O výhře prostějovských Jestřábů na domácím ledě rozhodla v sobotním utkání 25. kola Chance ligy až třetí třetina. Trápící se Sokolov nezačal na Hané vůbec špatně, když v první třetině dvakrát vedl, a svěřenci trenéra Šejby tak měli co dělat, aby do konce první dvacetiminutovky vyrovnali. Stejné to bylo i po druhé části. Jestřábi krátce před koncem třetí třetiny dvakrát skórovali a díky trefám Žálčíka s Jandusem nakonec zvítězili. Prostějovský celek tak na svém ledě vyhrál už počtvrté za sebou a udržel si sedmou příčku prvoligové tabulky.

Vstup do utkání se lépe vydařil hostujícímu celku, který v 5. minutě hrál první přesilovou hru zápasu, kterou záhy zužitkoval dobře postavený Prymula – 0:1. Vedení si ale sokolovský Baník dlouho neudržel. V čase 5:54 nahrával z kruhu Mrázek před branku, jeho přihrávku hostující Kverka nešťastně srazil za záda Cichoně – 1:1. V dalších minutách prověřili hosté prostějovskou jedničku znovu, ta ale svůj tým držela. V 9. minutě se už Baník radoval ze druhé branky a vedení, když Tůma využil volného prostoru před Bláhou a přesné nahrávky od Rohana – 1:2. V polovině úvodního dějství sehráli první početní výhodu i Hanáci. Sokolov však dobře bránil, a dokonce si dovolil jít i do protiútoku. Nejblíže k přesilovkovému vyrovnání měl kapitán Kaut, který orazítkoval tyčku. Přesilovku domácí nevyužili, ale po chvíli se stejně radovali z vyrovnání. Ve 12. minutě poslal obránce Krejčí nenápadnou střelu na branku Sokolova, Podlaha dobře clonil brankáři a puk tak nakonec zapadl až za jeho záda – 2:2. Autor vyrovnávacího gólu si pak odseděl dvě vyloučení. Brankář Bláha ale vytahoval opět svoje dobré zákroky a stav udržel. V samém závěru první části si první formace domácích vypracovala dobré šance, které hostující brankář pohlídal, a vyrovnaný stav se už nezměnil.

Na začátku druhé třetiny se domácí usadili v obranném pásmu Baníku a zkoušeli jeho brankáře překonat. Hra se posléze přelévala za strany na stranu bez nebezpečných pokusů a vstřelení branky. Ve 29. minutě přišlo další oslabení sokolovského mužstva. Třicet sekund před koncem přesilovky dostal na levé straně nabito Mrázek, který překonal hostujícího gólmana a poslal prostějovský celek poprvé v utkání do vedení – 3:2. Zanedlouho mohl stejný hráč dosáhnout i na hattrick, ale tentokrát ze vzájemného souboje vyšel lépe Cichoň. Ve 36. minutě se Baník dočkal vyrovnání. Rohan vyslal Švece, jehož střelu sice Bláha chytil, ale puk nedokázal pokrýt. Pohotový Švec ho vydoloval a uklidil za brankovou čáru – 3:3.

Tlak domácích i hostů k vedení nutil i nadále oba brankáře vytahovat perfektní zákroky. Párkrát mužům v masce pomohla i branková konstrukce, která zvonila prázdnými tribunami.  Nejprve po fintě domácího Hrníčka a poté po střele sokolovského Šika. V 56. minutě se po vyhraném vhazování pohotově dostal puk na Žálčíka, který neomylně pálil a přiblížil svůj celek k zisku tří bodů – 4:3. Dvě minuty před koncem zápasu se Sokolov ještě nadechoval k tlaku. Po oddechovém čase to dokonce zkusil i v šesti bez brankáře. Nehrál tak však dlouho. Ihned po buly se ke kotouči dostal Jandus, který šťastným odrazem od mantinelu poslal puk do prázdné branky a pojistil výhru svému týmu – 5:3.

