Leden je pro mnoho týmů v Chance lize plný utkání, také Prostějov by podle nynějšího rozpisu měl sehrát hned devět zápasů. Další dva přitom tento týden. Nejprve se Jestřábi ve středu utkají s Benátkami nad Jizerou, tři dny nato zase s Ústím nad Labem. Středeční zápas začne klasicky v 18 hodin, sobotní o hodinu dříve. Jisté je, že Prostějov nečeká nic jednoduchého.

 

Pro Prostějov půjde o dva velice důležité mače. Oba soupeři se totiž nachází na příčkách okolo Prostějova. Určit favorita je tak tentokrát nesmírně obtížné, když zejména Ústí nad Labem neoplývá špatnou formou. Vědom důležitosti mače si je pochopitelně také trenér Jestřábů Jiří Šejba. „Pohled na tabulku hovoří jasně, jde o soupeře kolem nás. V těchto zápasech musíme bodovat. Jde o důležité zápasy, a pokud je zvládneme, můžeme jít tabulkou hodně nahoru,“ konstatoval kouč Prostějova Jiří Šejba.

Navíc očekává, že týmy budou praktikovat každý trochu jiný styl hokeje. „Pravda je, že Ústí nad Labem má z těchto dvou týmů zkušenější kádr s hráči jako Trávníček nebo Protasenja,“ říká Jiří Šejba. Oběma celkům pak má Prostějov co vracet. Zejména Ústí nad Labem, to hodně trápilo minulou sezónu ve skupině o předkolo play-off, navíc v prvním vzájemném utkání aktuálního ročníku Ústí nad Labem Jestřáby porazilo. Prostějované naopak dokázali získat proti Benátkám dva body. Lepší formu má aktuálně Ústí nad Labem. Na druhou stranu Benátky sice prohrávaly, měly ale zase těžší los. Třeba Slavii, Kladno a Porubu.

Prostějov v jednom z nadcházejících zápasů bude mít velkou výhodu, domácí prostředí proti Ústí nad Labem. Nad ním se pozastavil i Jiří Šejba. „Můžeme využít toho, že k nám soupeř dlouho pojede. První třetina je tím často ovlivněná a bylo to vidět i v našem předchozím zápase v Ústí, kdy jsme nezačali dobře, a Ústí si vybudovalo náskok, který už utkání rozhodl,“ vyjádřil se trenér Prostějova. Podobně na tom ale bude Prostějov v Benátkách. I tam pojedou Jestřábi přes 250 kilometrů.

 

VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Prostějov – Ústí nad Labem 1:4, minulá sezóna 5:4, 5:4sn, 6:5, 6:1, 1:4, 4:2.

Prostějov – Benátky nad Jizerou 6:5pp, minulá sezóna 8:2, 3:4pp, 5:1, 5:2, 3:1, 4:3.