik. Trenér: Martin Pěcha

Regionální liga juniorů skupina o umístění „16“

– KONEČNÁ TABULKA

1. HC Lvi Břeclav                             9             6             2             0             1             50:26     22

2. SK Prostějov 1913      9             4             1             2             2             36:36     16

3. HC Orli Znojmo                           9             5             0             1             3             52:33     16

4. HHK Velké Meziříčí      9             0             0             0             9             15:58     0

Regionální liga dorostu skupina o umístění „23“

1. HK Kroměříž                  19          16          0             0             3             159:33  48

2. HC Uherský Brod         17          14          0             0             3             126:39  42

3. SK Prostějov 1913      19          13          0             1             5             128:54  40

4. MBK Vyškov                 19          10          1             1             7             105:53  33

5. HC Brumov-Bylnice     20          7             2             1             10          89:107  26

6. HC Blansko                   18          6             1             1             10          72:98     21

7. HC Boskovice               20          3             1             0             16          57:187  11

8. HC Zastávka u Brna     18          1             0             1             16          31:196  4

Soutěž 9. tříd skupina o umístění „18“

1. Lvi Břeclav                     23          21          0             0             2             169:61  63

2. PSG Berani Zlín            22          20          0             0             2             194:25  60

3. SK HS Třebíč                 23          8             3             1             11          104:119               31

4. Technika Brno              23          9             1             2             11          96:112  31

5. HK Kroměříž                  21          5             4             1             11          63:110  24

6. SK Prostějov 1913      21          5             0             3             13          70:140  18

7. HC Uherské Hradiště  23          2             0             1             20          47:176  7

Liga starších žáků „B“ skupina o umístění „25 – 26“

1. HK Karviná                    17          12          1             4             131:94  25

2. HC Vlci Český Těšín     18          12          1             5             143:107               25

3. SK Prostějov 1913      17          11          1             5             113:61  23

4. HK Nový Jičín               17          11          0             6             133:72  22

5. HC Zubr Přerov            17          10          2             5             120:83  22

6. HK MD Šumperk          17          9             3             5             125:120               21

7. Metropole Slezska      16          6             1             9             93:87     13

8. HC AZ Havířov 2010    17          5             0             12          125:148               10

9. HK Opava       17          3             1             13          82:138  7

10. MSK Orlová                17          1             0             16          48:203  2

Liga mladších žáků „A“ skupina „7“

1. HC Uherské Hradiště  27          20          0             7             195:118               40

2. HC Olomouc                 26          15          2             9             161:125               32

3. HC Zubr Přerov            27          12          4             11          136:120               28

4. PSG Berani Zlín                           27          13          2             12          165:153               28

5. HK MD Šumperk          26          11          5             10          149:140               27

6. SK Prostějov 1913      26          12          0             14          131:150               24

7. Valašský hokejový klub             24          8             0             16          132:196               16

8. HK Kroměříž                 27          6             3             18          103:170               15

Liga mladších žáků „B“ skupina „21“

1. HC Olomouc                 23          21          0             2             229:69  42

2. HC Zubr Přerov            22          15          1             6             179:143               31

3. HK Opava                      22          12          1             9             212:171               25

5. TJ Horní Benešov         23          10          0             13          146:222               20

6. HC Uničov                     21          6             0             15          111:180               12

7. HK MD Šumperk          22          1             0             21          80:230  2