HODNOCENÍ TRENÉRŮ

Jiří ŠEJBA – LHK Jestřábi Prostějov

„Vyhráli jsme a to je hodně důležité. První třetina byla vyrovnaná, na obou stranách byly dobré šance. Z naší strany zbytečné vyloučení. Ve druhé části jsme po vstřelené brance na 3:2 hráli hrozně benevolentně. Soupeř tam měl spoustu šancí a nebýt Bláhy, tak jsme mohli být dole o tři branky. Nicméně ve třetí dvacetiminutovce jsme se srovnali, už to nebyl takový hurá hokej a z naší strany tam bylo více taktiky. Šlo jen o to, kdo dá rozhodující gól. My jsme krásně sehráli signál po buly a ke konci i power-play. Myslím, že si tři body zasloužíme.“

Tomáš HAMARA – HC Baník Sokolov

„Zápas se mi hodnotí těžce. Dvě třetiny jsme byli lepším týmem, do třetí jsme nastoupili ne úplně koncentrovaně, možná se báli o výsledek. Začali jsme více bránit, což ale nebyla naše představa. Prostějov chytře vyhraným buly dal rozhodující gól. A v power-play se takto puk odrazí opravdu jen málokdy… My jsme štěstí urazili v předchozích zápasech a takto nám to vrací...“

Chance liga mužů ČR 2020/2021 – 25. kolo

LHK Jestřábi Prostějov – HC Baník Sokolov

5:3 (2:2, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 6. Mrázek (Bartoš), 12. P. Krejčí (T. Jandus, Motloch), 30. Mrázek (Hrdinka, T. Kaut), 56. Žálčík (Chlán), 59. T. Jandus (T. Kaut) – 6. Prymula (Jiskra, Šik), 9. D. Tůma (T. Rohan), 36. Švec (T. Rohan, J. Pohl). Střely na branku: 37:38. Rozhodčí: Šudoma, Koziol – Král, Komínek. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Oslabení: 0:0.

Sestava Prostějova: Bláha – Hefka, Hrdinka, Drtil, P. Krejčí, Piegl, Pěnčík – Mrázek, Bartoš, Gago – Žálčík, Chlán, Hrníčko – M. Novák, T. Kaut, Vachutka – Podlaha, Motloch, T. Jandus – Komínek. Trenéři: Jiří Šejba a Ivo Peštuka.

Sestava Sokolova: Cichoň  – J. Pohl, Poizl, Kadeřávek, Houdek, A. Rulík, Přindiš, Benda – Vracovský, Kverka, Rymon – Šik, Hašek, Jiskra – Švec, T. Rohan, D. Tůma – Prymula, Vrána, Kropáček. Trenéři: Tomáš Hamara a Petr Holejšovský.

IR

Branky a nahrávky: 6. Mrázek (Bartoš), 12. P. Krejčí (T. Jandus, Motloch), 30. Mrázek (Hrdinka, T. Kaut), 56. Žálčík (Chlán), 59. T. Jandus (T. Kaut) – 6. Prymula (Jiskra, Šik), 9. D. Tůma (T. Rohan), 36. Švec (T. Rohan, J. Pohl). Rozhodčí: Šudoma, Koziol – Král, Komínek. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Oslabení: 0:0. Střely na branku: 37:38.

Sestava Prostějova: Bláha (Micaka) – Hefka, Hrdinka, Drtil, P. Krejčí, Piegl, Pěnčík – Mrázek, Bartoš, Gago – Žálčík, Chlán, Hrníčko – M. Novák, T. Kaut, Vachutka – Podlaha, Motloch, T. Jandus – Komínek. Trenéři: Jiří Šejba a Ivo Peštuka.

Sestava Sokolova: Cichoň (Neužil) – J. Pohl, Poizl, Kadeřávek, Houdek, A. Rulík, Přindiš, Benda – Vracovský, Kverka, Rymon – Šik, Hašek, Jiskra – Švec, T. Rohan, D. Tůma – Prymula, Vrána, Kropáček.Trenéři: Tomáš Hamara a Petr Holejšévský.

CHANCE LIGA

Dohrávka 26. kola: Vrchlabí – Frýdek-Místek 9:0 (2:0, 5:0, 2:0). Branky: 1. Machala, 2. Vála (Urban, Hozák), 21. Pochobradský (Machala, Oliva), 25. Pochobradský (Machala), 31. Niko (Urban, Jirků), 33. Mrňa (Urban, Jirků), 38. Pochobradský (Nouza, Machala), 41. Rohlík (Zeman, Niko), 60. Formánek (Chrtek, Oliva).

Dohrávka 1. kola: Litoměřice – Kadaň 7:1 (3:0, 1:0, 3:1). Branky: 6. Stehlík (Urban, Konečný), 16. Procházka (Jánský, Svoboda), 17. Beran (Miškář, Holý), 21. Beran (Miškář, Svoboda), 47. Stehlík (Urban, Konečný), 51. Procházka (Marcel, Jánský), 59. Stehlík (Urban, Konečný) – 58. Delmarche (Havlín).

