Zkušený útočník Vladimír Luka ani v 41 letech ještě nehodlá končit s hokejovou kariérou. Pokračuje na Britských ostrovech, v tamní druhé nejvyšší NIHL prodloužil spolupráci s Telfordem.

 

Karvinský rodák dřív patřil k výrazným postavám třetí nejvyšší české soutěže, k postupu pomohl Prostějovu, Frýdku-Místku, Vsetínu a hned dvakrát Porubě. Nyní jej ale čeká už čtvrtá sezona v Anglii, kde žije i s rodinou, našel si dobrou práci a při ní ještě hraje hokej.

Přes rok hrál za Sheffield, potom se přesunul do Telfordu, kde sbírá body jako houby po dešti. V uplynulém ročníku jich nastřádal neuvěřitelných 96! V 58 střetnutích nastřílel 57 branek a navrch přidal 39 nahrávek. Není divu, že z obou stran byl zájem o pokračování.

„Těch bodů bylo loni opravdu víc, než jsem na startu sezony čekal. Bez spoluhráčů by to ale nešlo, moc jim děkuji. Střílení gólů je to, co miluju. Uplynulý ročník byl pro mě osobně dobrý a věřím, že to stejné zopakuju rovněž v tom novém,“ přeje si 41letý kononýr Tigers.

„Nevidíte mnoho chlapů se střelou, jakou má Vladimír. Síla, uvolnění či přesnost, to vše ji  dělá tak smrtící. Vstřelit přes 50 branek za sezonu je ohromné. Víte, že když mu dáte puk do správného prostoru, bude skórovat,“ říká na adresu českého střelce kouč Tom Watkins.

V Česku působil hráč, v Anglii přezdívaný Bazooka, naposledy v roce 2018, kdy slavil s Porubou návrat do Chance ligy. V ní odehrál 84 utkání za Havířov, Kometu Brno, Opavu, Prostějov a Frýdek-Místek. Na kontě má dokonce tři extraligové starty za Oceláře (1+0).

Nejvíc je ale jeho kariéra spjatá s druhou ligu, v níž vystřídal hned osmičku klubů a sehrál 368 zápasů s bilancí 499 bodů za 251 gólů a 248 asistencí. Postupně si zahrál v Orlové, Porubě, Prostějově, Šumperku, Karviné, ve Frýdku-Místku, v Novém Jičíně a na Vsetíně.

Zdroj: hokej.cz