Dohrávka 9. kola: Slavia – Havířov 4:2 (2:1, 1:1, 1:0). Branky: 11. Kružík (Ondráček), 12. Doležal (Pšenička, Jeřábek), 23. Doležal (Ondráček, Barák), 41. Novák (Vampola, Jeřábek) – 18. Maruna (Bambula, Prokeš), 40. Prokeš (Bořuta, Bambula).

Dohrávka 17. kola: Třebíč – Kolín 5:0 (3:0, 1:0, 1:0). Branky: 3. Šťovíček (Bittner, Psota), 13. Psota (Bittner, Tejnor), 17. Malý (Tejnor, Kowalczyk), 22. Šťovíček (Michálek, Psota), 60. Hrubec (Ferda, Chalupa).

24. kolo: Ústí nad Labem – Benátky nad Jizerou 5:4 PP (1:0, 1:3, 2:1 – 1:0). Branky: 12. Trávníček (Klikorka, Vrdlovec), 23. Severa (Trávníček, Š. Havránek), 47. Moravec (Vrdlovec, Severa), 60. Tůma (Severa, Matějček), 65. Sklenář (Severa, Klikorka) – 26. Gajda (Špaček, Kunst), 36. Čederle (Kunst), 40. Špaček (Rychlovský), 45. Gajda (Jansa, Wiencek) * Kadaň – Prostějov 2:9 (1:3, 1:4, 0:2) * Kladno – Poruba 3:2 (0:0, 2:2, 1:0). Branky: 23. Guman (Račuk, Marosz), 34. Pitule (Frye, Hlava), 54. Marosz (Guman) – 23. Raška (Sikora, Hudeček), 38. Stloukal (Jáchym, Korkiakoski) * Šumperk – Třebíč 2:8 (0:4, 1:3, 1:1). Branky: 25. Moučka (Ševčík, T. Král), 50. P. Kratochvíl (Milfait, Jaroš) – 12. Malý (Křehlík, Stehlík), 14. Vodný, 17. Krliš (Vodný), 20. Kowalczyk (Hrubec), 24. Šťovíček (L. Chalupa, Ferda), 27. Nedbal (Vodný), 39. Hrubec (Michálek), 58. Bittner (Psota, Šťovíček).

Dohrávka 14. kola: Vrchlabí – Sokolov 5:2 (3:0, 0:2, 2:0). Branky: 4. Niko (Heřman, Nouza), 10. Nouza (Heřman), 18. Machala (Machač), 58. Heřman (Linhart, Pochobradský), 59. Chalupa – 23. Kropáček (T. Rohan, M. Houdek), 40. T. Rohan (Kverka, Vracovský) * Litoměřice – Frýdek-Místek 4:1 (2:0, 1:1, 1:0). Branky: 2. Berka, 20. Procházka (Jánský, Marcel), 33. Berka (Moravec, Pajer), 60. Procházka (Jánský, Holý) – 39. Shepelev (Flok, Stuchlík).

Dohrávka 8. kola: Vsetín – Slavia Praha 3:2 (0:1, 2:1, 1:0). Branky: 21. L. Bednář (Bartko, Pechanec), 38. Pechanec (Jenáček, Gorčík), 47. Bartko (Vlach, Pechanec) – 7. Kafka (Šmerha, Jeřábek), 36. Novák (J. Bednář, Pšenička).

Dohrávka 9. kola: Jihlava – Přerov 2:4 (0:1, 0:1, 2:2). Branky: 41. Skořepa (Pekr, Čachotský), 57. Pekr (Čachotský) – 18. Hrabal (Štefka, Macuh), 24. Číp (Zbořil, Hejcman), 44. Pšurný (Černý, Hrabal), 60. Štefka (Macuh, Černý).

25. kolo: Slavia Praha – Vsetín 3:1 (0:1, 2:0, 1:0). Branky: 25. Pšenička (Novák, Doležal), 35. Kafka. (Bednář, Všetečka), 58. Ondráček (Kružík, Poletín) – 16. Vlach (Bartko, Pechanec) * Poruba – Přerov 5:3 (1:1, 2:2, 2:0) Branky: 17. Špaček (Hudeček, Teper), 22. Korkiakoski (Stloukal, Teper), 40. Szathmary (Žovinec, Korkiakoski) 53. Korkiakoski (Kozák), 60. Hudeček (Korkiakoski) – 3. Dřímal (Dluhoš, Štefka), 25. Dostálek (Pšurný, Dluhoš), 33. Hrabal (Dluhoš, Dostálek) * Ústí nad Labem – Kolín 3:4 SN (0:1, 2:1, 1:1, 0:3n). Branky: 23. Bláha, 27. Furch (Bláha), 45. Havránek (Severa, Trávníček) – 18. Šafránek (Král), 26. Šafránek (Král, Kukla), 54. Stehlík (Husa, Stohanzl), rozhodující nájezd Šafránek. * Třebíč – Vrchlabí 5:2 (2:1, 0:0, 3:1). Branky: 16. Michálek (Vodička, Hrubec), 16. Psota (Šťovíček, Stehlík), 43. Nedvídek (Kowalczyk, Ferda), 45. Bittner (Psota), 52. Psota (Bittner, Stehlík) – 19. Chalupa (Mrňa, Urban), 57. Linhart (Heřman) * Benátky nad Jizerou – Kadaň 4:1 (1:0, 2:1, 1:0). Branky: 13. Šír (Rychlovský, Kunst), 26. Pabiška (Čederle), 33. Rychlovský (Šír), 50. Jansa (Cibulka, Pabiška) – 36. Kulich (Zabloudil, Chlouba) * Frýdek-Místek – Šumperk 6:3 (2:1, 2:1, 2:1), Branky: 3. Repe (Tomi, Martynek), 11. Klimša (Hrachovský, Kindl), 38. Tomi (Martynek, Peterek), 40. Kofroň (Haman, Mikulík), 45. Mikulík (Haman, Kofroň), 59. Peterek (Haman, Repe) – 15. Záruba (Baláž, Jaroš), 40. Křejčiřík (Horký), 56. Jaroš (Milfait, Moučka) * Jihlava – Kladno 4:3 SN (1:0, 2:0, 0:3 - 2:0). Branky: 20. Harkabus (Černý, Zadražil), 25. Brož (Lichanec), 32. Dundáček (Fronk, Pekr), rozhodující nájezd Fronk – 42. Hlava, 43. Zakharchuk (Macháč), 52. Jágr (Plekanec, Kubík) * Prostějov – Sokolov 5:3 (2:2, 1:1, 2:0)

1. Vrchlabí      25        15        2          1          7          98:58   50

2. Jihlava        24        13        4          3          4          91:57   50

3. Třebíč         24        15        1          2          6          78:58   49

4. Poruba        25        14        2          2          7          85:57   48

5. Kladno        23        13        2          5          3          83:61   48

6. Přerov         25        12        4          2          7          79:62   46

7. Prostějov   25        11        3          2          9          94:75  41

8. Slavia Praha           24        10        3          2          9          72:66   38

9. Litoměřice  25        9          4          3          9          92:87   38

10. Vsetín       25        10        3          2          10        67:71   38

11. Sokolov    23        9          3          2          9          83:74   35

12. Benátky n. J.        25        9          2          4          10        69:79   35

13. Kolín         24        9          2          1          12        68:89   32

14. Ústí n. L.   24        6          4          4          10        60:75   30

15. Havířov     25        7          1          4          13        63:70   27

16. Frýdek-Místek      24        8          0          1          15        67:85   25

17. Šumperk   24        3          1          3          17        55:108 14

18. Kadaň       24        3          2          0          19        59:131 13

Předehrávka 30. kola, pondělí 1. února, 17.00 hodin: Slavia Praha – Jihlava

Předehrávka 29. kola, pondělí 1. února, 18.00 hodin: Kadaň – Šumperk

Předehrávka 26. kola, pondělí 1. února, 18.00 hodin: Kladno – Třebíč

Dohrávka 12. kola, pondělí 1. února, 18.00 hodin: Kolín – Sokolov

26. kolo, středa 3. února, 18.00 hodin: Havířov – Slavia (17:00), Kadaň – Ústí (17:00), Vsetín – Poruba (17:30), Kolín – Litoměřice, Přerov – Jihlava, Šumperk – Prostějov.

Dohrávka 17. kola, středa 3. února, 14.20 hodin: Vrchlabí – Kladno

Dohrávka 9. kola, středa 3. února, 16.00 hodin: Benátky – Sokolov

Dohrávka 1. kola, středa 3. února, 17.30 hodin: Třebíč – Frýdek-Místek

27. kolo, sobota 6. února, 16.00 hodin: Benátky – Šumperk (15:00), Slavia – Litoměřice (15:00), Kladno – Frýdek-Místek, Poruba – Havířov, Ústí nad Labem – Sokolov, Kadaň – Kolín (17:00), Prostějov – Vrchlabí (17:00), Jihlava – Vsetín (17:30), Třebíč – Přerov (17:30).